Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fontosabb egy jóságos...

Miért fontosabb egy jóságos Istennek a szabad akarat mint a szenvedés, ez bizonyítja, hogy Isten vagy nem jóságos vagy nem mindenható vagy nem létezik?

Figyelt kérdés
Látjuk hogy szabad akarat megteremti a gonoszt ezáltal a szenvedést akár itt a földön de szabad akarat miatt van örök szenvedés a pokolban...
2023. jún. 12. 07:32
1 2 3 4
 11/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
52%

"Reklamálsz olyankor, hogy hiányzik a kaki, az emberhúsleves meg a romlott pörkölt a felsorolt ételek közül?

Hiszen a szabad akaratod ez is megkurtítja ezek szerint."


Ha akarnék ilyeneket akkor simán tudnék keresni magamnak. Azért nincsen mert az étterem tulajdonos a szabad akaratával élve nem rakta bele ezeket a kinálatába. Ezzel viszont nem sértette meg az enyémet, mert én ettől függetlenül meg tudom oldani hogy ez legyen.


"Mellesleg milyen csonkítása az a szabad akaratodnak, hogy valaki nem akarhat olyan dolgot megtenni, aminek a létezéséről nem is tud?"


Ha az illető azért nem tud roluk mert rákényszeriti valaki az elméjére hogy ne legyen képes tudni roluk az eléggé csorbitásnak számit.


"(Pl. Néró nem akarhatott helikopterrel repkedni, vagy internetezni...)"



Rendben akkor vegyünk egy valósabb példát. Van egy tálibok által uralt kis falu, ahol a nők ugy nevelkedtek hogy nem tudták hogy joguk van az oktatáshoz és szavazáshoz. Sőt azt sem tudják hogy mit jelentenek ezek a fogalmak. Megsérül a szabadakarathoz való joguk?

2023. jún. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Drakula_VAGY_Ahmed

Csak kíváncsiságból.


Miért olyan fontos neked a szabad akarat?

Akarsz valakinek ártani?

Szeretnéd, hogy ártsanak valakinek?

Vagy mit nyersz a szabad akarattal? (Ebben az esetben a jó és a rossz döntés közti értelmezésével kérdezem)

2023. jún. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Ha akarnék ilyeneket akkor simán tudnék keresni magamnak."

Nem , nem, nem. Ne csalj.


Nem az volt a kérdés, hogy tudsz-e találni magadnak, hanem az, hogy az adott helyzetben (ott ülsz a vendéglőben, előtted az étlap, amiből rendeled a vacsorádat) sérelmesnek találod-e azt, hogy a példában felsoroltak nem szerepelnek az étlapon?


Indoklást is kérek!


"Azért nincsen mert az étterem tulajdonos a szabad akaratával élve nem rakta bele ezeket a kínálatába."


Igen, így tett. Adott a helyzet.


" Ezzel viszont nem sértette meg az enyémet, mert én ettől függetlenül meg tudom oldani hogy ez legyen."


Nem tudod megoldani, mert a vendéglőben nem szolgálnak fel ilyet, és te ebben a vendéglőben fogsz vacsorázni, az étlapon szereplő ételek egyikét választva!

Egyéb iránt tényleg olyan olthatatlan vágy él benned a felsoroltak valamelyikét vacsorázni????


(Hogy miért ez a vendéglő az egyetlen, arra később még visszatérhetünk. Egyenlőre legyen elég annyi, hogy ebben nincs választási lehetőséged.)

2023. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Ha megválaszoltad az előző kérdésemet, kicsit még csavarjunk a példán:


Szóvá teszed a hiányt, és az étterem tulajdonos a kedvedért beteszi a felsoroltakat is az étlapra. Most már ott van a kaki, a romlott pörkölt és az emberhús leves, sőt gyilkos galóca főzelék is az étlapon.


Jó érzésű és a gyomrát szerető emberként te nyilván nem ezek közül választasz vacsorát, hanem inkább egy bakonyi sertésbordát rendelnél.

Igen ám, de valaki a vendégek közül kirendel neked egy adag romlott pörköltet és neked meg kell enni azt, ha tetszik, ha nem.

Látod azt is, hogy sok más vendég elé is kaki, emberhús leves, meg gyilkos galóca főzelék kerül a tányérra, mivel vannak olyanok akik azt élvezik, ha árthatnak másoknak.


Mi erről a véleményed?


Most is úgy gondolod, hogy fontos volt ezeknek a dolgoknak is felkerülni az étlapra??

2023. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

14

Tehát az is kikötés, hogy ha valakinek rendelnek valamit akkor azt kötelező megennie.


(így talán pontosabb a hasonlat és kevésbé lehet belekötni.)

2023. jún. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Értelemszerűen igen, amit a tányéron eléd tesznek, azt meg kell enni, ha tetszik, ha nem, akár te rendelted, akár más tetette eléd.
2023. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

Szerintem félre értesz.


Én csak azt mondom hogy szerintem nem szabad akarat, ha csak azért vagy jó, mert nem TUDSZ rossz lenni. Én szeretnék magamtól jó lenni, nem egy program miatt.


Én fontosnak tartom ezt. De te dolgod ha e téren inkább örülnél korlátozottabb elmének.

2023. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

OK, értem, de azért tudnál válaszolni a kérdésekre?



"szerintem nem szabad akarat, ha csak azért vagy jó"


Lehetőséged van úgy is nem jónak lenni, hogy ezzel nem ÁRTASZ másoknak szánt szándékkal. Lehetsz közömbös ahelyett, hogy segítenél.

2023. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

"Lehetőséged van úgy is nem jónak lenni, hogy ezzel nem ÁRTASZ másoknak szánt szándékkal. Lehetsz közömbös ahelyett, hogy segítenél."


Az hogy közömbös valaki, még nem jelenti hogy nem jó.


"OK, értem, de azért tudnál válaszolni a kérdésekre?"


Nem igazán. Nekem ez ilyen "csak azért is" kérdésnek tünik, és eléggé fárasztonak meg kifacsartnak tünik.

2023. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem ez ilyen "csak azért is" kérdésnek tünik, és eléggé fárasztonak meg kifacsartnak tünik."


A 12-es kérdésem szerintem nem ilyen.

Nem kötözködni akarok de szerintem nem éri meg a szabad akarat és kíváncsi vagyok, hogy szerinted miért éri meg.

2023. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!