Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fontosabb egy jóságos...

Miért fontosabb egy jóságos Istennek a szabad akarat mint a szenvedés, ez bizonyítja, hogy Isten vagy nem jóságos vagy nem mindenható vagy nem létezik?

Figyelt kérdés
Látjuk hogy szabad akarat megteremti a gonoszt ezáltal a szenvedést akár itt a földön de szabad akarat miatt van örök szenvedés a pokolban...
2023. jún. 12. 07:32
1 2 3 4
 21/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
52%

"A 12-es kérdésem szerintem nem ilyen."


Persze hogy nem, nem is arról beszéltam.


"Nem kötözködni akarok de szerintem nem éri meg a szabad akarat és kíváncsi vagyok, hogy szerinted miért éri meg."


Én ugy gondolom hogy fontos hogy az emberek képesek legyenek bűnőket és jó dolgokat elkövetni, hogy meg látszodjon hogy mire lennénk képesek. Én meg vagyok győződve hogy ha mondjuk lenne egy kapszula ami le zárná azt a képességed hogy képes legyél rosszat elkövetni, akkor sem ennéd meg ha nem akarnál rosszat tenni. Vagy ha te igen, akkor mások nem. de ez nálam inkább elvi, és megértem hogy mások inkább ilyen gyakorlatiasabbak mint te.

2023. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Nekem ez ilyen "csak azért is" kérdésnek tünik, és eléggé fárasztonak meg kifacsartnak tünik."


Nem annak szánom. Komolyan érdekelne a válaszod!

De persze nem erőszak, szabad akaratod van, jogodban áll nem válaszolni.


Bár az is igaz, élnék a gyanúperrel, hogy azért nem akaródzik válaszolni, mert beláttad, hogy a válaszodból kiderülne, hogy hol és miért nincs igazad.

2023. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod.

Bár továbbra sem értek veled egyet. :D

De ezzel nincs is baj.

2023. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Hol volt a szabadakarat az özönvíznél, vagy a Kánaániták gyermekeinek kiírtásánál? Világjárványoknál, Biblia meghamisítása ellen fellépőknél?
2023. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Waff ***** válasza:
0%

3@: "Tökéletes Istennek tudnia kellett volna olyan embert teremtenie akiknek nem lesznek mentális betegségei"

Dehát Isten pont ilyen embert teremtett. A betegségek (az összes betegség, a szuvas fogtól a mentális betegségekig és tovább) mind a bűn eredménye. A tökéletes embert teremtette meg Isten, örök életre, a betegségek és a halál a bűnök következménye.

2023. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
30%

A szabadaakarat következménye a bűn, amit Istenadott az embernek. Minden embernek van szabadakarata, minden ember bűnös. Ergo Isten adta a bűnt!

Ha egyszer tudta, hogy az emberiség 100%-a bűnös lesz a szabadakarat miatt, milyen jogon kéri számon? Főleg a rengeteg Ószövetségi gonoszság fényében.

2023. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Waff ***** válasza:
0%

Istennek egyszerre történik minden, egyszerre tudja is meg nem is a mi szemszögünkből nézett "jövőt". Ezt egyébként szinte mindegyik halálközeli élményt megélt, majd onnan visszatért ember elmondja, hogy a mi földi felfogásunk szerinti idő megszűnik, nincs többé idő, egyszerre történik minden.

De persze ez nincs sehol "kőbevésve", ha Isten a mi szemszögünkből tapasztalt időt/jövőt tudja, ez is csak őt igazolja. Hisz tudta hogy az ember bűnbe fog esni, beengedi ebbe a világba a sátánt, és elfogja rontani a világot. És mégis, még ennek tudatában is úgy ítélte meg hogy még így is érdemes élnie az embernek. És az ember élni akarása, az élethez való ragaszkodása, az életbeni szépségek felismerése Istent igazolja vissza. Még így is, betegen, nyomorúságosan, a törvényszerű halálunk tudatában is élni akarunk, szetetjük az életet, felismerjük hogy még így is érdemes élni.

2023. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Jégszív ***** válasza:
100%

"Isten vagy nem jóságos vagy nem mindenható vagy nem létezik?"

Ebből legalább egy, HELYES VÁLASZ! 😛


"Látjuk hogy szabad akarat megteremti a gonoszt ezáltal a szenvedést akár itt a földön de szabad akarat miatt van örök szenvedés a pokolban..."

Sürgősen fordulj orvoshoz!

2023. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

"Látjuk hogy szabad akarat megteremti a gonoszt "

Nem. A szabad akarat nem teremti meg a gonoszt. Sok mindenkinek van van kése és szabad akarata mégsem lesz mindenkiből késes gyilkos.

A szabad akarat édes kevés a gonoszhoz.


Ez pusztán csak egy kifogás.

2023. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
20%

29#


Nem volt muszáj enni a fáról!

De Isten szabadakaratot adott, majd megtiltotta az evést, tehát korlátozta is azt! Mivel ő Isten, aki tér-idő felett áll, ezért tudta, hogy mi fog történni! Eleve a bűntetés volt a cél, csak kellet egy indok!

2023. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!