Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel tudják bizonyítani az...

Mivel tudják bizonyítani az ateisták, hogy az ő világképük az igaz?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 13:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Már mint azt akarod, hogy valaki itt rácáfoljon minden egyes istenség létezésére?
2023. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
Mit kéne rajta bizonyítani? Az ateista annyit jelent, hogy nem hisz semmilyen istenben. Én ateista vagyok, és ez tényleg igaz, hisz tényleg nem hiszek egyetlen isten létezésében sem.
2023. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel. Többek között pont az a jó az egészben, hogy ateistaként nem kell senkit térítenem. Nekem így jó, ha pedig te vallásosként érzed jól magad, legyél az nyugodtan, engem nem zavar. Még barátok is lehetünk, ha te sem akarsz engem az igazadról meggyőzni.
2023. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Kólauborkával ***** válasza:
94%
Egy kijelentésre szoktak bizonygatni, ha te azt állítod, hogy van Isten, akkor neked kell bizonyítékod adnod nekem, hisz eddig senki se látta/hallotta/szagolta, szóval aki állít valamit valaminek a létezéséről annak kell bizonyítania, mert ez esetben a másik csak felmutat az égre és megkérdezi, hogy ott kéne lennie a szakállas mindent tudó úrnak? Mert én nem látom.
2023. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

"Mit kéne rajta bizonyítani? Az ateista annyit jelent, hogy nem hisz semmilyen istenben. Én ateista vagyok, és ez tényleg igaz, hisz tényleg nem hiszek egyetlen isten létezésében sem."


Oké, oké. De ha én azt mondom magamról, hogy még pártatlan vagyok, akkor mi alapján döntsek, ha mindkettő világnézetre (ateista, keresztény) 0-0 bizonyíték van?

2023. jún. 21. 13:55
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ateista továbbra is csak az istenhit hiányát jelenti. Ezen kívül akármilyen világnézete lehet egy ateistának.

Ráadásul ez nem döntés kérdése. Hiszel valamelyik vallás istenében? Igen? Akkor teista vagy. Nem? Akkor ateista.

2023. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
95%
Én megértem,hogy az igazi keresztény életstílus megköveteli az üldöztetés magasztos érzetét,de nagyon melléfogtok,ha azt hiszitek,hogy az ateisták az ellenségetek.Az ellenségetek a józan ész,a humor,a szerénység vagy alapvetően az életigenlés.
2023. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

4-es


De akkor ez azt jelenti, hogy a keresztények előnyben vannak.

Miért?


Mert ha az ateistáknak nem kell bizonyítani semmit, akkor csak védekezni tudnak a keresztények által kigondolt újabb és újabb istenérvekre.


Na és mi van akkor ha egy adott istenérvre, a szkeptikus ateisták által adott kritikát nem tartja olyan jónak?

Akkor az adott illető szűrőjén már át is csúszott egy érv a keresztény világkép igazságát illetően.


Tehát akkor ateista bizonyíték 0, keresztény bizonyíték 1.

Ha csak egy 00,1%-több bizonyítási erővel bírnak a keresztények már logikusabb is a kereszténységet elfogadni.

Azonban az ateisták bizonyítási ereje, mindig 0%-ra fog lejönni, és csak annyit tehetnek, hogy a a keresztény bizonyítékokat húzzák le 0%-ra.


Tehát akkor az ateisták matematikailag eleve vesztes helyzetből indulnak.

Feltéve ha tényleg nem tudják bizonyítani, hogy nincs Isten, vagy istenek nem léteznek.

2023. jún. 21. 14:16
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha az ateistáknak nem kell bizonyítani semmit, akkor csak védekezni tudnak a keresztények által kigondolt újabb és újabb istenérvekre."

Miért kéne védekeznie bárkinek is? Elég komoly tévképzetekben élsz. Egy átlag ateista nem kényszerül semmiféle védekezésre, se bármi hasonlóra. Simán csak éli az életét bármiféle istenhit nélkül, és kész.

2023. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszi minden ateista "harcos" ateista akiket amúgy annyi különböztet meg a többitől,hogy VICCELŐDIK ezzel az ókori mesével.

Persze egy keresztény tiszteletet követel hitének,de mi tiszteletreméltó van a képzeletbeli barátokban?

2023. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!