Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában Istennek vagy a...

X0 kérdése:

A Bibliában Istennek vagy a Sátánnak van igaza?

Figyelt kérdés
Én a Sátánnak adok igazat, ez azt is jelenti hogy nem is gonosz, csak annak tartják. Például ma az ortodox zsidó férfiak nem ülnek nők mellé, még repülőgépen se, az a hír járja, hogy az El Al Izraelbe tartó járatain nehéz eljutni a mellékhelyiségbe, pénzt szoktak ajánlani helycseréért, még felszálláskor se szívesen ülnek le nők mellé. Amikor azt írják, a Sátán szállta meg őket, akkor sokszor arról van szó, hogy valamely nép nem ilyen: valami ilyen marhasága nincs, esetleg a zsidók közül néhányan hagytak el valami felesleges marhaságot: eredetileg fanatikus vaderkölcsösek ugyanis. Ezen kívül a Biblia szerint a tudatlanság a jó, a tudás a bűn forrása: például az evés a tudás fájáról: a tudás bűn. Szerencsére ezt már a hívők is kezdik észrevenni hogy nem így van: például Böjte Csaba mondta, hogy nem tudom minek: bűnnek, ártásnak, ellentétnek, úgy általában a problémának a legtöbbször a tudatlanság az oka. Nem hiszek a mágiában, meg semmiben se, tehát nem vagyok sátánista. Viszont szívesen bevállalom hogy én vagyok a Sátán, tehát amit a Biblia szerint a Sátán tett azt én tettem: a születésem előttieket is, hiszen igaza volt: a fanatikus mélysötétségben valami fényt hozott: hogy ne legyenek fanatikusak. Természetesen nem a Bibliában levő összes esetről van szó, nem is olvastam ki a Bibliát, de rengetegről. Sokszor csak annyit írnak hogy megszállta őket a Sátán, még azt is nekünk kell kitalálni hogy ez neki nem tetszik. Hogy miben nyilvánul meg, mi nem tetszik neki, azt bizony sokszor lehagyják. Lehetőleg tényleg gondoljuk végig, ne aszerint szavazzunk hogy milyen vallásúak vagyunk: a keresztyének és a sátánisták is gondolják végig.

2023. jún. 27. 20:14
A kérdező szavazást indított:
A Sátánnak van igaza, tehát a Sátán nem is gonosz
Istennek van igaza
19 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Miben?
2023. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy az ortodox zsidóknak milyen szokásaik vannak nincs hatással erre a kérdésre.


A kérdésnél nem ártana tisztázni azonban, hogy pontosan miben kinek van igaza.

2023. jún. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A Biblia egy történet, a benne levő dolgokban kinek van igaza. Amikor azt írja hogy megszállta őket a Sátán, akkor kinek van igaza? A Sátán jól tette, igaza van-e? Az ókori zsidókról van szó, akiknek nem tudom milyen szokásaik vannak, de legalább olyan fanatikusak mint a mai ortodox zsidók. Vagyis ami ma van fanatizmus, az valószínűleg már akkor is megvolt, onnan örökölték. Régebben mégtöbb lehetett. Tehát a Biblia egy történet, sok szereplője van, nekünk 2 kell: Isten és a Sátán. Szemben állnak, kinek van igaza? Isten jó és a Sátán gonosz? Vagy fordítva? Vagyis a Sátán jó, és Isten gonosz, és a Sátánt hazudja gonosznak?
2023. jún. 27. 20:34
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"Isten és a Sátán. Szemben állnak, kinek van igaza? Isten jó és a Sátán gonosz? Vagy fordítva? Vagyis a Sátán jó, és Isten gonosz, és a Sátánt hazudja gonosznak?"


Ha a Bibliát vesszük alapul akkor Isten gonosz és rettentően hazug. A sátán pedig pusztán egy kellék a műsorban. A lázadása nem Istennel való szembeszállás pusztán amit Isten akart.

2023. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
4-es: igen tudom, de a Biblia szerint szembenállnak, ezen konkrét szembenállásokban kérdeztem. Én is hallottam róla, hogy van aki szerint Isten és Sátán ugyanaz a személy, más szerint a Sátán Isten titkos ügynöke: Isten bízza meg mit tegyen, együtt "nevelik" a népet.
2023. jún. 27. 21:03
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem arra gondoltam, hogy titkos ügynök lenne vagy egy személy. Pusztán, hogy Isten ha nem akarta volna Lucifer lázadását vagy ha valóbban szerető és jóságos lenne akkor úgy cselekedet volna, hogy Lucifer nem lázad fel.


Tehát Lucifer szempontjából ő lehet lázadó volt de közben csak egy játékszer. Ilyen szempontból nincsen valós ellentét.


Legalábbis a Bibliában foglaltak alapján.

2023. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
16%

Hogy a bibliában Istennek van igaza?


Igen mert az is benne van a bibliában, hogy Isten nem tud hazudni, tehát mindig neki van igaza.



"Én a Sátánnak adok igazat,"


Meg is látszik. xD

2023. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

7-es: nem arról van szó, hogy a Biblia szerint kinek van igaza!

6-os: rendben, de én most a Bibliában szereplő konkrét esetekben kérdezem.

2023. jún. 27. 22:06
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

"nem arról van szó, hogy a Biblia szerint kinek van igaza!"


Aztán azt írja:


"rendben, de én most a Bibliában szereplő konkrét esetekben kérdezem."



Logikai érzék 0

2023. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%

"A Bibliában Istennek vagy a Sátánnak van igaza?"


A Bibliában elég egyértelmű, hogy Istennek van igaza, erről szól az egész.

2023. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!