Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogyan összeegyeztethető...

Az, hogyan összeegyeztethető Istennel, hogy ennyit ölt a Bibliában?

Figyelt kérdés

A Bibliában egy elég vérszomjas Isten van leírva most csak pár kiragadott példát írok le.


Mert felemelem kezemet az égre, és ezt mondom: Örökké élek én! Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezembõl megszabadítson. Ha megélesítem fényes kardomat és ítélethez fog kezem: bosszút állok ellenségeimen és megfizetek gyûlölõimnek. Megrészegítem nyilaimat vérrel, és kardom jól lakik hússal: a legyilkoltak és foglyok vérével, az ellenség vezéreinek fejébõl!


-A keresztény isten

5 Mózes 32:39-42



És tûz jöve ki az Úrtól, és megemészté ama kétszáz és ötven férfiút, a kik füstölõ szerekkel áldoznak vala.


4 Mózes 16:35



[link]



2021. márc. 29. 10:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Nincs mit egyeztetni. Az Isten isten. Azt csinál, amit akar.
2021. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
28%
Van Ószövetség és van az azt felülíró Újszövetség. Az Ószövetség [törzsi] istenképe nem azonos az Újszövetségivel.
2021. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
41%

Ha rádöbbensz arra, hogy kik Isten ellenségei, akkor rájössz nem rólad van szó, nem téged érint ez, ha hívő vagy.


Már sokszor elmondtuk itt, hogy a mózesi istenkép nem egyenlő a keresztény istenképpel.


Mózesnek szüksége volt ilyen Istenképre, mert honfoglalók voltak. A szövegben a gyógyítás is ott van, tehát Isten kinyilvánítja, hogy Ő nem egyoldalú.

2021. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%
Isten a mindenség Ura, így az emberek felett is uralkodik. Az Ő szuverén döntése, hogy egyes emberek és népek felett mikor tart ítéletet. Ráadásul az Ószövetség központjában egyetlen dolog áll, a messiásvárás, s minden ennek van alávetve. Ezért segítette Isten a zsidókat csodálatos módon az Ószövetségben (lásd utána már nincs velük ilyen módon), ezért tartotta hitüket tisztán a környező pogány vallásoktól, stb...
2021. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Más volt a szövetség, más volt a lényeg, más volt a szövetség törvénye. A Biblia pontosan leírja, hogy miért volt a mózesi szövetség ilyen. Isten adta a törvényt, ami alapján az ember belátta, hogy bűn van benne. A mózesi törvény további lényege az volt, hogy belássa az ember, hogy a bűnért halál jár, és saját erőből nem tud belőle szabadulni (sem a halálból, sem a bűnből), tehát megváltóra van szüksége, aki kiszabadít a halálból és megtisztít a bűntől. Ez az újszövetség. Az újszövetségben a hívő megszabadul a bűntől és a haláltól.

2021. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
18%

"A mózesi törvény további lényege az volt, hogy belássa az ember, hogy a bűnért halál jár, és saját erőből nem tud belőle szabadulni (sem a halálból, sem a bűnből), tehát megváltóra van szüksége, aki kiszabadít a halálból és megtisztít a bűntől. "


Tehát aki az Ószövetség idején élt, az jól megszívta, csak mert önhibáján kívül rossz időbe született. Az igen, igazságosság magasfokon...

2021. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
6os: nem szívta meg, mert ez egy kiragadott példa amit ide idéztt a kérdező, ez az idézet a mózes könyvek egy százaléka sem.
2021. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
32%

"Tehát aki az Ószövetség idején élt, az jól megszívta, csak mert önhibáján kívül rossz időbe született. Az igen, igazságosság magasfokon..."

annyira tudtam, hogy valaki ezt benyalja, direkt nem tértem ki erre:) Kérdezz, ha nincs információd valamiről, és ne durrogtasd az ostobaságod. Az ószövetségben volt élet könyve, bogárkám...


Amúgy, amit idéztél, abból pont logikailag sem következik a fényes konklúziód, mert már az ószövetség alatt is be lehetett látni, amire a törvény hivatott. Ugye, ugye?:) És rájuk is vonatkozik Jézus megváltása, visszamenőleg. Ugye, hogy kínos?:)

2021. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%

"szabadgondolkodó/ateizmus"

Ekkora oximoront:)

2021. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
34%

"Hányakat ölt meg Isten és a Sátán a Bibliában?"

Miután az ő hazugsága miatt hal meg mindenki, így ez a szám igencsak magas. Ezt valahogy a blogger kifelejtette. A szabadgondolkodó ...

2021. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!