Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sátán hazugságait összeszedt...

A sátán hazugságait összeszedtem. Mivel lehetne még kiegészíteni?

Figyelt kérdés

A Sátán hazugságai között számos téveszmét és csalódást okozó dolgot találhatunk. Ezek a következők lehetnek:


1. Az Istennel és az igazsággal kapcsolatos hazugságok: A Sátán folyamatosan kétségeket vet fel Isten jóságával, szeretetével és hatalmával kapcsolatban. Megpróbálja elhitetni az emberekkel, hogy Isten nem szereti őket, vagy hogy a Szentírás téves és elfogadhatatlant mond.


2. A bűn és a kísértés hazugságai: A Sátán azt állítja, hogy a bűn nem rossz, vagy hogy semmi következménye nincs a bűnös cselekedeteknek. Arra bátorítja az embereket, hogy engedjenek a szenvedélyeiknek és a vágyaiknak anélkül, hogy figyelembe vennék a hosszú távú következményeket.


3. Az identitás és önbecsülés hazugságai: A Sátán megpróbálja elhitetni az emberekkel, hogy nem értékesek, nem elég jók, vagy hogy soha nem fogadják el őket mások. Olyan hamis képeket sugall rólunk, amelyek leértékelnek minket és elszakítanak Isten szeretetétől.


4. A vallással kapcsolatos hazugságok: A Sátán hamis vallási tanításokon és meggyőződéseken keresztül próbálja eltávolítani az embereket Istentől. Megpróbálja elhitetni, hogy az emberek önmagukból, vagy más istenségekből megtalálhatják a boldogságot és a spirituális érdeklődésüket kielégíthetik más vallási elvekkel.


5. A jövővel kapcsolatos hazugságok: A Sátán azt állítja, hogy a földi élet az egyetlen dolog, amitől örömöt és elégedettséget lehet kiváltani. Elrejt vagy elferdít bizonyos tényeket a mennyországról és az örök életről, és próbálja meggyőzni az embereket arról, hogy ne törődjenek a lelki dolgokkal és csak a földi javakkal foglalkozzanak. Sátán hazugságai az emberi természet gyarlóságait és legmélyebb vágyait használják ki.



2023. júl. 24. 16:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Szerintem az ateisták vannak a legnagyobb veszélyben. Az Úr kegylmezzen nekik.
2023. júl. 24. 16:41
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
A 4. ponton kívül mind egy az egyben az ateistákra is igaz.
2023. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Menj inkább orvoshoz és kezeltesd magad.
2023. júl. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha visszamásolod, megkérve, hogy ezen kívüli pontokat írjon, nem ír?


Amúgy nem tudom, hogy lehetne kiegészíteni, meg ezek nem is különülnek el egymástól.


Valójában csak 1 dolog van, minden formában isten elleni igazságra és szépségre buzdítás. Vagy akkor végtelen, nem pedig 5. Ha meg pontozunk, akkor mi döntjük el, milyen rendszert alkotunk. Bármelyik pont felbontható alpontokra, egyesíthetőek is.

2023. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Képes vagy a Biblia alapján megalapozni ezeket az állításokat?
2023. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Demion ***** válasza:
72%
Ha ennyire ráérsz csinálj egy gyűjtést Voldemortról és Szauronról. Annak ugyanennyi értelme lenne.
2023. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem rossz lista, egyet hozzátennék, ez az önhittség és kevélység. Egyik formája az, hogy az ember saját érdemének hazudja azt, amit valójában mások, végső soron Isten hozzájárulásával jutott. Az egyszerű büszkeségen túl ide tartozik például a felsőbbrendűségtudat, kiválasztottságtudat is, hogy magunkat vélt erényünkre hivatkozva mások elé helyezünk. Önmagunk bálványozása.


A másik ide tartozó az intellektushoz való hízelgés. Az, hogy bármi az emberi felfogóképesség alá rendelhető, akár maga Isten is, a teljes mibenléte leképezhető és megragadható, és ebben a formában kiaknázható vagy akár ki is játszható. Ennek a hazugságnak az eredménye például a káromkodás (Isten megnevezésének tilalma épp arra szólít fel, hogy ne akard Istent ésszel felfogni, nyelvi kategória alá rendelni), de a vallási önhittség, farizeusiság, és Isten kísértése is, amikor emberek azt gondolják, hogy a megfelelő erények demonstrálásával megválthatják a helyüket az üdvösségre.

2023. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Nagyjából jó, de egyet kifelejtettél, pedig te is a sátán ezen hibájába estél (1-es hozzászólásban), a sátán annyira elbizakodottá tesz, hogy Isten helyett próbálsz ítélkezni.

A legnagyobb veszélyben pedig a hívők vannak, hiszen a hívőt el lehet téríteni Istentől, vagy az igazságtól, egy hitetlent aligha, hiszen Isten nélküli tévúton jár.

2023. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Hiúságod miatt azt sem látod be,hogy ezt mások mondták neked.

Nem utasítom el a Biblia valódiságát, csak azokat a betarthatatlan, s emberiség- és szabadság ellenes szabályokat és hittételeket, amelyeket közvetít. Persze torzítások vannak benne, Lucifer urunkat illetően is, mert elvetendő példaként állítja be.

Téveszme lenne azt hinni, hogy a Sátán kizárólag gonosz lenne, persze a jó és rossz fogalmak definíciója hagyna maga után kivetni valót. A keresztény vallás és egyház alakította ki az emberek számára a jó és rossz fogalmát, s minden rosszat kizárólagosan Lucifernek ítélt anélkül, hogy erről Őt valaha is megkérdezték volna. Ráaggattak mindenféle jelzőt, hogy az embereket félelemben tartsák, s hogy feltétlen hűséget biztosítsanak elsősorban az egyház felé.

Valójában Lucifer a fény angyala, s ez a fény sok minden lehet, ha az emberiséget vesszük alapul. Hogy az olyan magas dimenziókban, ahol a Mester él és létezik, mit is jelent valójában a fény, arról csak halvány elképzeléseink lehetnek, de itt a Földön a fény, mint a gondolkodás, a tudás, az élvezetek természetes megélése és kiteljesedése van jelen.

2023. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!


Én leginkább azt látom bele,hogy ezzel mindenkit aki nem gondolja ugyanazt amit te, a gonosz szolgájaként bélyegzel meg egy régi könyvre hivatkozva és ez valószínűleg a vallásod egyik önvédelmi mechanizmusa, mert a helyett, hogy megpróbálnád megérteni, hogy miért nem úgy gondolja a dolgokat valaki ahogy te, jobb esetben is meg akarod téríteni.


Én úgy gondolom,hogy hihetsz a vallásodban,de ne lepődj még ha én meg elvárom, hogy a politikusok ne az alapján hozzák meg a döntéseiket(hivatalos személyként, magánéletben nekem mindegy).


Amúgy meg a kérdésedre (ha keresztény vagy) több válasz is lehet attól függően hogy melyik szövegeket tartod apokriffnek és melyiket nem.

Bizonyos gnosztikusok szerint a Sátán legnagyobb hazugsága az az, hogy ő Isten (én nem gondolom ezt,nem vagyok vallásos)

2023. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!