Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidó vallás milyen?

A zsidó vallás milyen?

Figyelt kérdés

Sokszor látom hogy sokan mennek Izraelbe meg nagyon hiszek Istenben mégis mindegyiknek Dávid csillag van a nyakukban ami ugye a zsidó vallás jele.


Ezt most tényleg nem értem!



2023. júl. 28. 16:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

...és hol itt az ellentmondás?

[link]

2023. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Érthetetlen a kérdés.

A Dávid csillag nem csak a zsidó vallás jele, a Dávid csillag Izraelnek, mint nemzetállamnak is a jele, mivel Dávid király történelmi személy is volt.

2023. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Hogy értve milyen?Miben milyen?Mi milyen?
2023. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 milyen hitet visznek, mi a hitvallásuk?
2023. júl. 30. 14:15
 5/16 anonim ***** válasza:
Izrael hitvallomása: "Halljad Izráel, az Örökkévaló, a mi Istenünk, az Örökkévaló EGY!"
2023. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"milyen hitet visznek, mi a hitvallásuk?"

Az 1-ben adott linken olvashatóbóll mi nem világos?

2023. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


A zsidó vallás legfőbb hitforrása a Tóra, Mózes 5 könyve.Ettől függetlenül a zsidóság kisebb része körvonalazódik a hit köré, mert a zsidó vallás egy gyakorlati vallás: több szól arról, hogy mit és mit ne tegyél, mint magáról a hitről.

2023. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat is hogy a zsidók utálják Istent
2023. júl. 30. 15:19
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Hallani én is hallottam, hogy a szomszéd pék meghúzta a másik szomszéd asszonyát.Ez kb ilyen.Hallani lehet mindent, és mindenről...A zsidók alatt miért kell kb. 20 millió ember kollektív, egységes tudatát érteni?Zac Efron vagy David Lau szerinted másodperc pontossággal ugyanúgy élő emberek?Vannak ateista zsidónak született emberek, akik sz.rnak az egészbe, és vannak haszid zsidók, akiknek a világ fekete és fehér...
2023. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Hallottam olyat is hogy a zsidók utálják Istent"

Marhaság.

I-tent, aki a kereszténység és az Iszlám I-tene is (utóbbinál Allah néven) elõször Ábrahám, a zsidók (és muszlimok) õsatyja ismerte fel.

2023. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!