Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit csinálnak a lelkek a...

Mit csinálnak a lelkek a túlvilágon?

Figyelt kérdés

2023. szept. 16. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Unatkoznak, mást semmit
2023. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem buli!
2023. szept. 16. 18:42
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Na majd elmondom neked kérdező ha már jártam ott és vissza jöttem.
2023. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Szexelnek.
2023. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Darkmoon80 ***** válasza:
77%

Miután (elvileg) a "túlvilág" nem az anyagi világ része, vagyis nem az Isten által teremtett univerzum része, így ott az idő, mely az anyagi világ egy tulajdonsága nem értelmezhető (nem létezik) így "csinálásról/cselekvésről sem lehet beszélni, azaz a lelkek egy meg nem változó statikus állapotban léteznek(???) ott.


Tehát összegezve ott a lelkek semmit sem csinálnak, hanem csak vannak....


(Szerintem. Ez csupán egy logikai eszmefuttatás, melyet semmivel sem lehet alátámasztani, mivel nem állnak rendelkezésre alapul szolgáló tények, igaz ellene szólók sem.... )

2023. szept. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát pont ezért tettem fel a kérdést. A csak vannak-nak (még ráadásul nyilván érzelmeik sincsenek) nincs semmi értelme. Márpedig az emberi/állati világon a dolgoknak van funkciójuk. A csak vannak az egy tárgyállapot. Messze van a mennyországi örömöktől.
2023. szept. 17. 09:08
 7/14 Darkmoon80 ***** válasza:
60%
A logika alapján ez bizony így van. Csak ebbe a Bibliai írások szerzői nem gondoltak bele. (mint ahogy sok más ma már szembetűnő problémába sem)
2023. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"Miután (elvileg) a "túlvilág" nem az anyagi világ része, vagyis nem az Isten által teremtett univerzum része, így ott az idő, mely az anyagi világ egy tulajdonsága nem értelmezhető (nem létezik) így "csinálásról/cselekvésről sem lehet beszélni, azaz a lelkek egy meg nem változó statikus állapotban léteznek(???) ott."



A túlvilágot is Isten teremtette. És honnan tudod, hogy a túlvilágon nincs idő? Mert azt mondjuk, hogy Isten tértől anyagtól és időtől független létező, attól az még nem biztos hogy a túlvilágra is igaz, hanem csak Istenre.


A mi hitünk szerint az igazi létezés még csak a halál után következik, nem tudjuk milyen lesz és mit csinálunk majd, de a java még csak ezután kezdődik.

2023. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk, de hogy képzeled el?
2023. szept. 18. 17:15
 10/14 Darkmoon80 ***** válasza:

1, Nem írtam, hogy a túlvilágot nem Isten teremtette/teremti/teremteni fogja (ami Isten szempontjából nincs jelentősége (azaz egyenlőek egymással) hiszem Isten az időn kívül létezik (a hited szerint).


Én az anyagi világ és az idő kapcsolatáról beszéltem

"... az idő, mely az anyagi világ egy tulajdonsága..."

és arról, hogy egy anyagtalan világban értelmetlen egy, az anyaghoz kötődő dolgot feltételezni.

2023. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!