Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívő emberek hogyan tudnak...

A hívő emberek hogyan tudnak hinni egy felsőbbrendű entitás, egy Isten létezésében?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon abszurd, hogy vannak emberek, akik hisznek egy felsőbbrendű, intelligens entitás létezésében, aki komolyan be tudja folyásolni az életüket, megbüntetni őket, vagy éppen megáldani. Meg hogy létezhetnek, például csodás gyógyulások. Nem tudom, hogyan gondolhatja valaki, ha például elmegy egy kegyhelyre, ott imádkoznak, attól megszűnhet a járásproblémája, vagy kigyógyul rákból. Nem a hívő embereket akarom bántani, csak érdekel, hogy miképpen válhat egy ember hívővé, mert nagyon furcsa számomra, ha valakinek ilyen nézetei vannak.
2023. szept. 20. 20:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
A világ lakosságának a 33%-a keresztény,kb 2,6 milliárd fő.És ez csak a kereszténység.Miből gondolod hogy az az igazság amiben te hiszel???Megfogsz lepődni de isten nem egy jól kitalált mesehős,létezik.
2023. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
30%
20 éves koromban ért egy baleset,addig agnosztikus voltam igazából.Olyan dolgokat láttam amit nem tudtam megmagyarázni.Számomra az lett abszurd ha vki sátánista..borzasztó nagy hibát követnek el.
2023. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Utolsó milyen dolgokat láttál: És hogyan?
2023. szept. 20. 20:58
 4/30 A kérdező kommentje:
Első, az a 2,6 milliárd az nagyon nem reális szerintem, mert utánanéztem, az a megkereszteltek száma, ami azért nem tükrözi a tényleges keresztény hívők számát, mert sok gyereket csak hagyományból keresztelnek meg a nem igazán hívő szülők, másrészt olyan is előfordul szép számmal, hogy gyerekként hívőnek nevelnek valakit, de aztán elhagyja a hitét. De igaz, hogy sok hívő keresztény van azért a világon.
2023. szept. 20. 21:07
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Nagyjából az emberek fele hívő hajlamú. Úgy néz ki, te nem.

Ezek az emberek hinni akarnak, és hinni is fognak, ha van rá lehetőségük.

2023. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, egy genetikai dolog a hívő hajlam?Régen több embernek volt hívő hajlama, vagy akkor is kb az emberek felének?
2023. szept. 20. 23:19
 7/30 anonim ***** válasza:
16%
Régen az embereknek nem tanították gyerek koruktól fogva azt, hogy nincs isten.
2023. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Ez elég érdekes dolog.

Régen szerintem kevesebb hívő volt... de ez nagyon régen lehetett.

Ugyanis a hit úgy működik - ha sokféle hit van - hogy szétszórja az embereket, mindenki másképp viselkedik.

Ha az emberiség szembekerül egy komoly problémával (ami sokszor volt a múltban), akkor először meghalnak azok, akiknek a hite AKKOR ÉPPEN nagy butaságot mondott a problémával kapcsolatban. Nyilván ezek vannak a legtöbben.

Utána meghalnak az ateisták, akiknek ugye nincs hite.

Csak azok maradnak életben, akiknek a hite ÉPPEN AKKOR valami hasznosat mondott. Például a körülmetélés ilyen a sivatagban, vagy a nem kóser étel tilalma.


Tehát, AHOL nincsen tudás, de a probléma komoly, ott mindig meghalnak az ateisták!

EZÉRT volt a vallás - a SOKFÉLE vallás - nagyon hasznos a régmúltban, és ezért lett a maradék emberiség alapvetően hívő!

2023. szept. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy valaki elmenjen egy kegyhelyre a gyógyulása miatt ahhoz nem kell hívőnek lennie. A súlyos betegségek esetén sokan a legcsekélyebb reményt is megragadják és kipróbálnak olyan dolgokat is amikben nem hisznek, hittek.


A miért hisznek az pedig egy komplex kérdés mivel a vallások nagyon sokmindent nyújthatnak.

De vannak olyanok is akikbe nagyon jól belenevelték és még sok más eset.

2023. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
39%
Ezt én se értemx már gyerek korom óta. Hinni ésszerűtlen. A hiedelem rossz. Tudj és ne tudj, de ne higgyél. Manapság meg már annyira bölcsé lettem, teljesen egyértelmű számomra, hogy hinni, a hiedelem maga istenkáromlás. Hinni a felsőben ugyanannyi, mintha megbecsmérelnéd azt. Hinni benne annyi, mint nem kutatni a meglelését, és megismerését.
2023. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!