Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek miért maradt fenn...

Szerintetek miért maradt fenn ilyen sokáig a hit?

Figyelt kérdés
A tudomány már sokat bizonyított, mégis vannak vallások és hívő emberek.

2023. szept. 21. 21:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
77%

Azért manapság is történik sok minden, amire nincs elfogadható magyarázat. Amire pedig nincs magyarázat, arra kitalálunk valamit. Elkezdünk hinni valamiben, mert a semminél az is jobb.

A másik pedig a felelősség hárítása. Sok ember nem akarja elfogadni, hogy a hibáiért bizony ő maga a felelős, jobb valamire fogni. Jobb azt gondolnia, hogy egy magasabb erő irányítja őt, nem a saját hülyesége.

2023. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
60%
Ha ilyen kérdést teszel fel, akkor az okot sem értenéd úgy sem.
2023. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
33%
ha a kereszténységre gondolsz konkrétan, akkor azért mert régen egybe volt fonódva a hatalommal. tehát természetes volt hogyha érvényesülni akarsz, akkor ezt a vallást kell bevállalnod akár hittél bennne, akár nem. és minden vezető beosztású ember is ezt gyakorolta. azok voltak a tények amit a bibliában állt, amit emberek írtak hogy a többi embert irányítsák. még ha a gyökerei igazak is voltak, nem tudni. ki lett csavarva az egész. pont ettől van ugyanannyi értelme hinni abban hogy ufók, vagy egy krokodil polinéz Isten teremtette a Világot, több hihetősége nem lesz. csak erre hagyomány épül, és akik tisztelik, próbálják nagyon fenntartani. meg aztán persze a jelenlegi politikai rendszer is olyan ami erre ráerősít
2023. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
19%

A tudomány és a tudósok véleménye,következtetése is HIT alapján történik.


Hit nélkül lehetetlen élni!


Hinni kell,hogy holnap nem fog fagyni, nem tör ki az atomháború,stb.


Jó esetben,a hit tapasztalásokon alapszik.(pl.Eddigi életem során itt,ahol élek,még nem volt szeptember végén fagy. Hiszem,hogy holnap sem lesz!...Életem során tapasztaltam egy megmagyarázhatatlan és váratlan gondviselést. Én ezt az Isten oltalmaként élem meg.Hiszem,mindaz nem véletlen volt,hanem Isten oltalma.)

2023. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
12%

Ez kimaradt:


A tudomány és a tudósok véleménye,következtetése "elfogadása" is HIT alapján történik.

2023. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
82%
hát nem igazán, mert a tudományosan elfogadott dolgok a feltárt bizonyítékok alapján történik, más kategória miben hiszel, meg mit fedeznek fel és bizonyítanak szakemberek :) látod ezért haragudnak sokan a vallásra mert mindenre rá akarják húzni magukat
2023. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
21%

A tudomány és a vallás hogy zárják ki egymást?

Szerintem a tudomány az Isten által teremtett vilàg mûködésére keresi a válaszokat.

A felvetésednek annyi értelme van, mintha azt mondanád, tudom hogy létezik a Rubik kocka, de nem hiszek Rubik Ernõ létezésében.

2023. szept. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
89%

#4


Többféle hit van a vilàgon, ezáltal hit és hit között különbség van. A vallásos hit, és a hit pl. abban, hogy nem tört ki az atomháború nem ugyanaz, hanem két különböző dolog. Példának okáért, nekem nincs okom hinni abban, Zeusz fent ül az Olümposzon. De abban hihetek, hogy nem lesz atomháború, mert egy ilyen háborúnak nem lenne győztese. Ezért nem valószínű, hogy valaki kirobbantja.


A tudományban meg nem igazán van helye a hitnek. Egy jelenségre vonatkozóan a legvalószínűbb modellt állítják fel, és addig nem veszi tényként senki, amíg bizonyítást nem nyer. Amikor Gamow megjósolta a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzást, akkor logikus következtetés alapján jutott el odáig. Elfogadni azonban csak akkor fogadta el a tudományos közösség, amikor Penzias és Wilson (véletlenül) felfedezte.

2023. szept. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezőnek:


A vallásos hit legnagyobb oka a halálszorongás lehet.

A legtöbben szerintem ezért hisznek a vallásokban.

A halál utáni élet nincs cáfolva (de bizonyítva sem), ezért lehet hinni benne.

2023. szept. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
0%

8.Hsz!


8.Hsz!


Gondolj bele:


Te magad,hány tudományos kísérletet folytattál le?


Csak az általad lefolytatott kísérletek eredményét hiszed el,vagy bárkiét,aki úgy tűnik,bizonyítla Isten nem létét és ignorálsz mindent,ami az Ő létét igazolja?

2023. szept. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!