Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit szólnátok, ha...

X0 kérdése:

Hívők, mit szólnátok, ha idejönnének a földönkívüliek, és azt mondanák hogy egyetlen földi valláshoz sincs rá hasonlító vallás náluk?

Figyelt kérdés

Esetleg azt is mondanák, hogy már 1 millió civilizációról tudnak, de egyikben sincs...


Azért kérdezem, mert mondjuk az ábrahámista vallások szerint az egész világot Isten teremtette, tehát más galaxisokat is, így a bennük levő életet is. De ott mégse hallottak róluk...


2023. szept. 24. 20:00
1 2
 1/14 Lucifer-666 ***** válasza:
52%
Azok démonok, akik el akarnak fordítani Istentől...
2023. szept. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es: jó jó, de ha azt mondják addig semmit se árulnak el a nálunk fejlettebb technológiájukból, amíg a földiek hisznek Istenben?
2023. szept. 24. 21:48
 3/14 Lucifer-666 ***** válasza:
23%
Akkor krisztus nevében megégetjük őket...
2023. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Miért, amikor eljutottunk más kontinensekre, távoli országokba itt a Földön, nem ugyanez volt? Ott sem volt kereszténységhez vagy iszlámhoz hasonló vallás, csak miután elvitték oda.
2023. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez megtörténik, személyesen nyalom ki a pinájukat.
2023. szept. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Azt, hogy ez normális. Reménykedtem. Ez olyan, mint a tánc. Mindenhol más a zene, a tánc. Fura lenne ha vallás hasonló lenne. Az is egyedi, mert a fejlődés alján található, csak a nagyon piciknek kell. Akik már spirituálisan érettebbek, kamaszodnak, azok nincsenek vallásban, egyszerűen csak kezdik kapizsgálni a létezést, a természet áramlását, és jót vágynak teremteni és terjeszteni, és látják a vallásokban lévő fejletlenséget. Mint ilyen, ez csak egy kezdő szint, és mint ilyen, egyedi, hisz van akinek sátánizmus kell, mert kihasználják, mimóza, elnyomja magát, van akinek buddhizmus kell, mert egoista, arrogáns, önző. Ha már ezek a gyermeki dolgok eltűntek, akkor nem kell vallás, ha meg benned vannak, pici vagy és különböző. Még 1 bolygón is sok sok vallás van... Fura lenne ha lenne más bolygó ahol van egy vallás, ami hasonlít egy ittenire..., miközben ugye még itt sem tartunk ott, hogy legyen akkora alap fejlettség, amivel lehetőségünk van 1 vallással az igazság felé terelni a népet. Sőt itt nincs is rendes vallás, csak istenkáromló vallások. Fura lenne ha más bolygókon lenne ilyen, miközben szinte minden bolygó fejlettebb a földnél.
2023. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Az lenne a meglepő, ha lenne pl. kereszténység.

A keresztény teológia szerint Krisztus egyszer testesült meg és ide. Ergo más bolygókon nem igazán hallhattak volna róluk. Ahogy kezdetben csak a tanítványai ismerték és azt mondta, hogy "tegyétek tanítványommá mind a népeket". Ha idejönnének földönkívüliek, akkor ugyanezt kéne tennünk: hirdetnünk kell az örömhírt nekik is

2023. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Addig keresztelnénk őket, amíg el nem hiszik az egészet, ha bele is döglenek! Utána mehetnek, vihetik haza az új tudást!
2023. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vagyok hívő, de szerintem semmit. Aki elmebeteg, az már attól idegállapotban van most is, hogy valaki nem az ő szabályai szerint él (lásd könyvek betiltása). Aki meg magának való, a vallást a személyes dolgának tartja az ugyanúgy folytatja tovább ezt békében.

Ezen a földönkívüliek sem tudnak nagyon változtatni, mert az ember nem annyira racionális, mint amennyire próbálja mutatni ezt magáról.

2023. szept. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval az egészben a lényeg az lenne, hogy mivel szerintük mindent Isten teremtett, tehát akkor a földönkívüli életet is. Nem fura akkor, hogy ott még csak nem is hallottak róla? Ott nem volt fontos Istennek, hogy higgyenek benne? Több millió bolygó közül csak itt?


Hogy mi istentelenek mit gondolunk erről, azt tudom, de persze köszönöm az ilyen hozzászólásokat is. Felhívnám viszont mindenki figyelmét, hogy arra voltam kíváncsi, hogy a hívők ehhez mit szólnak: ha egy hívő őszintén válaszol, akkor az hasznos, így a zöld pipára kell kattintani, nem a piros x-re! Ha valaki tudja mit gondolnak a hívők, és leírja, az is hasznos, így annál is a zöld pipa kell, nem a piros kereszt! 1, 6, 7, 8 konkrétan: én most rányomtam mindegyikre a pipát, eddig az volt 75%-ban hasznosan értékelek, most gondolom jól lemegy majd, mert a többséggel szemben szavaztam. Remélem saját kérdésemre adott válasz értékelésénél nem számít bele.

2023. szept. 26. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!