Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik, vagy mégis?

Isten nem létezik, vagy mégis?

Figyelt kérdés

2023. okt. 18. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
57%

Amíg nem tapasztaltam meg Isten szeretét én úgy gondoltam, hogy annak van, aki hisz Benne.

Azt nem mondták, hogy lehet érezni és beszélgetni Vele.

Na, mert akiknek van füle a hallásra az hallja Jézus szelid hangját és akiknek tiszta a szíve azok valóban meglátják Istent a körülményeikben.

Szóval kell a kapcsolódás mindenképpen, hogy ne csak higyjünk, hanem tapasztaljuk is meg az Igazságot.

2023. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
83%
Most minek ezt ki írni ide gyakorira? Az ateisták szerint nem létezik, a teisták szerint pedig létezik. Most ezzel előbbre vagyzunk?
2023. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem létezne, akkor minek tanítanák évezredek óta a hittant a gyerekeknek? Több milliárd hívő van.
2023. okt. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
24%

Nyilván,Isten létezését-netán nemlétezését- nem lehet egzakt módon igazolni,vagy cáfolni,de mindazok,akik hisznek benne és Krisztussal járnak, van saját tapasztalatuk,így létezése nem kérdéses.


Az egy másik dolog,hogy van-e egy embernek értelme felfogni a világ dolgait.


Ha vizsgálunk egy élő organizmust,az nem jöhetett létre véletlen. Ahhoz értelmes tervezőre,alkotóra volt szükség s nem is beszéltünk még a csodás gyógyulásokról.


Természetesen annak feltételezése,hogy létezik egy valaki,aki mindent tud és ítéletre von minden embert a tetteiért, azoknak,akik nem tűrik mások kontrollját,félelmetes hír,ami elől homokba kell dugniuk a fejüket. Ez az ateizmus forrása.

2023. okt. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
0%
Istent az emberi elme alkotta meg, hogy legyen valami magyarázata arra, hogy miben hisz.
2023. okt. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
15%
#5-ös vagyok, és folytatva a gondolatmenetemet isten egy ember alkotta létező dolog.
2023. okt. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
91%
inkább az a kérdés, hogy hogy létezik. Úgy nem, ahogy te vagy én, de úgy a pénz értéke sem létezik. A pénznek is értéket tulajdonítunk és hatalmas dolgokra képes (általa, akinek van), holott valójában nem létezik. Azok csak papírok és fémdarabok, meg az emberi képzelet egy kreatív teljesítménye.
2023. okt. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 Lucifer-666 ***** válasza:
72%
Isten ott van minden fejben, ahol gondolnak rá. Az már más kérdés, hogy nem minden a fejben dől el.
2023. okt. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
17%

Ennyi ideje velem vagy Lucifer és még mindig nem értetted meg? Isten ott van mindenhol, mindenben. A fejben az ördög tekeredik és vonaglik.

Meddig kell még veletek lennem hitetlen nemzedék?

2023. okt. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 IstenGyermeke1 ***** válasza:
30%
Létezik. Aki hisz és megtartja Jézus tanítását, kinyilatkoztatja magát az Úr. (Vö. Jn 14,21)
2023. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!