Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény világ miért...

A keresztény világ miért támogatja mindenben izraelt mikor a zsidók az utcán köpködik a keresztényeket és lebombázzák a templomokat is?

Figyelt kérdés

Jeruzsálemben a zsidók az utcán köpködik a keresztényeket, és volt aki úgy nyilatkozott hogy a keresztény papok és a templomok leköpése „ősi zsidó szokás”.


[link]


Tegnap pedig Izrael lebombáza a legrégebbi keresztény templomot Gázában, megölve 8 civilt.


[link]



Egyértelmű hogy Izrael a keresztényeket is gyűlöli, üldözi mégis a ketresztény világ mindenben támogatja Izraelt. Elnézik a palesztinok elleni népirtást sőt még fegyverrel is támogatják az izraeli hadsereget.



2023. okt. 20. 09:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
ár rég nincs olyan, hogy "keresztény világ". Pénz van.
2023. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
*M
2023. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Abdullah_ ***** válasza:
22%

Ennek egyik oka hogy a zsidók 80 éve sajnáltatják magukat a holokauszt miatt az egész világon. Múzeumok épülnek nekik, csilliárdos összegekből.


Miközben más népeket is értek súlyos vérveszteségek, mégsem nyivákolnak 80 éve szószerint az egész világ előtt.


Az emberek sajnálatát kihasználva, az izraeliek úgy érzik bármit megengedhetnek maguknak a Közel-Keleten. Más népek kifosztását, bombázását, elüldözését vagy kiirtását.


Tanultak a náciktól annak idején.

Sajnálom hogy őszinte voltam.


Nem minden zsidó ember vesz ebben részt, de az izraeli rendszer így működik.

2023. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
84%

Izraelben vallásszabadság van. Senkinek semmi baja a keresztényekkel, leszámítva néhány ultraortodox elmebeteget, ők viszont a saját rendőreiket is leköpik, kövekkel is megdobálják.

A keresztény templomot ért találatot köszönd a Hamásznak. Szerinted ha a saját óvodáikat telerakják fegyverekkel, és onnan lövik Izraelt, akkor majd pont a keresztény templomot nem fogják felhasználni? Tudod, a világon mindenhol különálló, jól felismerhető épületei vannak a fegyveres erőknek, pontosan azért, hogy lehetőség szerint NE a civil épületeket érje célzott támadás. A Hamásznak tudatosan más a stratégiája, KIZÁRÓLAG civil épületeket használnak, a megfenyegetik, fizikailag megakadályozzák, hogy elmeneküljön a lakosság. Ezen érdemes mélyen elgondolkodni.

2023. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Ez a szokásos Izraeli hazugság. Lobombáznak kórházat, iskolát, lakóházat, keresztény templomot és azt mondják fegyveresek voltak ott. Persze hazugság, de a kedvedért tegyük fel hogy igaz. Mondjuk van néhány fegyveres a kórházban. Szerinted az a megoldás hogy lebombázod a kórházat és megölsz 500 civilt?
2023. okt. 20. 11:04
 6/43 Abdullah_ ***** válasza:
38%

"Izraelben vallásszabadság van."


😄


Ha muszlim lennél, csak másodrendű állampolgár lehetsz, és rengeteg hátrányos megkülönböztetés érne Izraelben. És akkor még finom vagyok.

2023. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
36%
#6 Ezt nemrég egy izraeli miniszter expressis verbis ki is mondta.
2023. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
88%

“ Ha muszlim lennél, csak másodrendű állampolgár lehetsz, és rengeteg hátrányos megkülönböztetés érne Izraelben. És akkor még finom vagyok.”


Ehhez képest ha palesztinként (akár muszlim, akár keresztény) izraeli egyetemen szeretnél tanulni, gyakorlatilag ingyenesen tanulhatsz, nem úgy zsidó vallású izraeliként. Nem is beszélve az ivrit nyelvkurzusokról, amiket palesztinként teljesen ingyenesen látogathatsz, méghozzá nem csak az első pár szintig, mint pl a zsidó vallású új bevándorlók, hanem korlátlanul. Szerencsére ezrével élnek is ezzel a lehetőséggel a palesztinok, akár a szűkebb értelemben vett izraeli territóriumról beszélünk, akár Ciszjordániáról. Hogy Gázából is jöhetnek-e, bevallom nem tudom, de kiindulva abból, hogy több mint 10000 ember napi szinten dolgozik Izraelben, el tudom képzelni, hogy a nyelvkurzus/egyetem sem megoldhatatlan.

Ettől függetlenül bizonyos értelemben igazat adok neked, sok helyzetben hátrányból indul, aki muszlim. És az is aki nem ortodox zsidó, az is aki nem ott született és nőtt fel (vallástól függetlenül), az is aki nem európai (fehér bőrű) zsidó, az a zsidó, aki nem volt (és nem is lesz) katona, az is, aki nem ultranacionalista, stb… Nem véletlen, hogy sok új bevándorló az első év után vissza is megy oda, ahonnan jött, nem beszélve a fiatal, 40 alatti liberális izraeliekről, akik százával költöznek Nyugat-Európába, mert nem bírják elviselni azt a belpolitikai feszültséget, ami Izraelben uralkodik.

Sok minden sz@rul működik Izraelben, én vagyok az utolsó, aki ezt tagadja. De azért ne bolonduljunk már meg, hogy Hamász “politikájával” egy szintre helyezzük. A Hamászt soha nem érdekelte sem a palesztin nép sorsa, sem egy független (és működőképes) palesztin állam létrehozása, kizárólag az, hogy Izrael megsemmisüljön. Végtelenül sajnálom a békés palesztin többséget, és nagyon örülök Abbasz szavainak, miszerint a Hamász NEM a palesztin nép érdekeit képviseli. Ezzel együtt Izrael nem engedheti meg magának, hogy ne lépjen fel nagyon keményen egy ilyen támadás után, és ez sajnos sok ártatlan életébe is fog kerülni, nem beszélve arról, hogy hány évtizeddel veti vissza a palesztin politikai érdekvédelmet. El nem tudom képzelni, hogy egy ilyen támadás, és a most következő ellencsapás után hogyan és mikor tud a helyzet annyira normalizálódni, hogy újra érdemi szinten lehessen diplomáciát folytatni.

2023. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

"Ezzel együtt Izrael nem engedheti meg magának, hogy ne lépjen fel nagyon keményen egy ilyen támadás után, és ez sajnos sok ártatlan életébe is fog kerülni, "


Magyarul támagatod a népirtást.



"El nem tudom képzelni, hogy egy ilyen támadás, és a most következő ellencsapás után hogyan és mikor tud a helyzet annyira normalizálódni, hogy újra érdemi szinten lehessen diplomáciát folytatni."


Ha nem tünt volna fel Izrael folyamatosan ezt teszi. 2014-ben is több ezer palesztint gyilkoltak meg és földig bombázták Gázát.

2023. okt. 20. 13:49
 10/43 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarom kisebbíteni a problémát, de ezek az ultraortodoxok a másik zsidót is leköpik... Ezt egy Izraelben élő (nem ortodox) zsidó barátunk mondta és hogy az a baj, hogy lassan ezekből lesz több. És sajnos ez a réteg rohadtul nem az a kultúra és gondolkodás- ha lehet így mondani - akik anno Izraelt megalapították.
2023. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!