Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért támasztja fel Jézus az...

Miért támasztja fel Jézus az embereket, amikor sokan halál után a Mennybe kerülnek?

Figyelt kérdés
Ha egy hívő meghal, sokszor hangoztatják, hogy a Mennybe kerül. De azt is mondják, hogy az utolsó időkben Jézus eljön, és feltámasztja az embereket, hogy együtt örüljenek a Földön. Akkor a Menny csak egy átmeneti hely?

2023. okt. 31. 19:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%
Amikor újra eljön Jézus, a mennyet hozza ide, utána nem lesz többé külön földi világ.
2023. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
Még jobb kérdés: Isten miért kínoztatja halálra a saját fiát cserébe azért, hogy ezzel kiengesztelje saját magát?
2023. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%
Like-okat akart szerezni egy kis hókuszpókusszal!
2023. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
26%

De tényleg, Isten azért bocsájtotta meg az emberek minden bűnét, mert azok megkínozták és megölték a fiát. Marhára szerethette Jézust.


Jézi: Kösz fater, jófej vagy! Hogy ott rohadnál meg, ahol.....

2023. okt. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
41%

4


Jézus egyszerre volt valóságos ember és valóságos Isten. Az emberek csak az embert tudták megkínozni. Nem kínzás volt a lényeg, hanem az áldozat, amit Jézus meghozott! Önkéntes halálával vállalta, hogy pokolra kerül, s amíg ott lesz megküzd és eltapossa a Sátánt!

2023. okt. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
34%
#5 Ó, ez nekem új infó. Jézus a pokolba került? Én úgy tudom, hogy mennybe ment a feltámadás után.
2023. okt. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
39%
#5 Mellesleg ha Isten mindenható, miért nem teszi semmissé a Sátánt egy pillanat alatt a mindenhatásával ahelyett, hogy a fiát vegzálná ezzel is?
2023. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

6#

7#


Igen pokolra került. Olvasd el a Bibliát!

Nem a fiát vegzálta, ő maga Isten. "Én és az atya egyek vagyunk"

2023. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Isten természetesen fizikai testben is képes valakit feltámasztani, mint arra volt is egy-két példa a Bibliában, de a feltámadás jellemzően és alapvetően nem fizikai testben történik.


1 Kor 15:35-től végig erről beszél.

Felteszi a kérdést, hogy hogyan támadnak fel a halottak? Milyen testben?


Ezután nagyon szépen végigvezeti, hogy a fizikai testben történő feltámadásnak nemsok értelme van. Nem így történik a feltámadás.

2023. okt. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
16%

#8 Jó, bevallom, én még a gyermekbibliát olvastam, amikor kicsi voltam.


Ettől függetlenül innen-onnan mindig az az infó jött velem szembe, hogy Jézus 3 nap után feltámadt és felszállt a Mennybe. A gyermekbibliában is le volt írva rengeteg iszonyatos és horrorisztikus kegyetlenség, így igazán bele lehetett volna írni azt is, hogy "Kedves gyerekek, Jézus alászállt a pokolba..."


Egyébként miért beszélünk külön Istenről és külön Jézusról, és miért mondjuk, hogy Jézus Isten fia, ha Isten = Jézus, vagy ahogy te mondtad: "ő maga Isten"? Akkor legyen vagy csak Isten vagy csak Jézus. Mi a különbség?

2023. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!