Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan kevés az őszinte...

Pelgrim kérdése:

Miért olyan kevés az őszinte érdeklődés a vallásos tanítások igazságtartalma iránt?

Figyelt kérdés

nov. 19. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok benni biztos, hogy értem mire gondolsz. Úgy érted, hogy kevés az érdeklődés az iránt, hogy pl. Dávid valóban harcolt-e Góliáttal, mert mindenki csak arra koncentrál, hogy mi a tanulsága a történetnek? Jól értelmezem a kérdést?
nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1/...

Igen, hasonlókra gondoltam mint Dávid esete, de inkább még lényegesebb dolgokra, mint például ki az az „Én vagyok, aki vagyok.” az ószövetség könyveiben és „Én vagyok a ...” stb. az evangéliumban János szerint? Az egyház által elismert többi három evangéliumban Jézusnak ez a kijelentése nem található. Jézus ugyanis saját személyéről beszélve nagyon találóan az „Ember fia” kifejezést alkalmazta.

És arra is gondoltam, hogy valóban Jézus kívánsága lett volna hogy egy személyi kultuszt, hozzunk létre körülötte, hogy imádjuk őt?

Vagy, hogy mi lehet közös, az eredendő bűn és a keleten jól ismert Karma fogalmak között.

Olyan őszinte kutatókra gondolok, akik akár az egyház tanítói tekintélyével szemben a legszilárdabb meggyőződésüket is hajlandók feladni az igazságért cserébe.

nov. 19. 14:22
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Talán mert az emberek egy része hinni akar és az ezzel járó dolgokat, így ha elkezdenének kételkedni vagy vizsgálni, hogy mi igaz, mi logikus, ... akkor veszélybe sodornák azt ami miatt hisznek és az egész világképüket is.
nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

A spirituális fejletlenség. Sokan nem izzanak a vágytól.


Ha neked sok olyan kérdésed van, amire nem tudod a választ, és hasonlóak, mint itt a példáidban, akkor nyugodtan írj nekem privátot. Ahogy a sokaság nem keresi a valót, én úgy éhezem, hogy szolgáljam azokat, akik keresik.

nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

4-es sátánista esetleg?


Ahogy az X-aktákban mondják, "az igazság odaát van". Tehát egyértelműen nem fogjuk megtudni az igazságot itt. Akik okkultizmusba keveredtek és visszanyalt a fagyi, azaz nem tudnak szabadulni, amit magukra szabadítottak, Jézus nevének segítségül hívása szokott segíteni (és az életmóddal való szakítás). Erről hallgathatunk, olvashatunk beszámolókat. Számomra ez bizonyíték arra, hogy Jézus ma is él, és nagy hatalma van, nagyobb minden gonosz erőénél. Jézus tanította Isten személyes voltát és, hogy Ő gondviselő. Ennek is a végére járhatunk, ha bizalmat szavazunk Jézusnak.

nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Nemcsak János ev. szerint Isten fia Jézus.


Máté ev.

16,15 Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16,16 Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

16,17 És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.


Márk

14,61 Ő pedig hallgat vala, és semmit sem felele. Ismét megkérdezé őt a főpap, és monda néki: Te vagy-é a Krisztus, az áldott Isten Fia?

14,62 Jézus pedig monda: Én vagyok. És meglátjátok majd az embernek Fiát ülni a hatalomnak jobbján, és eljőni az ég felhőivel.

stb.


De alábbi indirekt példa is mutatja, hogy Jézus több embernél:


Lukács ev. 5,18-25

5,18 És ímé valami férfiak ágyon egy embert hozának, a ki gutaütött vala; és igyekezének azt bevinni és ő elébe tenni.

5,19 De nem találván módot, hogy a sokaság miatt mikép vigyék őt be, felhágának a háztetőre, és a cseréphéjazaton át bocsáták őt alá ágyastól Jézus elé a középre.

5,20 És látván azoknak hitét, monda: Ember, megbocsáttattak néked a te bűneid.

5,21 Az írástudók pedig és a farizeusok elkezdének tanakodni, mondván: Kicsoda ez, a ki ily káromlást szól? Ki bocsáthatja meg a bűnt, hanemha egyedül az Isten?

5,22 Jézus pedig észrevévén az ő tanakodásukat, felelvén, monda nékik: Mit tanakodtok a ti szívetekben?

5,23 Melyik könnyebb, azt mondani: Megbocsáttattak néked a te bűneid; vagy azt mondani: Kelj fel és járj?

5,24 Hogy pedig megtudjátok, hogy az ember Fiának van hatalma e földön megbocsátani a bűnöket, (monda a gutaütöttnek): Néked mondom, kelj fel, és fölvévén nyoszolyádat, eredj haza!

nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit pontosíthatnád a kérdést:

- arról szól, hogy a vallásokban mennyi az igazság?

- vagy arról szól, hogy szerinted a vallás az igaz, és ez miért nem érdekli az embereket?

nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbben önmaguk igazságában hisznek.
nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 KZitus ***** válasza:

Szia

Érdekes kérdéseid vannak! Amikor ezt írtad: "„Én vagyok a ...” stb. az evangéliumban János szerint?"

Erre gondoltál? = "Én vagyok az út, az igazság és az élet." János 14:6

Miért mondhatta Jézus ezt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet”?

Jézus szavai és tettei Atyjának szeretetét tükrözték vissza, így közelebb vitte az embereket Istenhez. Ezért is mondhatta ezt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jön az Atyához, csak énáltalam . . . Aki engem látott, látta az Atyát is. Hogyan mondhatod azt: ’Mutasd meg nekünk az Atyát?’ Nem hiszed-e, hogy én az Atyával egységben vagyok és az Atya egységben van velem? Azok a dolgok, amelyeket mondok nektek, nem tőlem származó beszédek; hanem az Atya, aki velem egységben marad, végzi az ő munkáit . . . Hallottátok, amikor azt mondtam nektek: Elmegyek és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek, örülnétek annak, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam” János 14:6–28. Igen, Jézus volt „az út, az igazság és az élet”, mert ő vezette vissza a zsidókat Atyjához, igaz Istenükhöz, Jehovához. Az emberiség Isten keresése tehát Jézussal hirtelen új lendületet nyert. Isten mérhetetlen szeretetében fényjelként és az igazság jeleként küldte a földre Jézust azzal a megbízással, hogy vezesse el az embereket az Atyához Itt többet olvashatsz erről: János 1:9–14; 6:44; 8:31, 32.

Valóban a többi evangélium nem említi azt, amiről itt János írt. De Pál apostol a levelében alátámasztja János ihletett írását, amikor maga is hasonlót ír Krisztusról, megerősítve, azt a tényt, hogy krisztus a közbenjáró ember és az Atyja között. Ezt írja Pál:

"Így tehát most, hogy a hit eredményeként igazságosnak nyilvánítottak minket, legyünk továbbra is békében Istennel Jézus Krisztus, a mi Urunk által, akinek köszönhetően a hit által nekünk is ilyen ki nem érdemelt kedvességben lehet részünk, amelyet most élvezünk. Ujjongjunk hát a reménység miatt, hogy Isten fel fog magasztalni minket." Róma 5:1,2

Ne feledd kérlek, hogy Pál a levelét a Rómában élő keresztény gyülekezetnek írta.

Krisztus soha nem magának akarta a "kultuszt". Mindig a Teremtőjére, vagyis Atyjára mutatott minden tanításával, és ez logikus is, hiszen az Ő képviseletében tevékenykedett a földön. Ezt számos esetben elmondta az embereknek.

nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

7/...

Arról szól, hogy a vallásokban Mi az igazság és ez miért nem érdekli az embereket? Merthogy van bennük igazság az biztos.

nov. 19. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!