Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért érdemes az Istenhez...

Miért érdemes az Istenhez fohászkodni, ha bármilyen munkakört lát el az ember, a saját sorsunkat azt mondják, hogy mi alakítjuk?

Figyelt kérdés
nov. 28. 14:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%

Ha hiszel Istenben, akkor nem hiszel abban, hogy mindent el tudsz magadnak intézni és azért fohászkodsz. A hívő szerint elég lenne, ha Isten egy másodpercig nem akarná szüntelenül, hogy élj és már nem is élnél.

De ha nem hiszel, akkor is butaság, hogy te alakítod a sorsodat. Nem a gyerek hibája, hogy a nyomortelepen lopni tanítják és még az elemit se járhatja ki. Azon mit alakítson ki? Hogy az apja verje ki belőle a lelket vagy a rendőr?

nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
44%
Ki állítja azt, hogy érdemes?
nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Isten mindent lát, mindenhol ott van, gyakran említésre kerül az emberek közötti kommunikáció során, megzenésítés közepette. Viszont, mikor a sorsunkról van szó, akkor minket tesznek ki felelősnek, hogy arra megyünk, amerre szeretnénk, mert bármennyi rossz ér, azt mi vonzottuk be valamelyest. Akkor, miért érdemes fohászkodni hozzá, ha a saját életünkben, mi vagyunk az elsődlegesek?
nov. 28. 15:01
 4/28 anonim ***** válasza:
Nem jött át amit leírtam?
nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Olvasok minden választ, amiket szeretettel fogadok.
nov. 28. 15:08
 6/28 anonim ***** válasza:
Akkor máskor adj meg előre egy irányt, hogy kizárólag azok írjanak, akiknek tetszik majd a válaszuk. Bár így akkor értelmét veszti az egész.
nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Napi bolond. Hagyjátok, hülye stílusban ír, látszik hogy nem normális.
nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Szabad akarat van, a sors a nevelő szerepét tölti be, ha áthágod a törvényeket. Nem mindegy hogy tudatos vagy tudattalan sorsalakításról van szó. Amíg a saját magad és a törvények keretén belül mozogsz, addig nincs baj, azt csinálsz amit akarsz.
nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés... Én azt látom, hogy ez az Isten kérdés olyan, hogy amikor valami jó történik, akkor persze, hogy az ő cselekedete, de ha rossz történik, akkor mindenki hibás, de ő akkor épp ott sem volt, mert ő a szent Jani. Ezért nem hiszem a létezését, meg a vele kapcsolatos gondolatokat...
nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%

Azért érdemes Istenben hinni, mert akkor nem kell, hogy egyedül menj át a sz@rságokon.

Isten pedig van olyan jó fej és fer veled, hogy megadja, hogy ha nem akarsz hinni benne vagy nem akarsz tudni róla, akkor nem kell. Tekintheted mesének is őt. Mert ilyen jó fej az Isten, hogy nem erőlteti rá magát mindenkire.


Életem egy bizonyos szakaszában én sem hittem Istenben. "Mese habbal." mondtam. Mentem a saját kis ateista felfogásom útján. Csak aztán azon kaptam magam, hogy akaratlanúl is körbe vettek olyan emberek, akiket én valójában nem ismertem és mindegyikük álszent módon ki akart használni, sőt ki is használt. Jártam a saját utamat a saját megoldásaimmal és a saját dolgaim vittek el odáig, hogy egészen komolyan fontolgattam az öngyilkosságot. Csak az Isteni közbeavatkozásnak volt köszönhető, hogy térdre rogytam és Istenhez könyörögtem az utolsó időben.


Hogy neked miért érdemes még hinned Istenben, azt nem tudhatom. Nekem viszont azért érdemes, mert láttam a saját életem bő két évtizedében, hogy hova vezetett el az a tudat, hogy nincs Isten. A földi pokol bugyrából hozott vissza engem az Isten. Elrendezte az életem és megmutatta, hogy lehet úgy is élni, ahogyan Ő megmutatja a szentíráson és embertársaimon keresztül.


Hogy nekem miért érdemes hinnem? Mert így, hogy most hiszek írhatok neked ilyen mesének tűnő igazságokat és nem egy koporsóban rohadok három és fél éve. De ez az én életem.

Hogy neked miért érdemes hinni, azt nem tudhatom. Javaslom ne higgy, aztán vagy bejön vagy nem. Sokat ismerek, aki eltávolodott egy időre Istentől, ám a szükség, krízisek és válság közepette mégis csak megtapasztalta, hogy valamiért az Istenbe vetett hit és isten akaratának keresése előre mozdította az életét.

Én már nem vagyok egyedül.

nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!