Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen gyakori hogy lelkész...

X0 kérdése:

Milyen gyakori hogy lelkész gyermeke nem hisz?

Figyelt kérdés

Tetszőleges vallásnál: lelkipásztor, pap, rabbi, imám, stb. által nevelt gyerek nem követi a nevelője vallását, pedig vallásosnak nevelik, de az lepereg róla. Akár buddhista, konfuciunátus, sintoista, stb. is lehet.


A szüleim bírók voltak, nem papok, és kisgyerekként eleve azt gondoltam, hogy mi van ha a vallást valaki kitalálta és a többség hiszékeny volt és elhitte. Ezért kérdezem, mert rám nem hatott a vallásos nevelés. 4-8 éves lehettem, nem emlékszek pontosan. Mondjuk én mindennel így vagyok: minek felöltözni az utcára ha jó az idő, úgyse gyullad ki tőle az erdő, nagyobb koromban: minek a nemi erkölcs, húség? A hazafiság faji megkülönböztetés saját magunkkal szemben, a sírra virág vivéstől a halottnak nem lesz jobb, stb. Hogy hívőnek nevelt nem hisz, azt már régen kérdeztem, itt van:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



dec. 11. 13:51
 1/10 anonim válasza:
45%
oké, te ateista vagy, de miért jó az neked, ha egy pap gyereke az?
dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: előbb te áruld el, hol állítottam, hogy nekem jó.
dec. 11. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindegy, hogy felnőtt, önálló gyerekéről beszélünk, vagy kiskorúról, tőle függőről.
dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: a lényeg hogy nem hisz: ha tőle függ, legfeljebb nem mondja el a szüleinek, de attól még nem hisz. Mindkettőre gondoltam egyébként, gyerekre és felnőttre is.
dec. 11. 18:08
 5/10 Dinnye2 ***** válasza:
100%

Szerintem ritka, mert az édesapa fontosnak tartja a vallást. Amúgy miért nem hiszel? Ha személyes ügy és nem akarod leírni nem baj, csak kérdezem.

U.i.: Amúgy egy papnak nem lehet felesége.

dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5: abszolút nem érted. Arról van szó, hogy a természetével eleve ellentétes bármit elhinni ami nincs bebizonyítva, így soha semmit se hisz el. Minden nevelés lepereg róla. Tehát pont arról van szó, hogy a szülei fontosnak tartják a vallást, de ez nem befolyásolja őt: akkor se hisz és kész, legfeljebb nem mondja meg a szüleinek! Tehát világnézetileg is befolyásolhatatlan! Hogy a szülei fontosnak tartják, abból egyáltalán nem következik hogy hisz! Papnak is lehet felesége: görögkatolikus, vagy pápai engedéllyel, vagy reformátusból lett római katolikus, és pápai engedéllyel megtarthatta a feleségét.

Azért nem hiszek, mert semmi okom sincs rá hogy higgyek. A másik linkelt kérdést is nézd meg.

dec. 11. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudok róla, hogy volt ez irányba kutatás.

Ezenfelül az sem biztos, hogy a valódi véleményét.


Ezek miatt pusztán tippelni tudunk vagy egy kis ismeretség alapján alaptalan következtetést levonni.


Mindezek mellett pedig ez sok mindentől függhet. Van aki vallásos nevelés nélkül is oda téved van aki vallásos neveléssel is elfordul a vallástól. Az sem mindegy, hogy hogyan is nevelik a vallásra.


Amennyiben ezt a gyerek például úgy éli meg, hogy egy kedves közöséghez tartozik és mindenki boldog, segít a másiknak, stb. akkor feltehetően már ez is a hit felé fogja irányítani attól függetlenül, hogy egyébként hinne-e. Ugyan ezzel szemben ha úgy nevelik a gyereket, hogy folyamatos a különböző elvárásokkal traktálják akkor könnyen elfordulhat a vallástól.


Aztán, hogy ha a nevelésben nem különösebben jelenik meg ez akkor pedig a gyerek tapasztalatai és személyisége fogja majd eredményezni, hogy melyiket választja.


Egyébként régen sok vallásos család volt és mégis mára már nagyon sokan lettek az ateisták és akik még nem is ateisták azok között is rengetegen nem veszik komolyan a vallást, hitet.

dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: köszi a választ. "Amennyiben ezt a gyerek például úgy éli meg, hogy egy kedves közösséghez tartozik és mindenki boldog, segít a másiknak, stb. akkor feltehetően már ez is a hit felé fogja irányítani attól függetlenül, hogy egyébként hinne-e.": most nem egy 2-3 éves gyerekről van szó, hanem aki például már tudja, hogy a színházban csak eljátsszák. Én óvodában tudtam, más még általános iskola 1.-ben se. Épp az a lényeg, hogy engem semmi se tud a hit felé terelni, és ha pap gyereke lennék, akkor is így lenne.
dec. 12. 10:48
 9/10 Dinnye2 ***** válasza:
Nem feltétlenül. Amúgy nem válaszoltál a kérdésemre.
dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9: Mi nem feltétlenül? 1 kérdésed volt, arra válaszoltam: azért nem hiszek, mert semmi okom sincs rá, hogy higgyek.
dec. 12. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!