Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az elképzelhető, hogy van...

U. Xorter kérdése:

Az elképzelhető, hogy van Isten, csak egyáltalán nem intelligens?

Figyelt kérdés

dec. 12. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Én lenni nem intelligens isten. Én mondani: az a nem intelligens, aki mondani nem intelligens.

De én is kérdezni tőled valami:

Az intelligens lenni-e , aki kérdezi, lenni e Isten elképzelhető?

dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
El.
dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Nekem sikerült egy ilyen Istent elképzelni! Egy csomó fogaskerékből áll az egész! Végtelen Isten végtelen fogaskerékből! Ilyen isteni energiából álló fogaskerekekből, sosem kopnak el! Meg világítanak is, ilyen kékes-zöldes türkizes derengő fénnyel! Várj, van neki két fő fogaskereke is, azzal teremt! Most épp egy egész univerzum pottyant ki ebből az Isten-automatából, még ezt is sikerült elképzelnem!
dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Elképzelni bármit el lehet, ha el akarod képzelni, de egyrészt ettől még nem lesz az az elképzelt valami a valóságban, másrészt nincs is erre szükség, mert a mostani változat szerint sem képzeli el senki az Istent, hiszen meg lehet ezt kerülni olyanokkal, hogy elképzelhetetlen, meg mindenható, meg a rosseb tudja milyen, mert meghaladja az értelmünket, így senki nem fárasztja magát valójában még az elképzelésével sem, mert valójában tökmindegy, Isten milyensége alapból definiált, hogy például jó és ez nem vita tárgya, mert teljesen mindegy, milyen szörnyűségeket lehet esetleg hozzá kapcsolni, attól az még nem lesz soha rossz, mert ismeretlenül is ő az etalon.

Pedig a szándékai kifürkészhetetlenek, mert hiszen mint vágyálom csakis kívánatos lehet, teljesen mindegy milyen irányból, aspektusból közelítjük meg és egy ilyen vágyálom, mint Isten, nem igényel semmilyen elképzelést, mert nem tökmindegy, hogy egy vágyálom hogyan néz ki? vagy kinéz e egyáltalán valahogy?

dec. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt is eltudom képzelni, hogy van egy kérdező aki nem intelligens.
dec. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hogy specifikáljam a kérdést, egy teremtő Istenre gondoltam. A világegyetem fizikai megteremtéséhez feltétlen intelligensnek kell lenni?

Van olyan baktérium, amivel inzulin fehérjét lehet gyártani, ami nagyon jó egy cukorbetegnek, de ettől az a baktérium még nem intelligens - emberi értelemben biztos nem.

dec. 13. 09:16
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
#5 S vajon az "el tudom"-ot egybe író hozzászóló intelligens?
dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mint írták elképzelni sok mindent lehet. Azonban ha általánosságban beszélsz egy istenségről akkor nem árt kis "i"-vel írni mert ekkor nem egy tulajdon névről van szó és a leírás alapján nem is a Bibliából megismerhető Istenről.


Ezenfelül nem ártana definiálni, hogy mit tekintesz istennek.

Ha például nem intelligens az a világot teremtő isten akkor mi különbözteti meg bármiféle fizikai jelenségtől? Ha pedig semmi akkor mitől is lenne istenség?

dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni. Persze lehetetlenség, de ha nem akarok összöfüggő képzelgést, el tudom képzelni. Ha ezt már önellentmondástól függetlenné akarom tenni, az már viszont elég nehéz lenne, mert nem lehet.
dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán pont az a tökéletesen értelmetlen teljesség, ami úgy rejt minden elképzelhető lehetőséget magában, hogy ott már az időfogalom is csak egy olyan zár kulcsa, ami a korlátozottság általi megélések lehetőség-özönére nyithat ajtót.
dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!