Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha tettem Istennek egy rossz...

Ha tettem Istennek egy rossz esküt, még feloldható-e?

Figyelt kérdés

Vagy ha már esküt tettem be kell tartanom minden áron?


Egyébként az eskü lényege, hogy bosszút állok mind azon hitetleneken, akik gúnyolódni mernek Istenen/Jézuson.


Ezt az esküt érzelmektől túlfűtve, meggondolatlanul tettem még régebben.



dec. 16. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Isten nem fogadja el ezt az esküdet, mivel nem ért vele egyet.

Ezért nem is tartja érvényesnek.

Hogy meggondoltad magad, azzal tettél igazán jót, és Istent is boldoggá tetted, örül a változásnak.

Tarts ki ez mellet. A bosszú Isten kizárólagos joga, senkinek nem adja, és nem is vehető el tőle.

Aki még is megteszi, az Isten haragjával fog szembe nézni.

Ezért jól döntöttél.

dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Kérjél bocsánatot Istentől, illetve ha katolikus vagy, akkor gyónjad meg, hogy tettél egy ilyen esküt meggondolatlanul. Ezután tiszta lehet a lelkiismereted akkor is, ha nem tartod meg.
dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Istennek? Egy ösztönlény vagy, akit a hormonok és az érzelmei irányítanak.
dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Lucifer-666 ***** válasza:
52%
Azt kell eldöntened, hogy az esküd betartása miatt, vagy az esküd megszegése miatt akarsz elkárhozni...
dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne halgass Luciferre, hülyeséget írt.
dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne hallgass Luciferre, hülyeséget írt.
dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Mit szólnál hozzá, ha a gyermekeid egyike azt az esküt tenné, hogy a figyelmetlenebb testvérein bosszút áll, mert nem figyelmesek?

Csak mosolyognál és szeretnéd őt, hogy ily aranyos és bohó.

Na most.., mit szoltál, ha ő rájönne, hogy ennek nem sok értelme van, hisz 1 család vagytok, azért ez az esküt még se tartja be.

Csak mosolyognál és szeretnéd őt, hogy ilyen aranyos és fejlődik.

dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mire esküttél? Az életedre vagy valaki másra?

Volt olyan része az eskünek, hogy ha nem tartod be akkor mi legyen?


Egyébként nem ártana gondolkodni, olvasni a Bibliát és hasonlók ha már ennyire Isten fanatikus vagy akkor legalább tisztábban lehetnél az alapokkal.


Az eksü alól egyébként feloldani az oldhat akinek tetted.


Persze ha nem tudod, hogy ez megtörtént akkor mindegy. Akkor lyan mintha tuttodon kívül igazat mondanál pedig hazudni akarsz. Attól meg, hogy véletlenül, tutodon kívül igazat mondtál az hazugságnak számít.


Ahogyan a feloldozás tudása nélkül eskü szegésnek. Amit nem is akárkinek tettél. A cselekedeteidnek következménye van.

De persze az eskü szegésért is kérheted a bocsánatát.

dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Számtalan életedben már számtalan butaságra tettél esküt, nincs jelentősége.

Próbálj úgy élni, hogy Jézusnak is tetszen, és ennyi.

dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Fiatalon engem is idegesített a sok vak hívő, sőt sikerült kíváncsiságtòl fűtve egy református egyetemre menni. Lényeg a lényeg, hogy arra jöttem rá hogy a hívő , a nem hívő, mind ember és mind hasonló problémával néz szembe a mindennapokban. Ezért kár a másik ember meggyőződését firtatni a vallási dolgokról, nem ajánlom senkinek.
dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!