Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lényegében az egyház rossz...

Lényegében az egyház rossz munkája miatt fogyatkozott meg Európában a keresztények száma?

Figyelt kérdés

Igazából szó sincs arról, hogy az emberek nem hisznek, csak a kereszténységet valamiért nem akarják a magukénak érezni. Én is évek óta akit csak tudok megkérdezek, hogy hisz-e Istenben. A válaszolók túlnyomó többsége azt mondja, hogy hisz valamiben, és ezt inkább nevezik energiának,

felsőbb hatalomnak, vagy valami biztos hogy van, bármi másnak csak nem a keresztények Istenének. Mi ez ha nem az egyház hibája?



2023. ápr. 9. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Az emberek nem hisznek a dajkamesékben. Az sem segít hogy a szexuális ragadozó papok ügyeit eltussolják, senkit nem vonnak felelősségre és gyakran az áldozatokat hurcolják meg.
2023. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

A nagyjából 200 éves múltra visszatekintő közoktatás arra ösztönzi az embereket, hogy gondolkodjanak el a világ dolgairól. Már nem lehet bármit megkérdőjelezhetetlen igazságként hirdetni, mert mindig lesznek olyanok, akik kritikusan állnak hozzá az adott állításhoz.

Mindemellett az ember tudatosan kénytelen szembenézni a saját elmúlásának a tényével, és ezért mindig lesznek olyanok is, akiknek vigaszt és reményt nyújtanak a vallások észérvekkel nem bizonyítható tanításai az emberen túli valóságról.

2023. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

A kereszténység nem csak a katolikusokból áll.

Ott vannak pl. a Jehova tanúi, akiknél szintén történtek szexuális visszaélések. Ráadásul ezek nehezen szivárognak ki onnan, mivel egy zárt közösségről van szó, és a "vének" intézik az ilyen ügyeket.


Ezeken kívül egy rakás keresztény felekezet van, ahol történhetnek dolok. Az én egykori neoprotestáns felekezetemben például kiderült, hogy a lelkész megcsalta a feleségét. Természetesen ez jóval enyhébb dolog, mint a szexuális visszaélés, de azért egy lelkésztől ez döbbenetes.


Amúgy szerintem a kereszténység rossz állapotban van, számos hívő nem is éli azt, amit vall (tisztelt a kivételnek) ez meg sokaknak nem tetszhet. Ez (is) oka lehet annak, hogy kereszténység népszerűtlenebb. Persze gondolom, hogy csak a fejlett országokban van ez így. A szegény országokban meg emelkedhet a kereszténység száma, amiben nincs semmi rendkívüli.


Üdv,

Egy agnosztikus ateista


Üdv.

2023. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen,helytálló a megállapításod!


Ha a keresztények valóban Krisztus hűséges követői lennének gondolataikban,jellemükben,tetteikben,szavaikban, a világ legnagyobb közössége lenne.


Sajnos a kereszténynek nevezett világ olyan távol van Krisztustól,mint Makó Jeruzsálemtől. Tulajdonképpen nem is keresztény az annak mondott vallásos világ,hanem "kulturális kereszténység". Ez olyan,mint a mű virág és az igazi rózsa hasonlósága.


Az európai kereszténység egy hihetetlenül nagy lehetőséget kapott a bevándorló ázsiai,afrikai tömegek bevándorlásával. Szabadon,házhoz jött a Krisztus nélküli világ Krisztus kegyelme megismerésére,de ehelyett vallásokat,vallásos hiedelmeket,tradíciókat,Jézustól idegen tanításokat találtak,ami a kutyának sem kell!

2023. ápr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
25%
Igen van benne szerepe, + a tudományos eredmények miatt.
2023. ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jégszív ***** válasza:
50%

A vallás egy Történelmileg igazolt MÓDOSULT TUDATÁLLAPOT. Egy tudati aberráció!

Ahhoz, hogy életben maradjon,

- el kell zárkóznia a tudomány fejlődésétől,

- a racionális gondolkodástól,

- a kételkedés lehetőségétől,

- és az eszmék szabad áramlásától.


Példa kell?

"Senki mást ne tekints Istennek, csak engem.

Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt.

Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket, mert én, az Úr, a te Istened féltékeny Isten vagyok. Azoknak a vétkét, akik gyűlölnek engem, megtorlom fiaikon, unokáikon és dédunokáikon.

/Kiv. 20. 3-5./


Figyelem, SZORGALMI HÁZI FELADAT!


Olvassátok figyelemmel a katolikus egyház dogmáinak gyűjteményét - [link] (Bármely vallás követői...)

- Ha alig van, amit vallani tudtok: NEM VAGYTOK HÍVŐK, - de normálisak lehettek

- Ha kb. a felével kételkedtek: HITETEK VESZÉLYBEN VAN, de forduljatok orvoshoz!

- Ha kb. a felét hülyeségnek tartjátok: átlagos intelligenciával és SZOKVÁNYOS hittel rendelkeztek

- Ha alig van, amit elfogadok: hit dolgában nem vagytok egyedül, de normális képetek van a világról

2023. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Tisztelt Jégszív!


A kereszténység nem egyenlő a Római Katolikus Egyházzal!


Vádjaid talán helytállók rájuk,de a teljes protestáns világ gyökeresen eltér tőlük. A protestáns egyházak alaptétele a "Sola Sciptura",vagyis minden hittétel alapja a Szentírás.A RKE elve pedig a pápai enciklikák elsődlegessége annak alapján,hogy hitük szerint a mindenkori pápa az Isten földi helytartója,aki bármikor felülírhatja a Biblia tanítását.

2023. ápr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“A RKE elve pedig a pápai enciklikák elsődlegessége annak alapján,hogy hitük szerint a mindenkori pápa az Isten földi helytartója,aki bármikor felülírhatja a Biblia tanítását.“


Nem és Isten erre kin/min keresztül adott bárkinek felhatalmazást, hogy “hát jó, akkor a pápa variálhat ahogy neki tetszik, elfoglalt vagyok, szarom le”. A menny kapujában ez elég som extra adminisztrációs költséget jelentene, hogy kinek mit engedett a pápa.

2023. ápr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jégszív ***** válasza:

#7.

Már vártam ezt az ellenvetést! :-)

Elismerem, mindkét protestáns irányzat hittételei SOKKAL FEJLETTEBBEK a katolikusénál, de akkor is csak vallási hittételek.

Az Ágostai hitvallásban és Heidelbergi kátéban is szép számmal akadnak olyan pontok, amelyeket abszurdnak, idejétmúltnak tartok.

2023. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

De a protsi szekták miért is jöttek létre? Akartak egy szeletet a tortából és már évszázadokkal ezelőtt is nehezen volt eladható ez a marhaság. De ez a római katolikus szektát is változásra kényszerítette. A szekta ortodox ága inkább megmaradt olyannak mi t a régi szektások voltak.

2023. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!