Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak mit gondolnak...

A vallásosak mit gondolnak arról, hogy az IQ és a vallásosság közt fordított arányosság áll fenn?

Figyelt kérdés
jan. 20. 23:18
 131/190 anonim ***** válasza:
83%

Találkoztam ár olyannal, hogy diszgráfiásról nem hitték el hasonló helyzetben, hogy diszgráfiás az írásképe miatt. Persze ettől még nem lehet kizárni, hogy nem az.


De ha nem is az akkor is fennál az amit írtam. A helyesírási képességei nem befolyásolják azt amit például fizika területén tudd. Ez az egész nem több mint hiteltelenítés.

[link]


Az amit írt ugyan úgy megállja a helyét.

jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/190 anonim ***** válasza:
46%

Ugyan hogy? Mit tudjak a fizika területén? Ebből egy szót sem értek. :)


Az pedig nem személyeskedés, ha inkompetens emberek véleménye nem érdekel.

A földművest sem nézem le, csak épp nem tőle fogok tanácsot kérni pl. teljesítményelektronikai kérdésekben.

Tőle másban tanulhatok sokat még.

jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/190 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#121


“Azért viszont lenne, ha művelt emberként próbálnék tetszelegni angol nyelvű wiki oldalakat emlegetve, de az anyanyelvemen képes lennék leírni olyat, hogy "ugyan az a szint" meg "ugyan azt mutatja,".”


Vétettem pár hibát? Igen, megesik. S sajnos az internet íratlan törvényei alapján ha a vitapartnered helyesírási hibát vét akkor az automatikusan igazolja az összes korábbi állításod. Igen, mostmár teljesen bizonyítva van egy tervező létezése s minden kapcsolatos probléma megoldódott. Hurrá…


Sőt, ha jobban figyelsz akkor biztos találsz még hibákat. Azok tovább erősítenék a te álláspontod. Elvégre így működik a tudomány: annak van igaza aki helyesebben ír. Szemtől szembeni vitában pedig annak aki nagyobbat üt, ugye.


“Kicsit ellentmondásos nekem, ha valaki tudományról papol, de értelmetlen mondatokat alkot, mert nem tudja, hogy hol írunk "ugyanazt", és hol "ugyan azt".”


Remélem azért valahogy sikerül kibogozni ,hogy mit próbáltam közölni. Ja, baromi olvashatatlanul írok.


Amúgy meg nem felvágásból említettem az angol Wiki-t. Simán csak az a legtöbb esetben sokkal terjedelmesebb, megbízhatóbb stb. Meg amúgy is manapság az angol a tudomány nyelve, mindenféle publikációk nagyrészt angolul jelennek meg vagy van belőlük értékelhető angol verzió. De te tudod jól ezeket is, csak bele kell köss mindenbe…


#127


“Ezt csak a nagyon tanulatlanok nyomják be, ne ebből induljunk már ki. A valódi probléma, ami kutatókat is foglalkoztat, hogy akkor hogy lehet, hogy nincs manapság átmenet a majom és az ember közt? Azért lássuk be, hogy elég nagy a szakadék a 2 faj közt, még ha ez nem is mindenkinél látszik.”


Ez szintén nem probléma. Legfeljebb azoknak akik nem érik a témát eléggé. Vagyis ugyanott vagyunk.🤷

jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/190 anonim ***** válasza:
100%

"Persze olyan sok Homo Erectus meg Homo Habilis futkos manapság."

Mivel átmenet volt a leszármazottai és az utódai közt, nyilván nem manapság létezik. Ha az volt az elvárás, hogy ma miért nem léteznek az egykori átmeneti fajok, azt meg nem is értem hogy milyen logika alapján várnál el ilyesmit.

jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/190 anonim ***** válasza:
0%

"Ez szintén nem probléma. Legfeljebb azoknak akik nem érik a témát eléggé."


Bullshit 🤷

jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/190 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy nem az IQ határozza meg az ember értékét, akár vallásos emberről beszélünk, akár nem.

Arról nem is beszélve, hogy az IQ-tesztek az intelligenciának csak egy minimális részét mérik, az emberi elme ennél sokkal összetettebb.

jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/190 anonim ***** válasza:
0%

135 igen, ott volt a manapság szó.


"azt meg nem is értem hogy milyen logika alapján várnál el ilyesmit."


Engem az érdekelne, hogy milyen logika zárja ki létezésük lehetőségét?

Vagy akkor az eddigi tapasztalatok alapján kb. hány millió év múlva várható, hogy valamelyik emberszabású elkezd egyszerűbb rajzokat rajzolni, és egyszerűbb szavakat alkotni?

jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/190 anonim ***** válasza:
95%

"Mit tudjak a fizika területén? Ebből egy szót sem értek. :)

Az pedig nem személyeskedés, ha inkompetens emberek véleménye nem érdekel."


Tehát csak vártál valamire amibe beleköthettél mert a szakmai részéhez nem értesz.


Egyébként te magyar tanárt fogadnál fel villanyszereléshez? Esetleg úgy gondolod, hogy a laptopod, telefonod magyar tanárok tervezték?


Vagy mi alapján mondod, hogy a fizika területén inkompetens lenne amiatt mert vétett pár helyesírási hibát?



"Bullshit 🤷"

Elvárnád, hogy elmagyarázzanak neked olyan dolgokat amiket utána nem értesz (utána nézni lusta vagy) és csak kötözködsz mindenféle jelentéktelen aprósággal.


Az érvelésed és a viselkedésed az ami egy hatalmas Bullshit.

jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/190 anonim ***** válasza:
100%

"Engem az érdekelne, hogy milyen logika zárja ki létezésük lehetőségét?"

Pont az, hogy átmeneti. Átmeneti akkor lehet, hogy ha az ősei és a leszármazottai között létezett, hisz azok közt képzett átmenetet. Ergo ma már értelemszerűen a leszármazottai léteznek.

jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/190 anonim ***** válasza:
4%

"Elvárnád, hogy elmagyarázzanak neked olyan dolgokat amiket utána nem értesz (utána nézni lusta vagy) és csak kötözködsz mindenféle jelentéktelen aprósággal."


Még több bullshit. :DDD

Miért tetézed?


"Egyébként te magyar tanárt fogadnál fel villanyszereléshez?"

Buta hasonlat. Az anyaynelvét mindenkinek illik tudni. Villanyt nem kell mindenkinek tudni szerelni, még a villamosmérnöknek sem feltétlenül.

jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!