Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak mit gondolnak...

A vallásosak mit gondolnak arról, hogy az IQ és a vallásosság közt fordított arányosság áll fenn?

Figyelt kérdés
jan. 20. 23:18
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/190 anonim ***** válasza:
87%

"A többi író vagy ateista aktivista, az mióta tudós?"

Állítottam én olyat, hogy csak tudósok vannak ott? Küldtem egy listát ahol felsoroltak többek között pár köztudomás szerint ateista tudóst mivel a valóság némileg szembement az állításaiddal.


"Mondjuk ha legalább a középiskolát normálisan kijárták volna, akkor tudhatnák, hogy bizony a keresztények voltak azok, akik brutál sokat raktak a tudományba. "

Ez elég sok sebből vérzik. Ugyanis régebben, nem úgy mint manapság nem az volt, hogy te tudós vagy és lehetsz ateista meg keresztény meg akármi.

Ott kezdődött, hogy ha írástudó akarsz lenni akkor ha nem csatlakoztál az egyházhoz akkor nem volt sok lehetőséged.

Persze ehhez már meg kellett volna tanulni középiskolában a törit ugye? Aztán boncolgathatnánk még, hogy azok a fránya sok keresztény közül vajon hány százaléka volt valóbban keresztény.


Hasonlóképpen a népszámláláshoz. Az, hogy X ember kereszténynek mondja magát nem jelenti, hogy keresztények is. Mondani nagyon könnyű.

jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/190 anonim ***** válasza:
83%

Szövegértés, szavak jelentésének megértése konvergál a 0-hoz.

Pont mint legutóbb.

jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/190 anonim ***** válasza:
48%
39Jézus megjegyezte: „Azért jöttem a világra, hogy ítéletet tartsak; akik nem látnak, lássanak, és akik látnak, elvakuljanak.” 40Meghallotta ezt néhány körülötte álló farizeus és megkérdezte: „Csak nem vagyunk mi is vakok?” 41Jézus így felelt: „Ha vakok volnátok, bűnötök nem volna. De ti azt mondjátok: látunk. Ezért bűnben maradtok.”
jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/190 anonim ***** válasza:
4%

A kutyafáját 81-es, milyen okos vagy te is!


Először azt állítod:


"Ha tudatos beavatkozás nélkül történik, az magától történik. Konkrétan ezt jelenti a magától szó, miért zavar ez téged ennyire?"


Aztán pedig:


"A világunkban mindent fix törvények vezérelnek így szabad akaratunk nincs. Tehát Isten nem létezik maximum a deista istenség vagy hasonló."


Most akkor megától történnek a dolgok vagy fix törvények vezérlik? xD

És még ti beszéltek analitikus meg kritikus gondolkodásról........


Sokkal logikusabb azt feltételezni, hogy azért léteznek törvényszerűségek a világban, mert a világot egy törvénykező isten teremtette.


Amin ti itt vitáztok az egy rövidre zárt oximorron:


Ha azt mondom hogy X kreálta Y-t akkor X magyarázza Y létezését, de ha X kreálta X-et ennek feltétele egy extra magyarázat X létezésére.

Ennyire egyszerű.

jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/190 anonim ***** válasza:
84%

"Most akkor megától történnek a dolgok vagy fix törvények vezérlik?"

Egyrészt nem én írtam a második kommentet. Másrészt a kettő nem mond ellent egymásnak, hisz ha valamibe nem történik tudatos beavatkozás, akkor az magától működik. Annak semmi köze a "magától" fogalmához, hogy vezérli-e bármilyen törvény, kizárólag a szándékos, tudatos beavatkozás határozza meg hogy mi az, ami magától és mi az, ami nem magától működik.

jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/190 anonim ***** válasza:
87%

85

Ahhoz, hogy valaki hívő legyen ahhoz nem kell nagy ész de ahhoz, hogy megértse például a Bibliát ahhoz már nem árt. Ezt jól bemutatod.


"Először azt állítod:"

Nem. Azt nem én írtam.


"Most akkor megától történnek a dolgok vagy fix törvények vezérlik?"

Már vagy nem tudom hány milliószor le lett írva, hogy a kettő nem, hogy nem zárja ki egymást még ugyan azt is jelenti.


Magától szó jelentése:

"Emberi beavatkozás nélkül, miközben nem hat rá az emberi szándék, tudatos tevékenység. "

Tehát ha valami fix törvények álltam működik és ebben nem játszik közre az ember, tudatos szándék,... AKKOR AZ MAGÁTÓL MŰKÖDIK.


Ha a tudásod csak megközelítené az arcodat akkor Einstein elbújhatna melletted.

jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/190 anonim ***** válasza:
4%

"Állítottam én olyat, hogy csak tudósok vannak ott?"


Na és miről volt szó? Nem arról, hogy a kereszténységben több tudós és filozófus van/volt mint ateistából? Erre ide lököd a gagyi linked aminek több mint fel nem fele meg az általam felállított kritériumoknak (tudós, filozófus).



"Aztán boncolgathatnánk még, hogy azok a fránya sok keresztény közül vajon hány százaléka volt valóbban keresztény."


Ah na persze. Ilyenkor rögtön előhúzzátok a varázskalapból, hogy valóban keresztény volt-e vagy sem. De bezzeg ha az inkvizócióról van szó, meg a keresztes háborúkról, fel sem merül bennetek, ugyanez a kérdés. xD



Szerintem pedig ezt a témát már ne erőltesd tovább.....

jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/190 anonim ***** válasza:
3%

"Tehát ha valami fix törvények álltam működik és ebben nem játszik közre az ember, tudatos szándék,... AKKOR AZ MAGÁTÓL MŰKÖDIK."


NEM! Az nem magától működik hanem a törvénytől ami azt működteti. A magától azt jelenti hogy önmaga működteti. Istenem.........

jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/190 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor rögtön előhúzzátok a varázskalapból, hogy valóban keresztény volt-e vagy sem. De bezzeg ha az inkvizócióról van szó, meg a keresztes háborúkról, fel sem merül bennetek, ugyanez a kérdés"

Ha valaki a kereszténység nevében megy embereket ölni, ott elég egyértelmű, hogy az illető hívő keresztény volt. Ellenben tudósokra nem jellemző hogy bármilyen tudományos munkájuk is a kereszténység jegyében történt volna.

jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/190 anonim ***** válasza:
100%

"NEM! Az nem magától működik hanem a törvénytől ami azt működteti. A magától azt jelenti hogy önmaga működteti."

Nem, nem azt jelenti. A magától szó a magyar nyelvben annyit tesz, hogy nincs mögötte tudatos emberi beavatkozás. Tessék:

[link]

jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!