Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten annyira igazságos...

Ha Isten annyira igazságos akkor itt a földön amit ő teremtett miért nincsen igazság?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenki látja hogy a föld a világ egyik legigazságtalanabb helye... szegények gazdagok, szenvedés stb. és sokszor a jó emberek szenvednek a rosszak meg nem....Istennek fontosabb a szabad akarat mint az igazságosság..?
jan. 23. 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
39%

"Pontosan szabad döntened bárhogyan a szabad akarat miatt de nem a szabad akarat miatt választod a rosszat vagy a jót az csak a lehetőséget kínálja fel. Ez a kettő pedig nagyon nem ugyan az.W

TE simán veszekedni akarsz, elnyújtva ezt a végtelenbe vagy rendkívül ostoba vagy.

jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
0%

Kénytelen voltam elismételni miután külön felhívtam többször is a figyelmed, hogy én nem állítom, hogy nem az emberé a felelősség vagy nem az ember hozná meg a döntéseket ennek ellenére újra és újra leírod, hogy én azt állítom.


Tehát vagy a szöveget nem tudod értelmezni pedig nagyon egyszerűen fogalmaztam meg vagy pedig nem olvastad el.

Feltételezem, hogy nem vagy teljesen debil ezért az marad, hogy nem olvastad el.

jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
37%

'TE simán veszekedni akarsz, elnyújtva ezt a végtelenbe vagy rendkívül ostoba vagy.'

Inkább azt írnád, hogy szerinted miért ugyan az a kettő.

jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
23%

Leírtam sokszor, de képtelen vagy felfogni.

Vagy direkt, vagy mert ostoba vagy.

jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
39%

Leírtad? Valamit írtál csak rendszeresen nem arra reagáltál amit én írtam hanem amit oda hallucináltál.

De amikor az elmebaj, ostobasággal és beképzeltséggel keveredik mint nálad akkor már nem lehet mit kezdeni.

jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
19%
Remélem az "Értetlen Jankón" kívül a többség egyetért a szabad akarat témájában.
jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 Darkmoon80 ***** válasza:
49%

Hát NEM! Totális zavar van nálad a "szabad akarat"-tal kapcsolatban.

Vágy vezérelten beleképzelsz valamit, és még belegondolni sem vagy hajlandó, hogy esetleg neked nincs igazad, ráadásul olyan nagy a mellényed, hogy még nyolcan beleférnének!

jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
19%

Fejtsd ki, ne csak primitíven sértegess.

Eddig nulla vagy.

jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 Darkmoon80 ***** válasza:
0%

"Fejtsd ki"


Tessék:

"olyan nagy a mellényed", hogy nyugodtan sértegetsz másokat (bele sem gondolva, hogy esetleg benned van a hiba)


"Eddig nulla vagy." (58)

"Értetlen Jankón" kívül..." (56)

"Leírtam sokszor, de képtelen vagy felfogni.Vagy direkt, vagy mert ostoba vagy." (54)


A gond ott van, hogy amit leírtál, az ostobaság! És ez az amit TE vagy képtelen felfogni!


#47


"

Ez oximoron, vagy a "szabad akarat" jelentését nem érted.

Ha szabad döntened bárhogy, akkor nincs értelme a "rákényszerít"-nek.

"


Itt az az elsődleges gond, hogy a "szabad akarat" nem azonos a "döntési szabadsággal"


A "szabad akarat" magában foglalja a két szó jelentésének következtében:

1, szabad, azaz korlátozásoktól mentes

2, akarat, azaz konkrét megvalósításra vonatkozó szándék


A fentiek értelmében NEM beszélhetsz szabad akaratról, ha a szándék kivitelezhetetlen, illetve ha korlátozott a lehetőség.


/A puszta fantáziálás NEM szabad akarat!

A halálra ítélt megvalósíthatatlan menekülési tervei nem jelentik azt, hogy szabad akarata van, még akkor sem, ha egyébként választhat felnégyelés, vagy akasztás között!/


Az ember nem rendelkezi szabad akarattal, mivel több szempontból is korlátozva van:


1, Ismereti korlát

(

nem ismer MINDEN lehetőséget, így az általa nem ismeret lehetőséget nem is tudja akarni

Példa: az ókorban nem volt telefon, ezért nem akarhatták ezt használni kommunikációra.

)


2, Korlátozott lehetőségek


itt több összetevő is említendő


- fizikai lehetőségek (természeti törvények)

- egyéni képességek (intelligencia, vérmérséklet, fizikai adottságok, ... )

- környezet befolyása (tanult viselkedési minták, iskolázottság, ...)

- megvalósítás/kivitelezés korlátai (eszköz hiány, anyagi korlátok)

- mások akarata (kényszer, törvények, fizikai illetve szellemi befolyásolás)


Nem véletlen ezért, hogy az első mondatodban ugyan "szabad akarat"-ot írsz, de a kifejtésben már ezt írod: " szabad döntened ..."


mert igen,


a valóságban CSUPÁN a rendelkezésedre álló (korlátozott) LEHETŐSÉGEK KÖZÜL VÁLASZTHATSZ ki egyet, amit megpróbálsz megvalósítani (több kevesebb sikerrel)!


SŐT, a "szabad döntésed" sem szabad olyan értelemben, hogy a rendelkezésedre álló lehetséges döntések közül sem SZABADON döntesz, hanem az agyad a rendelkezésre álló információk alapján a pillanatnyi állapotod által befolyásolt módon hozza meg a döntést.


Lásd a saját pénztárcás példádat:


"

Van aki úgy dönt, - elteszi a pénzt, eldobja a tárcát,


- van aki visszaadja a tárcát, de lehet kiveszi belőle a pénzt,

- van aki visszaadja, és tartja a markát a jutalomért.

Ezek emberek döntései, a kellékek azonosak.

"

Igen, a kellékek azonosak, DE az emberek, akik meghozzák a döntést különbözőek, és pontosan a különbözőségük okozza azt, hogy eltérő döntést hoznak.


- Japán/USA eltérő környezet, morál, tanult viselkedési minták

- "Japánban 90%-ban leadják" azaz 10% nem adja le, aminek az oka lehet például a rászorultság


Tehát a döntésük éppenséggel a külső és belső körülmények által determinált, azaz oka minden, csak éppen nem a "szabad akarat"!

jan. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:

"Japánban 90%-ban leadják"


Úgy tudom, hogy ott mások is az erre vonatkozó törvények. Jobban ösztönzik az embereket a leadásra.


Nem csak egy köszi, rendes vagyot kapnak.

jan. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!