Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten annyira igazságos...

Ha Isten annyira igazságos akkor itt a földön amit ő teremtett miért nincsen igazság?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenki látja hogy a föld a világ egyik legigazságtalanabb helye... szegények gazdagok, szenvedés stb. és sokszor a jó emberek szenvednek a rosszak meg nem....Istennek fontosabb a szabad akarat mint az igazságosság..?
jan. 23. 09:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
0%

"Mikor nem? Milyen kivételeket tudsz mondani? Bizonyítható, hogy valóban nincs a döntés mögött ok-okozati viszony?"


Hát most mondtam ott a sok sorozatgyilkos. Egyszerűen semmi okuk nincs a gyilkolásra, és ezért olyan nehéz elkapni őket, mert egyszerűen nincs indíték. Erre a nyomozók azt szokták mondani, hogy egy őrültnek nem kell indíték, viszont vannak sorozatgyilkosok akik még csak nem is betegek mentálisan. Akkor ilyenkor mi van? Semmi hasznuk nincs a gyilkolásból mégis megteszik.


Másfelől meg azt is mondtam már, hogy az emberi determinizmus illúzió mert ha szabad akaratból cselekszik az ember, akkor is hagy lábnyomot a determinizmus ösvényén és a lábnyom miatt hiszed azt, hogy előre determinált volt hová fog lépni.


"de a döntésedet, melyet meghozol ugyanúgy a külső körülmények befolyásolják."


Ez igaz, de nem kényszerítenek a döntésre. A befolyásolás és a kényszerítés közt nagy a különbség!

jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
23%

Túlbonyolítjátok. Szabad akaratotokból, de túlbonyolítjátok...senki nem kötelez rá titeket, de csak azért is :)


"Amikor bemész a kisboltba akkor csak véletlenszerűen dől el, hogy kirabolod-e vagy sem?" Ez ostoba felvetés, ennek semmi értelme, miért dölne el véletlenszerűen? Te véletlenszerűen eszel, mész dolgozni, stb? Neked nincsenek döntéseid, vagy mi ?!

jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
59%

"Neked nincsenek döntéseid, vagy mi ?!"

Pont azt kérdezem, hogy véletlenszerűen döntesz a szabad akaratod segítségével vagy van valami ami alapján meghozod a döntést?

jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
23%

Dönthetek véletlenszerűen. Lehet az a döntésem, hogy "ma mindent véletlenszerűen fogok eldönteni" és fogok egy kockát, vagy azt az amerikai -megrázod -és válaszol- gömböt, és kisorsolom a döntéseimet.

Ennek nincs jelentősége, ez azért történhet így, mert én így döntöttem.


Minden nap eldönthetem hogy élek vagy meghalok.

Sajnos sokan döntenek úgy hogy meghalnak aznap, ez szomorú, de az ő döntésük.


Visszatérve a boltos hasonlatodhoz, tudjuk hogy páran kirabolják, páran pedig nem. Én nem teszem, mert egy olyan értékrendet választottam magamnak amibe nem fér bele a mások megkárosítása.

Sokan olyat választanak, aminek része mások megkárosítása.

Ezek a választásaim, az én döntéseim.

jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
23%
Viszont elengedem a veled való "vitát", mert már haszontalan, nem látom hogy ez hasznos lenne. Talán majd máskor :) (pár nap múlva :) )
jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos az a baj, hogy nem létezik Isten, csak valakik ezt kitalálták, és elhitették az emberekkel ezeket a dolgokat, amikkel sajnos bebutították az embereket. VISZONT a halálból évezredek óta nem jött vissza senki, aki egymár meghalt, már évezredekkel elhunyt, az vissza nem jött.. Ezért bukott meg a Biblia.
febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!