Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legerősebb ateista érv a...

A legerősebb ateista érv a rossz és a szenvedés létezése, valamint a földön lévő igazságtalanság?

Figyelt kérdés
jan. 24. 13:06
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
26%
Ez nem lehet az, hiszen a bűnöket szabad akaratból az emberek okozzák.
jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok, de őszintén szólva ezt sosem gondoltam olyan erős érvnek. Lehet a kreativitásom hiányáról árulkodik, de én nem tudok elképzelni egy funkcionális világot szenvedés nélkül. Mégis milyen lenne az? Mint valami folyamatos eufória, mintha be lennénk drogozva? Hogyan értelmeznénk a pozitív dolgokat, ha nincs viszonyítási alap? Lehet értékelni az egészséged, ha a betegségeknek a létezéséről se tudunk? Ha nincs szenvedés, akkor hogyan lennénk képesek a jellemfejlődésre?
jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

1. Rossz szenvedés nem csak szabad akaratból van


2. Akkor mennyország egy nem jó hely mert ott elméletileg nincs rossz szenvedés?

jan. 24. 13:25
 4/58 anonim ***** válasza:
12%
Az emberek bűnei miatt van szenvedés, amit szabad akaratból tették. Csak nem ők szenvednek, hanem az áldozataik.
jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
4. Ja amúgy full igazságtalan módon....
jan. 24. 13:39
 6/58 anonim ***** válasza:
91%
Nem, a legerősebb ateista érv az a bizonyítékok teljes hiánya az isten/istenek létezésére.
jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
32%
Számomra a mennyország egy értelmezhetetlen fogalom, amiben nem hiszek. Szerintem megszűnnénk önmagunk lenni szenvedés nélkül. Ettől függetlenül nem tartom jó dolognak a szenvedést, szimplán szükségesnek. De szívesen veszem, ha valaki meggyőz az ellenkezőjéről.
jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
57%

"Az emberek bűnei miatt van szenvedés, amit szabad akaratból tették"

Pl Pompej lakosai kinek a bűne miatt pusztultak egy egy vulkánkitörésben?

jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:
8. Ádám és Éva... biztos...
jan. 24. 13:46
 10/58 anonim ***** válasza:
11%
Pompej lakosai is bűnösök, mint mindannyian.
jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!