Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egyházi iskolában kötelező...

X0 kérdése:

Ha egyházi iskolában kötelező a konfirmáció, bérmálás, és valaki mégse csinálja meg akkor mi van?

Figyelt kérdés
Én arra vagyok kíváncsi, annak idején nekem elfogadták-e volna ha nem konfirmálok. Az volt a szabályzatban, hogy kötelező a konfirmáció, vagy a diák vallásában a konfirmáció megfelelője: tehát katolikusoknál a bérmálás. Viszont ha valaki zsidó, muzulmán, buddhista, stb. akkor előfordulhat hogy az ő vallásában nincs is megfelelője. Mi történik ha valaki mégse csinálja meg? 6 osztályos gimnázium kezdő 2 évében jártam oda, az elején elmondták, de nem mondták mi a határidő, hogy kell-e igazolni, és azt se hogy mi lesz ha nem. A 2 év alatt a kutya se kérdezte hogy megvan-e, elkezdtük-e, igaz az utolsó 2 hétben hiányoztam, a tanévzáróról és a bizonyítványosztásról is. Néhány osztálytársamnak elmondtam hogy ateista vagyok, azt hitték az egy szekta. Ha elmondom a tanároknak, és arra hivatkozok, hogy nincs vallásom, és így nincs a konfirmációnak a vallásombeli megfelelője, elfogadták volna? És ha ugyanezen indokkal akarok a kötelező hittantól megszabadulni? Hiszen mindenki a saját vallásának megfelelő hittanra jár, és ugye nekem nincs, de ha ragaszkodnak hozzá, akkor tartsanak nekem ateista hittant. Eleve egyházinak alapított iskola. Köszi.

febr. 11. 19:31
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És ha nem mondom el hogy nem hiszek, csak egyszerűen megtagadom?
febr. 11. 19:33
 2/20 A kérdező kommentje:
Ja nem is tudom hogy manapság hány éves korban szokás konfirmálni, bérmálni tudtommal 16 évesen, a szüleimtől 12-t hallottam, így gondolom régen 12 volt, most 16. Az én időmben 12 év körüli volt a többi, én 14, nyilván hazudtam a fogadalomtételkor az összes fogadalomnál.
febr. 11. 19:36
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

A katolikusoknál a bérmálás sose kötelező, a katolikus iskolákban sincs ilyen. Hogy a konfirmációval protestáns iskolákban mi a helyzet, azt nem tudom.


Ha valaki ateista, buddhista, muszlim, akkor egyszerűen nem veszik fel, mert a legtöbb ilyen iskolába kötelező a keresztlevél. Ahol átvették az iskolát, s nincs állami alternatíva, ott nyilván nem, de ilyen nem sok van, s a kérdésben is eleve egyházi szerepel.


"nyilván hazudtam a fogadalomtételkor az összes fogadalomnál"

Ez pedig csak téged minősít, ilyen emberekkel remélem, sose kerülök kapcsolatba. Sose szerettem a hazugokat.

febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
3-as: úgy látszik nem érted! A szüleimnek nem mertem elmondani, hogy nem hiszek! Így vettek fel. A szüleim hibája, hogy olyanok voltak, hogy nem mertem elmondani, nem az enyém! A konfirmáció kötelező volt: nem én akartam konfirmálni! Én nem akartam konfirmálni! Az iskola hibája, hogy rákényszerített a hazudásra! Nem az enyém! Nem én hoztam az iskola szabályzatát, hogy kötelező! Én a kényszerítés áldozata vagyok, nem tettes!
febr. 11. 21:21
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Mindig van választási lehetőség, te a hazudozást választottad.


"A konfirmáció kötelező volt"

Írtam, hogy elhiszem, csak külön megjegyeztem, a bérmálás nem kötelező, sehol sem.

febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5-ös: az is lehet hogy kirúgtak volna...

Nem tudom mi történt volna, ezért kérdeztem. Ugyanis az is lehet, hogy megmondták volna, hogy akkor is kötelező: ha ott akarok maradni, hazudjak. Na ekkor kinek a hibája? Ez az:

levay.tirek.hu

febr. 11. 21:27
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Te vagy hazudozó, miért próbálod a felelősséget másra hárítani?


"ha ott akarok maradni, hazudjak"

De nem mondtak ilyet, ezt is csak te állítod.


Az ilyenekben nincs becsület.

febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7-es: akkor talán válaszold meg a kérdést, hogy mi lett volna, ha megmondom hogy nem hiszek, így csak hazudással tudok konfirmálni!

Kényszer hatására hazudni nem bűn, kényszeríteni viszont az! A kényszerítő bűnöző! Előzőben nem lett link:

[link]

febr. 11. 21:32
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Honnan tudjam, hogy mi lett volna? De nem kezdek hazug történeteket kitalálni, hogy ez vagy az lett volna.

Írj az iskoládnak levelet, s kérdezd meg, mi lett volna. Ha pedig válaszolnak, akkor legyen benne egy minimális becsület, hogy itt a kérdés alatt közzé teszed a választ.

febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%
A szūleid áldozata bagy, mert rad kenyszeritettek a vallast.
febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!