Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Ortodoxoknál van konfirmáció?

Az Ortodoxoknál van konfirmáció?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam az ortodox templomban ahol egy nagy keresztelőmedencébe háromszor beletettek egy pici babát, nagy csoda hogy nem fulladt meg a pici. Azután a keresztszülőktől azt kérdezték hogy lepezi de Sátán, ezt nem értem magyarul mert románul mondták és aztán a pópa azt mondta hogy a gyerek mikor 18 éves lesz akkor ő kell megmondja hogy lepezi de Satan vagy nem. Ezért érdekel hogy Ortodoxoknál is van 18 éves korban konfirmáció amikor a megkeresztelt maga vall hitet. Kérdezik és akkor felel....

2021. júl. 26. 17:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Én magyarok közt voltam nem ismerem az ortodox szokásokat. De azért kíváncsi lennék hogy 19 éves korban tényleg konfirmalnak vagyis maguk vallják meg a hitüket mert eddig a szüleik tették helyettük mikor megkereszteltették. Azt se értem hogy csinálják hogy ne fulladjon meg a pici mikor háromszor bemeritik a medencébe. Nincs bajom az Ortodoxokkal csak olyan hülyeség ez a keresztelő szokasuk. Nem félnek hogy ha háromszor bemeritik a vízbe akkor megfullad a baba mert már volt olyan. És hogy nem tartóztatták le az ortodox papokat hogy így keresztelnek. Tegnap volt keresztelő és megijedtem hogy háromszor bemeritettek a picit,meg keresztet is vetettem nehogy megfulladjon. Egy pici baba volt, 2 hónapos hamegvolt. Azután bementek valami menettel az egész testet meg kenyeret és bort szagoltattak vele és a keresztszuko elmondta a Hiszekegyet és azután a jelenlévőkkel megcsikoltattak a keresztet. De én észrevettem és kiszaladtam mert református létemre nem fogom csókolgatni.
2021. júl. 26. 17:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ortodoxok és a görög katolikusok a kereszteléssel egyszerre részesítik a bérmálás szentségében a gyermeket.
2021. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom. Meg áldoztassák is. De mondom hogy a pópa azt mondta hogy 18 éves korában ő maga vall hitet és mondja meg hogy ellenáll e Satanban vagy sem. És olvastam hogy a katekizmus szót ismerik a románok. A berma meg az áldoztatás annyi hogy részesült már picikorodban az Euharistiaban.
2021. júl. 26. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"nagy csoda hogy nem fulladt meg a pici"

azért annyira nem nagy csoda ez, évente sok millió kisbabát keresztelnek meg ortodox szertartás szerint, egyik se fullad meg közben.


Viszont konfirmáció nincs, ilyet nem rendelt el Krisztus, nem gyakorolták az apostolok sem.

2021. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. A Bibliában nincs konfirmáció, nem tudom a reformátusok honnan veszik. De akkor se értem hogy csinálják hogy ne fojtsák meg az ortodox keresztelot a babákat? Nem küldenek egy videót hogyan keresztelnek? Minek nem lehet csak leonteni.....jó tudom.....az apostolok is bemeritettek a vízbe az embereket....és a Biblia írja hogy kicsit és nagyot meg kell keresztekni. Sőt, jobb kicsi korban mert ha Isten őrizz meghal gyerekként akkor nem üdvözül és minél hamarabb keresztelik meg annál jobb. Ezért nem jó hogy a neoprotik felnőttként keresztelnek. Nálunk refiknel.is banakorban keresztelnek ...bár abba se vagyok biztos mert én nem voltam református keresztelő és engem is 2 évesen keresztelték meg az egyik osztálytársam az 13 évesen.....szóval ott se keresztelnek kiskorba csak ha odaviszik a laphoz vagy mit tudom én.
2021. júl. 26. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!