Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehovistáknál miért engedély...

A Jehovistáknál miért engedélyezett a jóslás? Sőt,még ő maguk is egy rakás jóslást csináltak Jézus visszajövetelét illetően,úgye ezek mind hamis próféciák voltak,?

Figyelt kérdés
febr. 15. 19:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Szektásoktól következetességet soha ne várj.
febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%

Egyik keresztény vallásnál sem megengedett. Mármint, ha számít valamit a biblia. A biblia által megírt jövő pedig nem jóslás, hanem hit kérdése.

Másrészről pedig sosem értettem az akármilyen hitű emberek degradáló kérdéseit a más vallásúak iránt. Tökmindegy hogy zsidó, hit gyülekezet vagy bármi.

Nem szeretnetek kéne egymást?

febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

"Nem szeretnetek kéne egymást?"

Ezt nem értem én sem, Jézus tanításaiból ez jön le nekem is, de valahogy ez nem megy át az embereknek.

febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy szereted nem azt jelenti, hogy egyet értesz vele. Ha kinyílvánítod, hogy nem, az nem feltétlenül a szeretet hiányát jelenti. Vagy ha éppen egy felekezet téves tanítást ad az ottani hívőknek és tanulni vágyóknak az is lehet a szeretet jele, ha ezt szóvá teszed. Ha nem is változtat a felekezet a dolgon, de legalább akik oda járnak meggondolják. Szóval a szeretet nem azt jelenti, hogy azt teszed amit az ember akar vagy tetszésére van, hanem azt ami szerinted a javára van és neki a legjobb, és ez nem feltétlenül tetszik neki. De ettől még szereted. Nem tudom mennyire volt érthető amit át szerettem volna adni, de remélem a lényeget megértettétek<3
febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Náluk ez tabu kérdés. Vagy egyáltalán nem beszélnek róla, ha valaki nagyon forszírozza, akkor 1914-re elmondják az utólag módosított történetet és hogy az 1975-höz nincs közük (pedig van). De egyik korai vezetőjük, inkább Rutherford és nem Russel, például az egyiptomi piramisokat is használta ezekhez a jóslásokhoz.
febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
2es tényeket kérdeztem,te degradálód a jehovistákat. Igen is ők 1914 és még sok évszámot megjósoltak,ez a biblia szerint hamis prófécia. Hol vannak ezek az évszámok a bibliában,ne szédits már,köszi.
febr. 15. 21:12
 7/25 A kérdező kommentje:

---------A biblia által megírt jövő pedig nem jóslás,------



mutasd meg kérlek hol vannak a megjósolt évszámok a bibliában?

febr. 15. 21:16
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő a témában, de ezeket az évszámokat még nem hallottam. Te láttad ezt leírva valahol?
febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

ezt ők maguk irták le az őrtoronyban,de itt egy link és utána lehet nézni az angol eredeti őrtoronyban én megtettem.



[link]

febr. 15. 21:45
 10/25 anonim ***** válasza:
41%

A "jehova tanui blog", egy hitehagyott weboldal, ahol olyan emberek gyártanak elméleteket, vagy akár irományokat is a Tanúk ellen, akik vagy elhagyták a gyülekezetet, vagy megvetik őket, mert nem gyakorolnak bizonyos szokásokat, amiket más kereszténynek nevezett vallások igen.

Ilyen személyek összefogtak Jehova Tanúi ellen.

febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!