Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem tudtam eddig,hogy Jehova...

Nem tudtam eddig,hogy Jehova Tanui nevezetű egyesület nem keresztény hanem monoteista vallás? Nem lehetnek keresztények mert elutasitják a keresztény igazságokat,erről hallott valaki?

Figyelt kérdés
febr. 16. 20:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Ez teljesen egyértelmű, nincs benne semmi meglepő.

A kérdés meg szimpla provokáció, vitagerjesztő értelmetlenség.

febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ezt fejtsd ki bővebben? Értelmezhetetlen.
febr. 16. 21:29
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Szia

Nem egyesület vagyunk, hanem keresztény egyház.

Ahogy pedig az első válaszoló helyesen írta, ezek a kérdések szándékosan provokálóak, és vitát kezdeményeznek.

Igen hallottam erről a hazugságról.

Nem haragszom, ezért ha valóban nem hallottál erről, ami hihetetlen, elmondom, hogy Jehova Tanúi keresztényeknek vallják magukat.

A keresztény tanításnak a judaizmus a gyökere. Az Izraeliták soha hittek a háromságban, mivel Isten mindig is mono Isten, és nem háromság.

Jézus sem változtatott ezen, az első tanítványok, és keresztények sem hitték, és tanították, hogy Isten háromság.

Semmilyen keresztény tanítást nem utasítunk el. A gyülekezet fejének, és a messiási királynak Jézust Krisztust tekintjük, mint aki királyoknak királya, és uraknak ura.

A megváltást Krisztusnak köszönhetjük.

Mindössze nem tartjuk mindenható Istennek, vagy egyenlőnek az Atyjával.

ezt pedig a Bibliából is meglehet érteni.

febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem vagytok egyház,megnéztem. Egy lap kiadó egyesület,soha nem volt egyház. Téged akkor becsaptak.
febr. 16. 21:38
 5/24 A kérdező kommentje:
Ez nem hazugság. Szállj le a magas lóról. Nem elég hogy egy hamis vallásban vagy de még nagyképű is vagy,légy alázatos,és tanuld a bibliát,ne az őrtorony baromságait,mert téged félre vezet.
febr. 16. 21:39
 6/24 A kérdező kommentje:
Keresztséget is elutasitják,mert nem a bűnök bocsánatára történik,hanem a szervezethez való tartozást jelenti. Nem ugyanaz. De te tudod ha bigott vagy a te bajod.
febr. 16. 21:41
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Azért annál okosabb lehetnél, mint hogy 1 órán belül leleplezed a provokatív szándékodat...
febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Tipikus jehovista vagy! Egyforma a benevelésetek,ha valaki nem ért egyet a hamis tanaitokkal az,próvókál,ennyi erővel te jöttél ide próvókálni a kommentelőket. Tényleg a tévelygés szelleme van veletek,jól irja a biblia.
febr. 16. 21:49
 9/24 A kérdező kommentje:
100szónak egy a vége,aki nem fogadja el a keresztény tanitást az nem keresztény,akár hogyan erölködik.
febr. 16. 21:53
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Helyesen írta az első válaszadó, hogy szándékosan indítasz ellenségeskedést.

Tévedésben vagy, mivel itt Magyarországon úgy vagyunk bejegyezve, mint:

Magyarországi Jehova Tanúi egyház.

Amiről Te beszélsz kedves Kérdező, az egy jogi megnevezés, aminek teljesen más az oka.

A világon mindenhol, Jehova Tanúi egyházként ismernek és vagyunk bejegyezve, ahol vallás szabadság van.

Ugyanakkor nem vagyok nagyképű, sosem voltam az, nincs miért nagyképűnek lennem.

Személy szerint a Bibliát tanulmányozom s elmondhatom, hogy a testvéreim is ezt teszik.

Az őrtorony folyóirat pedig nem Biblia, nem is helyettesítheti azt.

A kérdésedet pedig azért tetted így fel, mert eleve szándékosan támadásként indítottad, nem vagy békés természetű. Ha tehetnéd, terror támadást indítanál, a békés Tanúk ellen, akik nem bántanak senkit.

Úgy tüntetted fel az érdeklődésedet, mint aki "tudatlan", és tájékozódik.

32 éve vagyok Tanú, soha nem voltam félre vezetve, és ha még is félre lennék vezetve, az csak Én rám tartozik.

Köszönöm, hogy "aggódsz" miattam, de biztosítalak, hogy alaposan utána járok mindennek amit olvasok, vagy hallok.

Ha pedig nem fogok egyet érteni valamivel, akkor nem leszek itt.

DE ezt sem fogom arra felhasználni, hogy veszekedést, vagy támadást indítsak bárki ellen, mivel ennek a joga Istené, majd Ő igazságot szolgáltat.

Ha hagytam magam becsapni, az csak magamnak köszönhetem.

Bízz Istenben, aki a kellő módon és időben mindenkinek mindent feltár.

febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!