Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor lesz a következő világvé...

Mikor lesz a következő világvége amúgy? Jehova tanuinál?

Figyelt kérdés
Már nyolc volt,az újabbat mikorra jövendölik?
márc. 6. 07:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

Szia


Sajnálom, hogy még mindig ezzel küzdesz. Aggódom, de őszintén. Szinte már megszállottan ennek vagy a betege.

Nem jövendölünk, amit tudni kell az benne van a Bibliában, bárki elolvashatja.

Egyébként pedig nem a világnak lesz vége, hanem a jelenlegi gonosz emberi rendszernek.

Volt egy téves értelmezés a kezdetekben, hiszen a Bibliát akkor még közel sem ismerték annyira, mint napjainkban. Még sok munka várt rájuk, ami finomításra várt.

Ahogy a Biblia írja is, az utolsó napokban kezd nagyobbá lenni a tudás ezen a téren.

(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, tartsd titokban ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”


A Bibliából lehet tudni, hogy a nagy nyomorúság akkor kezdődik, amikor a politikai hatalmak egybehangzóan bejelentik valamilyen módon a békét és a biztonságot. Úgy tűnik majd, mintha megvalósították volna ezt.

(1Tesszalonika 5:3) 3 Amikor az emberek azt mondják: „Béke és biztonság!”, akkor hirtelen pusztulás jön rájuk egy szempillantás alatt, mint ahogy a szülési fájdalmak a terhes asszonyra, és semmiképpen nem fognak megmenekülni.

Ez egy "hamis béke" lesz.

Mindenesetre remélem egyszer megnyugszol, és abbahagyod az ellenünk folytatott hadjáratodat.

márc. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Királysági termet meg célzod bemégy szives örömest elmondják.
márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%

2

Nem rossz ötlet. 😊 Egyetértek.

márc. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyes hozzászóló most kihez beszél?
márc. 6. 09:11
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem értem az 1-es hozzászólót! Vagy részeg vagy valami behatás érhette csórikámat.
márc. 6. 09:13
 6/22 anonim ***** válasza:
34%

Pedig nem érthetetlen amit írtam.

Az első válaszomat, tisztelettel neked szántam kedves Kérdező.

Nem jövendölünk évszámokat, és azt is leírtam, hogy a tévedések miért voltak.

Az aggódásom pedig arra irányul, hogy képtelen vagy megbékélni, és a Tanúk ellen vádiratú kérdésekkel bombázod az embereket.

márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

---Nem jövendölünk évszámokat, és azt is leírtam, hogy a tévedések miért voltak.---



Tudod akik 8x jósolják meg hogy mi fog történi és az nem teljesedik be,azt hamis prófétának nevezi a biblia. Igen akinek nem jön be amit jövendől az téved vagyis hamisan proférál.

márc. 6. 19:23
 8/22 A kérdező kommentje:

---képtelen vagy megbékélni, és a Tanúk ellen vádiratú kérdésekkel bombázod az embereket.---



Azért mert tudatában van annak valaki,hogy amit a szervezet tanit az ellenség? Érdekes egyben beteges felfogás. Azért valakit nem lehet vakon félre vezetni az ellenség? Elnézést,hogy nem vagyok olyan mint ti,és még sokan itt.


---vádiratú kérdésekkel bombázod az embereket.---


Kérlek engedd már meg hogy kiirjak egy kérdést a jehova tanui tanitásairól,tudom rettegtek az internet világában,hogy valaki meglátja hogy milyen hazug tévtanokat tanul. Egyébként legkevésbé neked irtam ki a kérdést,ha nem tetszik,ne engem kritizálj hanem lépj le innen,ennyi.

márc. 6. 19:28
 9/22 anonim ***** válasza:

Rendben kedves Kérdező.

Ha ez neked ez szerez örömet, tedd.

márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Rendben. Szólók majd minden kérdés kiirójának,hogy a jehova tanuiról egy kérdést se szabad kiirni. Mert te azt mondtad.
márc. 6. 19:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!