Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi szerint mikor...

Jehova Tanúi szerint mikor lesz a következő világvége/armageddon?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 18:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Volt egy olyan próféciájuk, miszerint az 1914-es generáció meg fogja látni, mert ugyebár szerintük 1914-ben Jézus visszajött. De ez valószínűleg fog még változni, mert a Péld 4:18 szerint egyre nagyobb a "világosságuk".
2011. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

I. Gergely pápa (i. sz. 590—604) egy európai uralkodónak írt levelében ez olvasható: „Szeretnénk, ha Felséged is tudná, amit mi megismertünk a Mindenható Isten Szavából, a Szentírásból, hogy a jelenlegi világ vége már elközelgett és hamarosan eljön a Szentek véget nem érő Királysága.”


A XVI. században Luther Márton, az evangélikus egyház megalapítója megjósolta, hogy a vég közel. Egy szerző szerint kijelentette: „A magam részéről biztos vagyok benne, hogy az ítélet napja a küszöbön áll.”


Az egyik legrégibb baptista csoporttal kapcsolatban feljegyezték: „A XVI. század első felében az anabaptisták úgy hitték, hogy a Millennium 1533-ban kezdődik.”


„Edwin Sandys (1519—1588), York érseke és Anglia prímása . . . mondja: . . . ’Biztosak lehetünk abban, hogy az Úr eljövetele közel van.’ ”


William Miller, akit általában az adventista egyház megalapítójának tartanak, egy idézet szerint ezt mondta: „Teljes mértékben meg vagyok győződve, hogy a zsidó időszámítás alapján valamikor 1843. március 21. és 1844. március 21. között Krisztus eljön.”


Vajon ezen jóslásoknak a kudarca egyértelműen hamis prófétaként azonosítja azok kimondóit az 5Mózes 18:20–22 jelentésével összhangban?


Vannak, akik komolyan meg vannak győződve arról, hogy bejelentésük igaz. Reményeiket néhány írásszöveg vagy esemény egyéni értelmezésére támaszkodva hangoztatják. Nem állítják, hogy kijelentéseik közvetlen Jehovától jövő látomások lennének, és hogy ilyen tekintetben Jehova nevében szólnak. Így aztán, ha szavaik nem bizonyulnak igaznak, akkor sem tekintendők hamis prófétáknak, akik ellen óva int az 5Mózes 18:20–22. Emberi gyarlóságuk következtében csupán tévesen értelmezték a dolgokat.


Miért figyelhető meg századokon át egészen napjainkig a hamis bejelentések folyamata, ahogyan erről Jézus beszélt? (Máté 24:23–26). Jézus, miután beszélt követőinek a visszatérését jelző néhány eseményről, elmondta azt, amit a Máté 24:36–42-ben olvashatunk: „Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül. A miképen pedig a Noé napjaiban vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is . . . Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok.”


Nemcsak azt a parancsot kapták, hogy vigyázzanak és készüljenek fel, hanem azt is, hogy buzgón őrködjenek. A Róma 8:19 mondja: „Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését.” Az emberi természet olyan, hogy ha erősen remélünk valamit és vágyakozunk rá, ha buzgón várjuk, akkor hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy már közel van, még akkor is, ha az események mást mutatnak.


Jehova Tanúi Jézus második eljövetelének, pontosabban "jelenlétének" buzgó várásában olyan dátumokat említettek, amelyek végül téveseknek bizonyultak. Ezért némelyek hamis prófétáknak nevezték őket. Ám ők egyik esetben sem ’Jehova nevében’ tették bejelentéseiket azt feltételezve, hogy azok egyenesen Tőle származnak. Soha nem mondták: ’Ezek Jehova szavai.’


Az Őrtorony, Jehova Tanúi hivatalos folyóirata kijelentette: „Mi nem rendelkezünk a prófétálás adományával” (1883. január, 425. oldal [angolban]). „Nem tartjuk vagy tekintjük úgy írásainkat sem, mintha azok tévedhetetlenek lennének” (1896. december 15., 306. oldal [angolban]). Az Őrtorony kinyilvánította azt is, hogy bár némelyek rendelkeznek Jehova szellemével, ez „nem jelenti azt, hogy akik Jehova tanúiként szolgálnak, azok ihletettek lennének. Nem jelenti azt, hogy Az Őrtorony-ban megjelent írások ihletettek, tévedhetetlenek és mentesek a hibáktól” (1947. május 15., 157. oldal [angolban]). „Az Őrtorony nem tartja magát ihletettnek sem kifejezéseiben, sem tanításában” (1950. augusztus 15., 263. oldal). „A testvérek, akik ezeket a kiadványokat készítik, nem tévedhetetlenek. Írásaik nem ihletettek abban az értelemben, ahogy Pálé és más bibliaíróké azok voltak (2Tim 3:16). Ezért aztán a növekvő ismeretek fényében szükségessé válhat egyes nézetek kiigazítása (Péld 4:18)” (1981. február 15., 19. oldal [angolban]).

2011. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom ,hogy mit csipognak Jehovai tanúi. De azt tudom ,hogy Harold Camping már megint kitűzött egy világvége időpontot 2011 október 21.
2011. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
:-D
2011. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nekem csak mondogatták hogy térjek meg mert armageddonvilágvégeeljövetel... persze a mikor lesz a kövi kerdesre pontos valaszt nem adtak és mivel amúgy sem vagyok hívő széles mosollyal elküldtem a p!cs@b@
2011. aug. 10. 23:36
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kedves kérdező, legyen a te "intelligenciád" szerint!
2011. aug. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
ülj le
2011. aug. 11. 09:32
 8/26 Combi27 ***** válasza:
miért is jósolnak mindig világvégét?Még sosem jött be, de egyszer majd csak eltalálja valakik.A szép az lesz az egészben hogy senki nem fog neki gratulálni ezért, és senkinek nem fogja tudni mondani hogy ugye én megmondtam.Ergo hülyeség jósolni.Ha nem jön be akkor ki fogja perbe a jóembert?
2011. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Érdeklődő!

A Biblia mindenre ad választ, erre is :

"...Azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az egek angyalai, sem a Fiú / Jézus- aki Istenünk fia /, csak az Atya / Jehova Isten -Teremtőnk /...."

Biblia , Máté 24: 36-os verse


A Bibliai próféciákból látható, hogy ez már nagyon közel van. Ezekről a próféciákról pedig a Bibliából tanulhatsz- Jehova Tanui szívesen segítenek neked ebben, egy ingyenes személyes házi Bibliai tanulmányozás alkalmával! Keresd Őket ,mindenhol megtalálhatóak. További kellemes napot mindenkinek!!!

2011. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
13%
Még az előző írásomhoz hozzá fűzném: Jehova Tanui 1914 előtt már kb 50 éve figyelmeztettek erre az évre, hogy valami nagy változást hoz a világra- persze ezt senki sem vette komolyan. De azt sosem állították ,hogy abban az évben világ vége lesz. Kérdezd meg Őket erről is! Üdv.
2011. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!