Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fájlalják sokan a...

Miért fájlalják sokan a Jehovista megszólitást?

Figyelt kérdés
A Jehova tanui nem hiteles mert ők nem azok. Azért mert ők ezt a nevet magukra aggatták attól nem lesznek azok. A jehovista az találóbb szerintem mert állandóan jehováznak. Egyébként meg ezt a nevet is ők torzitották mint sok más egyebet is.
márc. 6. 19:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz

Személy szerint Én azért, mert égi Atyámnak a személyes tulajdon neve.

Számomra ugyan olyan bántó, mint ha az édesapám nevét gúnyolnák.

Sőt jobban fáj, mivel az életemet tőle kaptam.

márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

"Személy szerint Én azért, mert égi Atyámnak a személyes tulajdon neve."



Ez nem igaz. Ezt csak ráakasztotta szervezet,nem jehova a neve,nézz utána a neten.


"Számomra ugyan olyan bántó, mint ha az édesapám nevét gúnyolnák."



Ez nem gunyólás. Csak nem jó dolog valamit nem a nevén szólitani. Ha esetleg azt a nevet adták volna maguknak,hogy ők Isten fiai akkor ugy neveznénk őket? Vagy hogy ők az igaz egy igaz egyház akkor is? Két dolog,hogy maguknak adnak nevet vagy valóban kik ők,nem?

márc. 6. 20:39
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem sokan nem rosszból használják ezt, bármennyire szeretnének ezen is mártírkodni. Egyszerűen mindig a "Jehova" szót hallották tőlük untalanszor, ezért "jehovásoknak" nevezték őket köznyelvben. A keresztényeket pedig sok helyen "krisztiánusoknak", de a keresztények ezt nem vették rossz néven.
márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
náluk mindent fenntről valamilyen vénemberek döntenek el,a tanaikat is,gondolhatod ennek fényében kik lehetnek.
márc. 6. 20:44
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem így van, hiszen régebbi Biblia fordítások, és híres magyar költők is használták Jehova nevét a műveikben.
márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

5-ös szintén nem igaz az állitásod:



Jahve – a zsidóság legfőbb istensége. A bibliai elbeszélés szerint először Mózes előtt nyilatkozott meg, nevét (héber mássalhangzókkal JHVH) így értelmezte: „Vagyok Aki Vagyok”, s kijelentette, hogy azonos Ábrahám istenével.



Az hogy ti átköltöttétek az egy dolog.



[link]

márc. 6. 21:16
 7/28 anonim ***** válasza:
15%
Rendben szervusz
márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
hali
márc. 6. 21:41
 9/28 Alex Fly ***** válasza:
100%

@1: akkor végképp men értem, hogy mi a bajod azzal, hogy az "égi Atyád személyes neve" után neveznek meg. Talán szégyelled és letagadnád? Akkor viszont mégsem szereted annyira...


@5: attól, hogy irodalmi alkotásokban előfordul ez a kifejezés még egyáltalán nem bizonyítja, hogy bármi köze lenne a Szentíráshoz. És ha a korai fordítók nem ismert~k a ketív qerét, az a saját hozzáértésüket minősíti -és azokét, akik egész hitrendszerüket egy fordítási hibára alapozzák.

márc. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Alex Fly. Én nem is tudom olyanok ezek a jehovisták mintha értelmileg sérültek lennének,mindent direkt vagy nem direkt félre értelmeznek.
márc. 7. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!