Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyike vagyok azon szerencsés...

Egyike vagyok azon szerencsés embereknek akik személyesen is léthatták az északi fényt. De vajon miért van az, hogy mióta láttam az északi fényt nem tudok nem hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Az előtt sosem érdekeltek a vallások. Úgy voltam vele hogy hülyeség az egész, a keresztény vallás is.


Nem kérem az északi fényről szóló természettudományos magyarázatokat, nagyon is tisztában vagyok velük.



márc. 15. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Isten felismerése az ő művein keresztül lehetséges.


Ha ez a felismerés katartikus, akkor benned volt vágy Isten után csak idáig nem tudtad.


Ez a katartikus élmény hasonlatos Isten felismerésének katartikus élményével

márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most akkor miről van pontosan szó?

A kérdésben arról írsz, hogy mióta láttad a sarki fényt, nem hiszel Istenben. A kérdés alatti magyarázat meg mintha arra utalna, hogy most már hiszel, pedig eddig nem vetted komolyan a vallásokat.

márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben azt írta: "nem tudok nem hinni", ami arra utal, hisz istenben.


Én meg ültem olyan repülőn, aminek kigyulladt az egyik hajtóműve, mégsem hiszek.

Valószínű egyénfüggő, ki mi után hisz.

márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész jóval komplexebb annál, hogy ennyiből meg lehessen tudni mondani.


Mondjuk kicsit nehezen hiszem, hogy valaki aki tisztában van az északi fény hátterével és nem érdekelték a vallások az hirtelen egy csapásra vallásos lesz. Az ilyen esetekben rendszerint szokott lenni valami az egész mögött valami vágy, kutatás hasonló már.

márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, a sarki fényről nem hallottam eddig, hogy valaki megbolondult volna tőle.
márc. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jégszív ***** válasza:
Megvilágosodtál! 😁
márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6

Igen. Ahogyan azok is akik felkapcsolják a lámpát.

márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!