Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kellett Jézusnak i.sz....

Bölcsek köve kérdése:

Miért kellett Jézusnak i.sz. 25.04.01-én kereszthalált halnia?

Figyelt kérdés

Jövőre, 2025-ben kellene a világnak megemlékeznie Jézus keresztre feszíttetésének 2000. évfordulójáról.

A keresztény egyházaknak úgymond fogalmuk sincsen, hogy mikor született és mikor lett keresztre feszítve Jézus...

Ehhez szeretnék számukra segítséget nyújtani a Németországban élő mitológiakutatónak, Klaus L. Matefinek kutatási eredményeire hivatkozva.


Hogy miért éppen a Peszách ünnep előkészületi napján kellett a 33. életévében (Babiloni Talmud Szanhedrin 106. b.) járó Jézusnak i.sz. 25.04.01-én, azaz a héber időszámítás szerint 3785. niszán 14-én kínhalált halnia, ahhoz nélkülözhetetlen a kanonizált Újszövetségől szándékosan kihagyott Jakab- és a Fülöp-féle nem kanonizált (apokrif) ősevangéliumok figyelembevétele is.


Jézus pontosan tisztában volt azzal a kanonizált Újszövetség szerint is, hogy a közelgő Peszách ünnep előkészületi napján keresztre fogják őt feszíttetni :

"Amikor Jézus ezeket a beszédeket befejezte, így szólt tanítványaihoz: "Tudjátok, hogy két nap múlva itt a húsvét. Az Emberfiát kereszthalálra adják."" (Máté 26,1-2)


De vajon miért lehetett ebben ennyire magabiztos Jézus?


Szintén a kanonizált Újszövetségből értesülhetünk arról, hogy Jézusnak az "első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért" (A zsidókhoz írt levél 9,15), páskabárány (A korinthusiakhoz írt I. levél 5,7; Péter I. 1,19) gyanánt egy véres áldozat céljából a Szanhedrin követelésére (Máté 26,3-4; 27,1; Márk 14,1; 15,1; Lukács 22,2; 23,1; János 11,45-53; 18,14) kellett kereszthalált halnia, ugyanis a

"törvény szerint majdnem mindent vérrel tisztítanak meg, a vér kiontása nélkül nincs bűnbocsánat" (A zsidókhoz írt levél 9,22).


Azt is tudjuk hogy Poncius Pilatus bűntelennek találta Jézust (Máté 27,24; Lukács 23,4; János 19,4) és jelképesen mosta is a kezeit, de a Szanhedrin által felbíztatott tömegek követelésének (Máté 27, 20; Márk 15,11) végül mégis eleget tett.


Júdás az ítélet napján megbánta, hogy a Szanhedrin kezére adta Jézust és még aznap felakasztotta magát:

"Amikor Júdás, az áruló látta, hogy elítélték, megbánta tettét, és visszavitte a harminc ezüstöt a főpapoknak és a véneknek. "Vétkeztem - mondta -, elárultam az igaz vért." "Mi közünk hozzá? - válaszolták. - A te dolgod!" Erre az ezüstöt beszórta a templomba, aztán elment és felakasztotta magát." (Máté 27,3-5)


A néphagyományok szerint Júdás egy április elsejei napon végzett magával. Érdekes módon a kutatók többek között ezt is ignorálták eddig..., pedig ez is igazolja, hogy több fogalma volt a néphagyományoknak erről, mint az összes kutatónak együttvéve...


Mint ismeretes, az Ezsdrás által megalapozott ószövetségi vallási szokások szerint a Peszách ünnep előkészületi napján évről évre egy hibátlan páskabárányt (Mózes II. 12,1-14; Mózes III. 23,4-5; Mózes V. 16,1-7) kellett feláldozzanak Istenüknek, JHVH-nak a történelmi tényként elfogadtatott Exodusra emlékezve.


Pál eképpen számol be Jézus kereszthaláláról:

"Krisztus főpapi áldozata nagyobb az ószövetségi áldozatnál

Krisztus pedig, mint a jövendő javak főpapja a nagyobb és tökéletesebb sátoron át jelent meg, amely nem emberkéz alkotása, azaz nem e világból való. Nem is bakok és bikák vérével, hanem a tulajdon vérével ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, és örök váltságot szerzett." (A zsidókhoz írt levél 9,11-12)


Femerült-e már bárkiben az, hogy Pál milyen "nagyobb és tökéletesebb sátorra" célozhatot, "amely nem emberkéz alkotása, azaz nem e világból való"?


Pál valójában itt összehasonlította az Ószövetség ( [link] ) illetve Újszövetség ( [link] ) kozmikus misztériuma alapjául szolgáló két kozmikus keresztet ("sátrat"), melyek tényleg "nem emberkéz alkotása"-i voltak. Szerinte Jézus kínhalálakor "nagyobb és tökéletesebb sátor" volt kimutatható az ószövetségi misztérium kozmikus sátránál. Mint később látni fogjuk, ez csak akkor felelhet meg a valóságnak, amennyiben a Schemhamphoras, azaz Isten 72 szelleme kozmikus forrásait felépítő égitesteken (Nap, Hold, Mars, Szaturnusz, Uránusz) kívül még legalább a Neptunusz meglétével is tisztában lett volna Pál, ugyanis Jézus i.sz. 25.04.01-én végrehajtott keresztre feszítésének valódi oka az akkor kialakult T-kereszt, amit a Neptunusz (és a Plútó) egy szabályos keresztté egészített ki.


Leo Alan (1860 - 1917) angol teozófus és ezoterikus asztrológus az 1930-ban Lipcsében megjelent "Astrologische Werke" IV. kötetének 153-154. oldalán arról ír, hogy az Uránuszt és a Neptunuszt ismerték már a régi időkben is. Ezt Ernst Tiede az 1921-ben Lipcsében kiadott "Das entschleierte Christusgeheimnis", azaz a "A leleplezett Krisztus-titok" című könyvének 40. oldalán megerősítette azzal, hogy szerinte a legöregebb indiai írott okmány, a Purana 9 planéta ismeretéről számol be.

Alan Leo arra is hívja fel a figyelmet, hogy a "Szentek Szentjének" titkához az asztrológia a helyes kulcs, de nem a hagyományos asztrológia, hanem a valódi kabbalisztikus asztrológia (Die Deutung des Horoskops - Leipzig, 1929 - S. 1-2).

A kezdetben papnak tanult Eliphas Lévi (1810 - 1875) az 1896-ban, Londonban megjelent "Transcendental magic, its doctrine and ritual" című könyvében szintén azt hangsúlyozza, hogy a kabbalisztikus asztrológia nem azonos a közismert asztrológiával:

"But kabbalistic astrology must not be confuended with judicial astrology." (page 76)

"We can realise already how far Dupuis was mistaken in regarding astronomy as the source of every cultus. It is astronomy, on the contrary, which has sprung from astrology, and primitive astrology is one of the branches of the holy Kabbalah, the science of sciences, and the religion of religions." (page 143)

"Onomantic astrology was practised by the old Hebrew kabbalists, as is proved from their observations preserved by Rabbi Chomer, Rabbi Kapol, Rabbi Abjudan, and other masters in Kabbalah." (page 324)


A továbbiakban azt kellene megvizsgálni, hogy Jézus miképpen tölthette be a "hibátlan és egészen tiszta bárány" (Péter I. 1,19), azaz páskabárány szerepét?


Erre egyértelmű válasszal szolgál nekünk Klaus L. Matefi, ugyanis szerinte Jézus kizárólagosan csak i.e. 8.2.10-én jöhetett a világra, amikor a későbbi keresztre feszítésekor T-keresztet alkotó égitestek együttálltak Betlehem fölött, ami azt jelentette, hogy a negatív hatású planétáknak tartott Mars, Szaturnusz és Uránusz a Földről nézve a Nap mögött nem tudták a rájuk jellemző negatív hatásokat kifejteni. Ugyanez volt a helyzet Hom, Zoroaster, Mithrász, Szt. György, Attila, Álmos, David Reubeni, Sabbatai Cví és Jiddu Krishnamuri esetében is!


Jézus születéséről bővebben: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. . Itt utaltam a Jakab-féle ősevangéliumban tanulmányozható információkra is. Mária a Schemhamphoras egyik kozmikus forrásának égisze alatt született i.e. 23.12.18-án, és ezért szemelték ki a vallási vezetők őt Jézus világrahozatalára, hogy majdan megvalósulhasson az, amit Pál a zsidókhoz írt levél 9,15-ben említett.



márc. 20. 16:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
88%

Azért, hogy te élhess.

Belegondoltál, mi lett volna, ha Jézus egyáltalán nem létezett volna?

Én most nem csak úgy gondolok Jézusra, mint létező emberre, hanem mint egy anomáliára a történelemben. Magára a tanítására gondolok. Vagy arra, ami lett a tanításából, ami létrejött Jézus élete vagy akár csak legendája alapján. A következmények láncolatára, mely évezredeken át formálta emberek millióinak, sőt milliárdjainak életét, szemléletét és természetesen befolyásolta a meghozott döntéseket.


Ha csak arra gondolok, hogy én magam az elmúlt néhány évben milyen döntéseket hoztam meg Jézus hatására az életemben, már azon elcsodálkozom. Hiszen ezekben az években rengeteg döntést hoztam meg Jézus tanításai alapján, amely mások életét is befolyásolta. Magamat ismerve párhuzamba állítva a régi gondolkodásmódomat a maival értem csak meg, hogy mi minden másképpen történt volna, ha nincs Jézus és a neki tulajdonított tanítások.


Ha csak az én életemet ilyen módon befolyásolta, akkor milyen változásokat idézett elő kétezer év alatt az egész azóta létező emberiségben. Ezen elmélkedve mindig rádöbbenek, hogy gyakorlatilag az életemet, személyiségemet és mindenemet annak köszönhetek, hogy Jézus Krisztust azon a napon keresztre feszítették. Meg sem születhettem volna, hiszen olyan kaliberűtörténelem formáló pillangóhatást váltott volna ki Jézus hiánya.


Így viszont én megszülettem, megint mások pedig nem születhettek meg, mert Jézus megjelent a földön. Még ha csak papíron jelent volna meg is jó látható hatást váltott ki az emberiségben. Ő pedig hitem szerint nem csak papíron, a Biblia lapjain jött el a világba, hanem valóságosan is.

Ő pedig minket választott. Azt választotta, hogy mi éljünk. ezért pedig joggal érezhetek irányába hálát.


Jézus pedig maga mondta el, hogy miért kell kereszthalált halnia:


"Most elmegyek ahhoz, aki küldött. De senki sem kérdezi közületek: Hova mégy? Inkább szomorúság tölti el szíveteket, amiért ezt mondtam. De az igazságot mondtam: Jobb nektek, ha elmegyek, mert ha nem megyek el, akkor nem jön el hozzátok a Vigasztaló. Ha azonban elmegyek, akkor elküldöm. Amikor eljön, meggyőzi a világot a bűnről, az igazságról és az ítéletről. A bűnről, amiért nem hittek bennem. Az igazságról, hogy az Atyához megyek, s többé nem láttok. Az ítéletről, mivel a világ fejedelme ítélet alá esett. Még sok mondanivalóm volna, de nem vagytok hozzá elég erősek. Hanem amikor eljön az Igazság Lelke, ő majd elvezet benneteket a teljes igazságra. Nem magától fog beszélni, hanem azt mondja el, amit hall, és a jövendőt fogja hirdetni nektek. Megdicsőít engem, mert az enyémből kapja, amit majd hirdet nektek. Minden, ami az Atyáé, az enyém is. Azért mondtam, hogy az enyémből kapja, amit majd hirdet nektek."

(János 16: 5-15)


Tulajdonképpen minden válasz benne van a Bibliában, amit keresel. Vagy legalább is elvezet a teljes igazságra és ismeretre Jézussal kapcsolatban.

Az pedig, hogy pontosan melyik évben és hányadikán történtek a Jézussal kapcsolatos események, jelenleg annyira fontos nekünk, mint 30 deka párizsin a csomagolás súlya. Különösképpen nem fontos.

márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
86%
Te ilyeneken ráérsz gondolkodni?
márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:

"Belegondoltál, mi lett volna, ha Jézus egyáltalán nem létezett volna?

Én most nem csak úgy gondolok Jézusra, mint létező emberre, hanem mint egy anomáliára a történelemben. Magára a tanítására gondolok."


A Jézusnak tulajdonított tanítások rendkívül pozitívak és követésre méltóak, ehhez nem fér kétség, de nem tudjuk, hogy mennyi származott valóban tőle, hiszen egyetlen sort se írt le személyesen. Évtizedekkel kereszthalála után kezdte írásban az Újszövetség alapjait az a Pál letenni, aki egyáltalán nem ismerte Jézust, viszont a legádázabb üldözője volt Jézus követőinek a Szanhedrin megbízásából. Na ja, megtért az írások szerint a Damaszkusz felé vezető úton ( [link] )...


A középkor legnagyobb talmudtudósának, Maimonidésznek az volt véleménye, hogy a két térítő ábrahámita vallás, a kereszténység és az iszlám az ószövetségi Messiásnak, Immánuelnek az eljövetelét volt hivatott előkészíteni (forrás: [31] [link] ), aki már 25 éves.


Máshol arról ír Maimonidész, hogy:

"Továbbá, senki ne tegyen erőfeszítéseket, hogy meghatározzon egy bizonyos időpontot a Megváltó eljövetelére. Bölcseink is így tanítják: „Ful­lad­ja­nak meg, kik az idők végét jósolják meg.” Inkább mindenki várjon rá és higgyen ezen általános gondolatokban, mint azokat korábban elmagyaráztuk." (forrás: [link] )


Van aki hisz, van aki kutat...

márc. 20. 18:25
 4/68 anonim ***** válasza:
93%

Akkor egész biztos nem halt meg Jézus, mert Pilátus Kr.u. 26-ban lett helytartó.

Örültem, hogy segíthettem.

márc. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:

"Akkor egész biztos nem halt meg Jézus, mert Pilátus Kr.u. 26-ban lett helytartó.

Örültem, hogy segíthettem."



Én is igyekszem neked segíteni egy kicsit. Nem csak a keresztény időszámítás hibás, de az arra épült kronológia is. A jóhiszemű kutatókat az ilyen hibás adatok eddig sikeresen megtévesztették és lehetetlenné tették számukra Jézus születése és kereszthalála korrekt időpontjainak a meghatározását.


Jézus születése: i.e. 8.02.10.


Jézus keresztre feszítése: i.sz. 25.04.01.

márc. 20. 19:19
 6/68 anonim ***** válasza:
89%

"A jóhiszemű kutatókat az ilyen hibás adatok eddig sikeresen megtévesztették ..."

Én inkább hiszek a jóhiszemű kutatónak, akik valós forráselemzés során számolták ki ezeket a dátumokat. Hogy Jézus mikor született vagy halt meg, azt nem tudhatjuk, de a Kr.u. 25. évet egész biztos kizárhatjuk.

márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
58%

Vajon miért rejtette el Isten előlünk egyszülött Fia születése idejét?


Hogy mi újabb és újabb hipotézisekkel álljunk elő és eltereljük a MEGVÁLTÁS tényéről a figyelmet?


Szerintem gondolkodjunk ÉRTELMES dolgokról!

A kérdésben megfogalmazott badarságokat hagyjuk meg a kérdező badar elméjének!

márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
61%

7

Egyetértek.

A Bibliában csak azok vannak leírva, amik számunkra fontosak, hogy megfeleljünk Isten kéréseinek, az életben betöltött szerepünknek.

Az emberek sajnos nem erre fókuszálnak, hanem olyasmire, ami miatt talán úgy vélik kibújhatnak az alól a feladat alól, amit Isten kér.

Helyette pedig saját elgondolásukkal akarnak megfelelni Istennek.


Sokaknak kellemetlen, vagy Kényelmetlen lenne, ha Isten kéréseit be kellene tartani. Hiszen ők embereknek akarnak megfelelni, nem Istennek.

márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:

"Én inkább hiszek a jóhiszemű kutatónak, akik valós forráselemzés során számolták ki ezeket a dátumokat. Hogy Jézus mikor született vagy halt meg, azt nem tudhatjuk, de a Kr.u. 25. évet egész biztos kizárhatjuk."



Az ókori történések kronológiai meghatározásához a kutatók a korabeli forrásokban megemlített teljes hold- és napfogyatkozások időpontjainak meghatározásával igyekeztek felállítani egy általuk helyesnek kikiáltott kronológiát. Semmi egyéb megbízható támpontjuk nem volt! A legismertebb ilyen támpont akkoriban Josephus Flaviustól származik, nevezetesen, hogy Nagy Heródes a halála előtt néhány hónappal, egy Jeruzsálemből megfigyelhető holdfogyatkozás alkalmával máglyára küldött néhány lázadót, ugyanis egy sast ábrázoló szobrot levertek a Templom bejáratánál, mivel szerintük az ilyen díszítőelemek alkalmazása a Templomnál a vallási törvényeik értelmében tilos volt.


A lelkes kutatók igyekeztek feltételezhetően megfelelni a misztériumok titoktartásával kapcsolatos elvárásoknak, így aztán a Jeruzsálemből jól megfigyelhető i.e. 9.11.28-i tényleges teljes holdfogyatkozás ( [link] ) helyett, egy jóval későbbire tippeltek:



"Josephus szerint Heródes nem sokkal egy holdfogyatkozás után és egy pászka előtt halt meg (A zsidók története. XVII. könyv, 6. fej., 4.; 9. fej., 3.). Minthogy i. e. 4. március 11-én (a Julianus-naptár szerint március 13-án) volt egy holdfogyatkozás, némelyek úgy vélik, erre utalt Josephus.

Viszont i. e. 1-ben, úgy három hónappal a pászka előtt volt egy teljes holdfogyatkozás is, míg az i. e. 4-es csak részleges volt. I. e. 1-ben a teljes holdfogyatkozás január 8-án (a Julianus-naptár szerint január 10-én) volt, 18 nappal sebát 2-a előtt, amelyet a hagyomány Heródes halála napjának tart. Egy másik (részleges) holdfogyatkozásra i. e. 1. december 27-én (a Julianus-naptár szerint december 29-én) került sor. (Lásd: KRONOLÓGIA: Holdfogyatkozások.)" (forrás: [link] )



Szóval itt van a probléma forrása... Heródes i.e. 9.11.28-án, a bemutatott teljes holdfogyatkozás alkalmával máglyára küldte a lázadókat. Az i.e. 8-ban Publius Sulpicius Quirinius által megtartott népszámlálás folyamán, i.e. 8.02.10-én jött a világra Betlehemben Jézus a Schemhamphoras kozmikus forrásait felépítő égitestek együttállásakor (ami számára a bűntelenséget biztosította úgymond), majd ezt követően a Pészách ünnep előtt a már beteg Nagy Heródes eltávozott az élők sorából. Ez az egyetlen helyes magyarázat a felvetett problémára. Ilyen alapon kalkulálták aztán későbbre Poncius Pilátus helytartóságának az időtartamát is, amit természetesen előszeretettel támogatnak azok az érintettek, akiknek nem érdeke az, hogy kiderüljön hivatalosan Jézus születésének (i.e. 8.02.10.) és kereszthalálának (i.sz. 25.04.01.) a korrekt időpontja.

márc. 20. 22:29
 10/68 A kérdező kommentje:

"Vajon miért rejtette el Isten előlünk egyszülött Fia születése idejét?"


Isten nem rejtette el előlünk Jézus születésének az időpontját, viszont az ábrahámita vallások misztériumaiba beavatottaknak jól felfogott érdeke volt érthető módon minden időben, hogy a laikus hívő tömegek ezt ne ismerhessék meg.



"A kérdésben megfogalmazott badarságokat hagyjuk meg a kérdező badar elméjének!"


Minden nyílvános vallásfórumon tevékenykednek hozzád hasonló "jóakarók"... További "hasznos" munkát...

márc. 20. 22:42
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!