Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kanada az újabb bizonyítéka...

Kanada az újabb bizonyítéka annak, hogy keresztény és ateista nem élhet meg egymás mellett egy társadalomban?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=r1NY_YsF35k



https://www.youtube.com/shorts/6AFVdy4rseg



Ezek alapján, a gyanúm mely szerint a kereszténység és az ateizmus nem férhet meg egymás mellett, újabb bizonyítékok támasztják alá.


Nem egymásnak uszítani, gyűlöletet kelteni vagy provokálni akarok én ezzel a kérdéssel. Hanem értelmesen érvekkel, és helyes meglátások alapján tárgyaljuk ki a jelenséget.



márc. 24. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A felvilágosodás óta élnek a nyugati világban keresztények és ateisták egymás mellett a társadalomban minden különösebb probléma nélkül.

Kanadában nem az ateisták támadják a kereszténységet hanem egy politikai csoportosulás, amit ki-ki a maga ízlése szerint nevez neomarxistának, woke-nak, szélsőliberálisnak, individualista hedonizmuspártiságnak, emancipációs baloldalnak, stb.

márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Értelmes emberek nyugodtan és békésen megélnek egymás mellett vallástól függetlenül. Nekem is és sokaknak másoknak is vannak olyan barátaim akiknek a vallással kapcsolatos nézeteik teljesen mások mint az enyémek vagy mint másik barátainké. Ettől függetlenül ez semmilyen gondot nem okoz. Pont ahogyan sok minden másban sem értünk egyet és ettől még tudunk barátok lenni.


Ahogy néztem a videókban elég sokszor egyébként előkerült a vallás/szólás szabadság. Bár részemről nem egészen értem, hogy az, hogy ne hirdessünk olyan szövegeket amik gyűlölködő vagy sértő lehet másokra nézve csak azért mert X ember ebben hisz az miért probléma.


Többek között a keresztény vallás sem csak azokból a gyűlölködő szövegekből áll amikkel nincsen semmi probléma HA a helyükön kezelik őket.

Pont úgy ahogyan más vallás tagjai se mehetnek ki és hirdethetnek mindenféle keresztény elleni gyűlöletkeltő szövegeket. Oda-vissza véd.


Lényegében a személyes dolgokat mint a vallás meg kéne tartani személyesnek és akkor nem lenne annyi gond. Szerintem.

márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tkp. nagyon messziről levezetve, de van benne igazság.

Ideológiailag semleges politizálás (oktatás stb.) ugyanis nem létezik, bármennyire is állítják az ellenkezőjét.

A politikának uis szabályoznia kell olyan kérdéseket is, mint abortusz, droghasználat, prostitúció, eutanázia stb.


Ezeket pedig nem tudja ideológia nélkül szabályozni, így pedig valamelyik felet elnyomja (aki nem ért egyet ezzel a szabályozással).


Tehát a feltett kérdés inkább úgy helyes: nem élhet egyenrangú félként egymás mellett egy társadalomban.

márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hamarosan Isten akaratából, a politikai hatalmak az egész földön betiltják a vallásokat.
márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"A felvilágosodás óta élnek a nyugati világban keresztények és ateisták egymás mellett a társadalomban minden különösebb probléma nélkül."



Na hát éppen ez az. Hogy csak egymás mellett élnek ami nem együttélés.



"Kanadában nem az ateisták támadják a kereszténységet hanem egy politikai csoportosulás, amit ki-ki a maga ízlése szerint nevez neomarxistának, woke-nak, szélsőliberálisnak, individualista hedonizmuspártiságnak, emancipációs baloldalnak, stb."


Akik feltehetően mind ateisták.



"Ahogy néztem a videókban elég sokszor egyébként előkerült a vallás/szólás szabadság. Bár részemről nem egészen értem, hogy az, hogy ne hirdessünk olyan szövegeket amik gyűlölködő vagy sértő lehet másokra nézve csak azért mert X ember ebben hisz az miért probléma."



Szerinted ez nem probléma!?

Mert szerinted az ateisták nem háborodnának fel, ha holnap Magyarország kormánya rendeletbe hozná, hogy tilos olyat mondani, hogy Isten nem létezik.



"Lényegében a személyes dolgokat mint a vallás meg kéne tartani személyesnek és akkor nem lenne annyi gond. Szerintem."



Csak hogy a keresztény vallás nem személyes ügy. Pont az az egyik alap elve, hogy az igét hirdetni kell.



"Tehát a feltett kérdés inkább úgy helyes: nem élhet egyenrangú félként egymás mellett egy társadalomban."



Pedig lenne erre egy egyszerű megoldás. Szét kell választani külön társadalmakra őket. Éljenek külön társadalomban az ateisták és külön társadalomban a keresztények.


Ha meg mindenképpen együtt akarnak maradni, akkor meg kutyakötelesek tiszteletben tartani egymást, és nem lenyomni a víz alá a másik felet.

márc. 24. 16:50
 6/13 anonim ***** válasza:

"Tehát a feltett kérdés inkább úgy helyes: nem élhet egyenrangú félként egymás mellett egy társadalomban."



Pedig lenne erre egy egyszerű megoldás. Szét kell választani külön társadalmakra őket.


Ezzel pont alátámasztod az idézett mondatod :)

márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akik feltehetően mind ateisták."

Feltehetően? Erre alapozod az egész rágalmazó kérdésedet? Tükör nincs véletlenül a közeledben?


"Szerinted ez nem probléma!?"

Vannak, különbségek.


"Csak hogy a keresztény vallás nem személyes ügy. "

Én tiszteletben tartom, hogy te miben hiszel. Ha te nem vagy képes tiszteletben tartani, hogy mások miben hisznek akkor milyen alapon várod el, hogy a te hitedet tiszteletben tartsák?


Pont ezzel a felfogással megy az egész abba az irányba, hogy minél nagyobb viszály legyen és még ezt is értelmetlenül mert valódi hitet nem kényszeríthetsz az emberekre.

márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

*

"a nyugati világban keresztények és ateisták egymás mellett a társadalomban minden különösebb probléma nélkül."

Na hát éppen ez az. Hogy csak egymás mellett élnek ami nem együttélés.

*


A feleségem református, én agnosztikus ateista vagyok és konfliktus mentesen harmóniában élünk együtt!

Ez ugye te szerinted is "együtt élés"?


Továbbá három lányom közül kettő ateista egy református mégis szeretik egymást és feszültség mentes jó testvéri viszonyban vannak.

márc. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez nem keresztény-ateista ellentét.

Ez a jogalkotásig ható társadalmi norma és a kersztény norma közti ellentét.


Az úgy néz ki kanadában az előbbit már az eluralta a eszetlen woke. Ez nem egyenlő az ateizmussal. Nem minden ateista tólja túl a PC-t.


Egyébként az Ószövetség és a szerinti gondolkodás mindigis péltája volt a kegyetlen rasszizmusnak.

Ideje felvállalni, hogy a kereszténység alapelvei nem azonosak az Ószövetségiekkel.

márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Darkmoon80 a múltkor még a fiad volt református hívő nem a lányod. xD


Meg ugye mintha az is rémlene régebbről, hogy azt mondtad, muterod állandóan próbál megtéríteni. Hát ez nem néz ki túl nagy harmóniának......

márc. 25. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!