Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak a bigott keresztények...

Csak a bigott keresztények fogadják el a Bibliát? Csak ők értenek egyet minden egyes betűvel, mint a gyerekverése, eredendő bűn? Szomorú fej

Figyelt kérdés
márc. 26. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen szomorú fej? A szomorú fejjel is egyetértenek?
márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lucifer-666 ***** válasza:
Ha Isten nem ítélkezik, majd az ember ítélkezik...
márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gyík nem engedte ki írni a :( smileyt.
márc. 26. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:

"A gyík nem engedte ki írni a :( smileyt."



Ja hogy úgy értetted. xD

márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:( próbáld ki te is ha nem hiszed el :(
márc. 26. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:

😁

Nekem engedte a smileyt.


A kérdésedre pedig a válasz:

A valódi keresztények abban az értelemben "bigottak", amikor Istenről, a szaváról a személyéről, és a szándékáról, a neki járó imádatról van szó.

Isten nem alkuszik, és nem ad engedélyt eltérni azoktól, amiket leíratott.


A Bibliában pedig tévedés, hogy Isten a gyermekek "veréséről" beszélne, mint ami kizárólagos büntetés lenne. Sehol nem olvassuk, hogy a gyermeket agyon kell verni, vagy kegyetlen módon fizikai fájdalmat kell okozni büntetésként.

Az én szüleim nem éltek keresztény életet, még is jól megvertek, ha rosszak voltunk. /vasaló zsinórral, szíjjal, kukorica, fakanál, stb/

Egy gyermek fegyelmezését, nem a fizikai megtorlás fényében kell gyakorolni. DE az sem helyén való, ha a gyermeket megalázzuk, vagy nem tartjuk tiszteletben a méltóságát.

A Biblia teljesen más büntetésről, fegyelmezésről szól. Ami nem jelenti azt, hogy néha nem csaphatunk rá picit a fenekére.


Ami pedig az eredendő bűnt illeti, ha nem értesz vele egyet, ez akkor is így van. Ádámék a bűnbe esés után hoztak létre utódokat, így képtelenség volt tökéletességet átadni.

márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Testi fenyités...
márc. 26. 21:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak szülők vallásoságtól függetlenül, akik sajnos a gyermekek testi fenyítését egy fajta nevelési eszköznek használják.

Ez hiba.


A saját gyermekkori élményem tapasztalata, a főzőkanál, vessző és a pusztakezes megoldások alkalmazása után, hogy értelme nem volt. Annyit tanultam belőle, hogy legközelebb úgy csináljam a dolgaimat, hogy azt ne tudják meg a szüleim.


Én felnőve kétszer emeltem kezet a fiamra. Mindkét esetben a kishugát ütötte verte, de úgy ököllel, mert a ki.aszott telefonon veszekedtek. Ebben az esetben hibáztam. De sajnos ez ösztönből jött. Én ezt kaptam és azt a mintát követtem, amit saját magam tapasztaltam. Mondanom sem kell, egyből megbántam a dolgot és leültem ezt az egészet átbeszélni a gyerekkel. Utólag átpörgettem mindkét helyzetnél, hogy mi lett volna az okos megoldás. De az ember utólag okos. Mondjuk vezetés közben felmérni még azt is, ami a hátsó ülésen történik, lehetetlenség lett volna, de ettől hiba volt.


A vallás nem számít, arra jöttem rá. A minta, amit gyerekkorunkban tapasztaltunk, az számít. A gyerekek pedig ketten hárman képesek olyan helyzeteket teremteni, hogy az ember hirtelen az ismert mintához nyúl vissza, gyors megoldásként. Ez hiba. Hibáztam így én is. Legközelebb már nem hibázom.

márc. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!