Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádámot és Évát szimbolikusa...

Ha Ádámot és Évát szimbolikusan értelmezzük akkor, hogyan értelmezzem az eredendő bűnt? lehet e egyáltalán szimbolikusan értelmezni? Ha szimbolikus akkor Jézus miért halt meg a kereszten?

Figyelt kérdés

2023. nov. 8. 10:02
1 2 3
 1/29 Potyondi Gergely ***** válasza:
34%
Szerintem nem lehet szimbólikusan értelmezni.
2023. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%

Jézus sokak bűneiért halt meg a kereszten, nem csak Ádám és Éva bűnéért, tehát ilyen értelemben nem csak probléma nincs, de összefüggést se találunk felvetésedben.

Attól, hogy Ádám és Éva szimbolikusak, még léteztek első öntudattal, lelkiismerettel rendelkező emberek, akik először követtek el bűnt, akik által megromlott Isten és ember kapcsolata.

2023. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%

"Attól, hogy Ádám és Éva szimbolikusak, még léteztek első öntudattal, lelkiismerettel rendelkező emberek, akik először követtek el bűnt"

És miért nem nézed ki Istenből, hogy az ő történetüket be tudja mutatni?

2023. nov. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Lehet szimbolikusan értelmezni, de nincs értelme. Ha szimbolikusan értelmeznénk, akkor nincs értelme Krisztus halálának, feltámadásának, váltságának.

2023. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%

#3

Én sokkal többet is kinézek Istenből, mint te, mert szerintem a világ teremtése során is figyelt arra, hogy az megfeleljen az általa alkotott természeti törvényeknek. Ha pedig így tett, akkor a Teremtéstörténet egy szimbolikus leírás.

2023. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

#5

Fejtsd ki, mire gondolsz.

2023. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%

"léteztek első öntudattal, lelkiismerettel rendelkező emberek"

Mivel már a majmok is rendelkeznek ezekkel...


"akik először követtek el bűnt"

A majmok kiválóan tudnak bűnt elkövetni.

2023. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

#7

"Mivel már a majmok is rendelkeznek ezekkel..."

Te honnan tudod? xd

"A majmok kiválóan tudnak bűnt elkövetni."

Nem, a majmok nem tudnak.

2023. nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
47%

#8, ez nem hasraütésre megy.

TUDNAK.

Ellenőrizd le, a vizsgálatok alapján. Nem kell nekem elhinni, de ha te nem tudsz erről, akkor valamit nagyon elnéztél.

2023. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
33%

#9

Én nem vizsgáltam meg senkit (biológiailag, legalábbis). A vallás szekcióban beszélgetsz, nyilvánvalóan szakrális értelemben vett bűnről beszélek, ilyet nem tudnak a majmok. Értsd: nem tudják megszegni a tízparancsolatot.

2023. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!