Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van lélek, és a babák a...

Ha van lélek, és a babák a Mennyországba kerülnek, nem a Pokolba, akkor az abortusz miért lenne gyilkosság? Az áldozatoknak még megváltással jár, ha meghalnak idő alatt szerintem.

Figyelt kérdés
márc. 26. 21:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Természetesen, itt vannak néhány bibliai idézet, amelyek arról beszélnek, hogy a Mennyország létezik és az emberek oda kerülhetnek:


Máté 5:3 - "Boldogok a szegények szellemiek, mert övék a mennyeknek országa."


János 14:2-3 - "Az én Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így volna, mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek, hogy helyet készítsek nektek? És ha elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magamhoz veszlek titeket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok."


Lukács 23:43 - "És Jézus így felelt neki: Bizony mondom néked, ma velem leszel a paradicsomban."

márc. 27. 09:10
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


A Máté evangéliumában olvasottak nem jelenti azt, hogy csak az égben létezik Istennek uralma, vagy csak ott van az "országa".

Ha megfigyeled a további verseket, pl az 5. verset, ott erről is beszél.

(Máté 6:10) 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.

Isten hatalma a Földre is vonatkozik, ide is kiárasztja majd az áldásait, az eredeti elhatározása alapján. Ehhez nem kell az égbe menni.

(Zsoltárok 37:11) 11 Ám a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.

Máté 5:5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.


A János evangéliumában olvasottakat, pedig nem mindenkinek mondta, csak azoknak akikkel szövetséget kötött a királyságára. A szövegkörnyezet, és a teljes bibliai próféciákat figyelembe véve, nem mindenkivel kötött szövetséget erre.

Nem azért, mert nem férnének el. Ezért nevezi a biblia "kicsiny nyájnak" őket, a nagy sokasággal szemben, akik nem részei az újszövetségnek.

Az eredeti szándékban nem szerepel, hogy az emberek meghaljanak, és az égbe menjenek. Az ég nem az emberiség otthona.

A Biblia előre megmondta, hogy akik felvitetnek a mennybe, „királysággá és papokká” lesznek „a mi Istenünknek, és uralkodni fognak a földön [mint királyok]”

(Jelenések 5:9, 10) . . .véreddel embereket vettél meg Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből, 10 és királyokká meg a mi Istenünknek a papjaivá tetted őket, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”

Isten tudta, hogy az emberi kormányzatok sohasem lesznek sikeresek a földi ügyek irányításában. Ezért intézkedést tett egy égi kormányzatra vagy Királyságra, amely végül átveszi a föld feletti ellenőrzést és eredeti céljának megfelelően Paradicsommá alakítja át

A "paradicsom" pedig a földi életet jelenti, nem az égi uralmat.


Amit pedig a férfinak mondott, nincs összhangban a történtekkel, több okból sem, és ezt megint kisarkították.

Jézus nem fog soha a "paradicsomi földön" lakni senkivel.

Ugyanakkor Ő maga 3. napig halott volt, tehát nem járt sehol, feltámadása a 3. napon volt, nem azon a napon, amikor ezt mondta.

Ezzel az emberrel pedig nem kötött szövetséget, hogy a királyságában legyen.

A feltámadás a földre pedig még nem kezdődött el.

márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Legyen meg a te akarod...
márc. 27. 09:38
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

13


Nem, ez nem az Én akaratom.

márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem a kérdést!

Tehát, ha kérdező egy nagyon jó ember, aki halála után a mennybe jut. De erőszakos halált halt, valaki megölte. Hogy jön ki ebből az, hogy a gyilkos cselekedete , az nem egy gyilkosság volt?

márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Az abortusz nem gyilkosság. Hiszen az embrió nem fogja fel, hogy mi van körülötte, nem érez, nem érzékel, nem gondolkozik, feltehetőleg egy jó darabig azt sincs még meg benne, amit mi léleknek hívunk.


Egy elhunyt kisbaba lelke kerülhet a mennyországba, de egy embrió, tekintettel arra, hogy olyan korán még nincsen lelke, nincs is minek oda kerülni.



Ez természetesen csak az én véleményem, én így értelmezem ezt a lélek dolgot, nyilván elfogadom, ha valaki úgy gondolja, hogy már zigótaként is van lelke.

márc. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!