Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten előre tervezte a...

Ha Isten előre tervezte a halálát, akkor miért lett mérges a földrengéssel amikor meghalt a kereszten?

Figyelt kérdés
márc. 30. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia


Isten nem megtervezte előre a saját halálát. Isten halhatatlan.

A fiának a halálát sem tervezte, hanem tudta, hogy az emberek Sátán támogatásával mindent megtesznek, hogy meghiusítsák Isten szándékát.

Isten nem szól bele a szabad akaratba. Azok az emberek saját elhatározásukból döntöttek úgy, hogy megkell halnia.

Azért lett mérges, mert semmi sem elég jó az embereknek.

márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jézus Krisztus szupersztár szerint " Én és az Atya egy vagyunk "
márc. 30. 16:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez csak egy kiragadott vers, nem azt jelenti, amit belemagyaráznak.
márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
márc. 30. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:

A Biblia teljességét, és a szövegkörnyezetet kell figyelembe venni. Jézus megmagyarázza azt, hogy mit jelent az, "hogy Én és az Atya egyek vagyunk."

Ugyanakkor ebben a magyarázatban a szellemet ismét kihagyja, mint ha az nem lenne egy az Atyával.

(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, . . .

(Róma 12:5) 5 úgy mi is, noha sokan vagyunk, egy test vagyunk Krisztussal egységben, de egyénenként egymáshoz tartozó testrészek.

(1Korintusz 3:8) 8 Aki ültet és aki öntöz, egyek, de mindegyik a maga jutalmát fogja megkapni a munkája alapján.


Jézus itt az Atyjával való egységről beszél, és nem a "testi", vagy hatalmi egységről.

Ugyanakkor a Tanítványait arra szólítja fel Jézus, hogy Ők is egyek legyenek, ahogy Jézus egy az Atyával.

Ha azt jelentené amit belemagyaráznak, akkor mi is mindenható Istenek leszünk, ahogy Krisztus is az Atyjával egy mindenható Isten....

(János 17:23) 23 Én egységben vagyok velük, te pedig egységben vagy velem, és így ők is tökéletesen eggyé válnak. . . .

márc. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De honnan tudod, hogy Isten idézte elő akkor a földrengést, és nem pont akkor alakult ki természetes folyamatok révén amúgy is?
márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Bibliából <3
márc. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!