Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint így...

Az ateisták szerint így alakult ki a kereszténység? Rövid magyar feliratos videó.

márc. 31. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már volt egyszer ha jól emlékszem.


Az ateisták meg annyival elintézik a dolgot, hogy hozzá lett költve az egész, oszt csókolom.

márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ateisták általában elfogadják Jézust mint történelmi személyt de istenségét és a többit nem. Szerintük ezeket később találták ki. Egyes ateisták pedig még Jézus létezését is kétségbe vonják.
márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A csodákat megértem, hisz az hit kérdése.


De a feltámadást tagadni azt azért erőltettet, mert valami történt a tanítványokkal. (vannak érvek nem írom le megint)

márc. 31. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? :) Nem kevés ateista még azt is tagadja hogy egyáltalán létezett Jézus, te meg azt állítod nem lehet tagadni a feltámadását? :)
márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

csodák = kaja szaporítás, vihar csendesítése szerintem hit kérdése...

A feltámadás pedig SZERINTEM történelmi tény.

A tanítványok meghaltak azért amit láttak...

márc. 31. 23:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Még Jézus létezésére sincs igazi bizonyíték nem hogy a feltámadására. Sehol a világon nem fogsz találni egyetlen egy olyan ateistát aki azt mondaná hogy Jézus feltámadása történelmi tény.
márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Igaza van a 2-esnek.


Az ateisták még azt is tagadják, hogy a népesség hány százaléka hisz Istenben, nemhogy a feltámadást. Elvakult fanatikusok!

márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

"A feltámadás pedig SZERINTEM történelmi tény."

. Szerinted.


De miért is zárul le Márk evangéliumának korábbi kézirata annyival, hogy üres a sír? Miért nem ír feltámadásról?


Mindig azzal jöttök, hogy biztosan igaz, mert a tanítványok nem haltak volna meg egy hazugságért. Az ő mártírhalálukról hány biztos forrás van az egyházi hagyományon kívül? Meg egyébként sosem volt még példa tévképzetre, öngyilkos szektákra stb.?

márc. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A feltámadás pedig SZERINTEM történelmi tény."

Ez szomorú mert akkor nem tudod mit jelent az, hogy tény.


"A tanítványok meghaltak azért amit láttak..."

A korabeli forrásokban nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy az apostolok milyen módon haltak meg. Ezek a hagyományok gyakran későbbi időkben alakultak ki, és számos legenda és folklór elemet tartalmazhatnak.


A korai keresztény tanítványok halálát elfogadják tényként de a részletek és körülmények vitatottak.


Aztán az, hogy valaki meghal valamilyen eszme vagy hasonló miatt az nem jelenti, hogy annak igaza is van. Temérdek ember halt már meg értelmetlen dolgok miatt a pontos helyzetük pedig a korai tanítványoknak nem ismert. Nem tudni, hogy pontosan mit hittek, stb. de magában a haláluk nem jelent igazolást semmire.

ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!