Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus Krisztus feltámadása és...

Jézus Krisztus feltámadása és a rések istene helyénvaló?

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 1. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

és újra kezdődik a végtelen háború avagy a végtelen történet.


Én már feladtam, hogy az ilyen eszmefuttatások valaha is megoldást hoznak. De azért éltetem tovább ezt a végtelen háborút.


Van, aki ezt hiszi, más meg azt, megint mások amazba kapaszkodnak. Ez van.

ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem
ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%

ha valamit vizsgálni akarsz, azt csak létező dologgal teheted meg. Isten pedig létező a hívők számára. Felismerhető, sőt vizsgálható. De ehhez hinni kell előbb a létezésében, hogy vizsgálhassuk a természetét.

Ezért nem vizsgálható tudományos módszerrel.

A sötét anyaghoz hasonlítanám Isten vizsgálatát. Konkrétan az sem igazán vizsgálható, hanem következtetnek létezésére abból, ahogyan a gravitációs ereje hat a vizsgálható anyagokra.


Ugyanígy Isten sem vizsgálható, hanem az emberek vizsgálhatók, akikre hatással van. Márpedig emberek milliói állítják, hogy Isten az életükben változást idézett elő. Tehát Isten is vizsgálható közvetett módon, ahogy a sötét anyag is vizsgálható közvetett módon.


Van előnye is a tudománynak. A világ fiai a maguk módján okosabbak a világosság fiainál. Órákig, sőt minden bizonnyal évezredekig lehet ezen vitatkozni. Így is történik. Ezért is írtam, hogy ez egy végtelen történet, egy végtelen háború.

Mintha azt figyelnénk, hogy egy egyszerű mágnes aminek két pólusa van miként viselkedik, ha fémet juttatunk a közelébe. Vonza a fémet és a fém is felveszi a mágnes vonzó tulajdonságát egy bizonyos távolságig. De szemünkkel ezt sem látjuk, sem azt, hogy a fémdarab megváltozna, mégis megváltozik.

Kevés az ember értelme jelenleg, hogy ezt fel bírja fogni. Pedig egyre több szemléltető anyagot gyártunk le Isten szemléltetésére. Így érthetőbbé válik Isten természete. De aki nem hisz benne, az nyilván mesék elemzésének tartja az egészet. A tudománynak nincs hiteles módszere Isten vizsgálatára. Ez olyan lenne, mintha egy cipővel akarnád megvizsgálni a cipőkészítőt, aki a cipőt készítette. legfeljebb megállapíthatod, hogy jó-e a lábára vagy nem.

Gyönyörű eszmefuttatások keletkezhetnek ebből. De, ami valakinek gyönyörű, az másnak visszataszító. Olyan ez, mint a heteroszex :D

ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Te csaj vagy?
ápr. 1. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!