Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Krisztus halálában és...

Ha Krisztus halálában és feltámadásában hisz minden keresztény, akkor miére a vallás? Ha viszont minden vallás szerint ők a jók, akkor mire az ökomenizmus? Példa lent. Mi alapján válasszunk felekezetet? Családnak együtt kell járni templomba?

Figyelt kérdés

Pl. Van aki borssal,van aki cukorral eszi a káposztás tésztát. Ha mindent teszünk rá nem biztos,hogy finom lesz,vagy a túrós tészta sűlt szalonnával vagy lekvárral,mind2vel rossz.

Ami érdekelne. Engem a második legszigorúbb(szerintem) magyarországi vallási irányzat szerint neveltek. Darabig annyira nem is érdekelt,hogy van más út is.

Aztán belebotlottam mélyen vallásos református,evangélikus,babtista vallású emberekbe.

Szerintem teljesen mások,a vallás kihat a hétköznapjukra is.

Hiszitek vagy nem,35éve nagyimék falujában "vallásháború" volt. Református-katolikus,de együtt utálták a zsidókat:).

Jó e az,ha reggel "kivernek az ágyból"mert irány a templom?



2019. jan. 21. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

hát cukorral a káposztás tésztát enni = nem jó

- most épp zsíros kenyeret ettem, csípős kalocsai vörös paprikával, sóval, kis mustárral nagyon jó volt.

2019. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kreténpali ***** válasza:
58%

"Van aki borssal,van aki cukorral eszi a káposztás tésztát. Ha mindent teszünk rá nem biztos,hogy finom lesz,vagy a túrós tészta sűlt szalonnával vagy lekvárral,mind2vel rossz."

:) Ez igen fontos kérdés, hatalmas dolog, hogy ezt valaki képes így megfogalmazni.


"Jó e az,ha reggel "kivernek az ágyból"mert irány a templom?"

Némi fájdalmat vélek itt felfedezni.

2019. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dongaben ***** válasza:
74%

Hmmm... Engem sokszor "kivertek az ágyból", mert menni kellett a hajnali misére ministrálni...

Aztán 12 évesen elegem lett a butításból, és azokból a válaszokból, hogy: "Isten akarata..."

A "Nyájban" lehetsz birka, terelő kutya, pásztor, vagy annak felettese...

Vagy élheted a saját életed, tisztességgel, mások segítésével és nem tartozol elszámolással semmilyen egyháznak.

Nekem ez utóbbi jött be...

2019. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Őrültség és hatalmas vétek cukrot tenni a káposztás tésztára, csak elrontja az egészet. Azt sóval és borssal kell készíteni, úgy az igazi. Túrós tésztát pedig sosem hallottam lekvárral, de ki se próbálnám, hogy őszinte legyek. Viszonylag édes szájú vagyok, de ilyesmiben nincs kompromisszum.

Egyébként fogalmam sincs, hogy igazából mit akarsz kérdezni, szóval csak erre a részére tudtam válaszolni.

2019. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4es jogos! Addig rövidítettem amíg értelmetlen lett.

Szóval: miért vannak felekezetek? Ha alapvetően egy dologban hisznek? Melyik a jó az igazi?

Amik kimaradtak az esküvőn vitatkozás és a gyerekek keresztelésén vitatkozás....ami a felekezeti különbségekből fakad.

2019. jan. 21. 15:50
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

"miért vannak felekezetek? Ha alapvetően egy dologban hisznek? Melyik a jó az igazi?"

Különböző felekezetek a Szentírás eltérő értelmezéséből fakadnak általában. Legalább is a hagyományos felekezetek esetében. Például egy katolikus, református és evangélikus alapvetően egy dologban hisz, de ha oda jönne egy unitárius vagy jehovás, ők alapvetően más dologban hisznek.

Hogy melyik a jó és igazi, az nehéz kérdés, mert mindenki a sajátját tartja annak. Ezért szerintem a katolikus. Hogy esetedben melyik, azt nem tudom.

De ilyenkor szoktam javasolni, hogy el kell kezdeni olvasni az apostoli atyák írásait (neten így rákeresel, megtalálod magyarul is, letölthető formában) és össze kell hasonlítani, hogy melyik mai felekezet hasonlít arra az ősegyházra leginkább teológiai értelemben. Így mindenki el tudja magának dönteni.

2019. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Valamit elhinni, vagy Keresztény életet élni, nem ugyan az.

Isten a szavában leíratta azokat az általa felállított elveket, aminek megkell felelnie egy magát kereszténynek valló minden napi életét.

Ettől messze eltér az, amivé tették a hatalomra jutott, a világ részévé vált "kereszténység".

Jézus, és az első lkövetői, messze nem éltek úgy, ahogy most élnek azok, akiket csak egy keresztelkedés miatt, kereszténynek neveznek.

2019. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

#4 szívesen ennék nálad😄

Egyébként én sem értem mi értelme van az ökónak. Szomorú ha csak annyi a cél, hogy ne öljük le egymást.

Olyan éles és fontos eltérések vannak a kereszténységben, hogy sosem lesz egység...

Pedig az emberségen kívül mindenről lemondhatnánk. Minden más max csak szokás kéne legyen vagy történelem.

2019. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

"Ha Krisztus halálában és feltámadásában hisz minden keresztény, akkor miére a vallás?"

Az üdvösség elérésében és a megszentelődés módjában vannak lényegi teológiai különbségek. Meg még sok másban

2019. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyik felekezetet sem tudod alaposan értékelni, ha nem vagy tagja. Viszont ha már tagja vagy, nem lehetsz elfogulatlan. Máshogy nem választhatsz, mint hogy addig jársz egyiktől a másikig, amíg meg nem találod a neked megfelelőt. Nem a külsőségek számítanak, nem is a szép szónoklatok, hanem hogy ki a hithű és vannak-e gyümölcsei.
2019. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!