Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Mennyországban az erőszakoló...

A Mennyországban az erőszakoló miután megbánta a bűneit (mint a jobb lator), találkozni fog a hívő áldozattal, és mind a ketten örülni fognak egymásnak, és jó barátok lesznek?

Figyelt kérdés
ápr. 1. 23:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

A jobb lator az nem erőszakoló volt valószínűleg.


Ha a bűnös megbánja bűneit, akkor üdvözülhet, ha az áldozat a mennybe jut, akkor örülni fog a bűnös megtérésének.

ápr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Példa kedvéért, akkor is ha az elkövető pedofil? 🤨

Nem hülyeség? Miért nem?

ápr. 2. 00:12
 3/17 Lucifer-666 ***** válasza:
10%
Fogadd el, hogy a nagyobb hal megeszi a kicsit...
ápr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
86%
Az örökkévaló túlvilágról nézve már jelentéktelenek lesznek az evilági történések. Az ateisták ezen azért akadnak mindig fenn, mert csak ebben az életben gondolkodnak; így persze, hogy megbocsáthatatlan trauma egy ilyen egész életre kiható eset.
ápr. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Imádom ezeket a kérdéseket. Stan Lee azt mondta a sokadik "Melyik szuperhős nyerne ha összecsapnának?" kérdésre hogy amelyiket az író akar hogy győzzön. A Biblia írói ismeretlenek, csak az eredeti művek ismertek amikből össze lett gyúrva a sztori. A Biblia legnagyobb forrása szerint pl eleve nincs Menny, hanem Árész Birodalma van. Pokol eleve a középkorban lett kitalálva (mikor már a halálbüntetés se volt visszatartó erő ha valaki lopott hogy elkerülje az éhhalált, kitaláltak valami rosszabbat a halálnál, a cölibátus is ekkoriban jött hogy a gazdag papság ne lopjon annyit ha nincs család). A bűn is relatív hogy mit tekintünk bűnnek. A 10 parancsolat Hamurappi babiloni király polgári törvényeit tartalmazó oszlopa ihlette, ott az erőszakért csonkítás járt, ha ez esetleg segít. Ha beleegyezéses a szex akkor viszont még csak paráznaság sincs mert a Biblia jó része a szexről szól eleve.


De szerintem felesleges ilyeneken rágódni, mintha azon elmélkednél hogy a Kripton bolygón te erősebb vagy gyengébb lennél mint a Földön vagy hogy mi lenne ha megcsípne egy radioaktív pók és te lennél pókember. A vallásban és a babonákban az a jó hogy te alakítod. A fekete macska se hoz szerencsétlenséget, csak az emberek találták ki, de ha a fekete cicákat szereted akkor hihetsz abban hogy ők hoznak igazán szerencsét. De amúgy szerintem a hinduizmus menőbb, ott feltámadhatsz és levan a gond.

ápr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy a keresztény vallás logikája szerint eleve muszlimokkal van tele a Menny. A papok szerint azok is a Mennybe kerülnek akik más vallásúak de erkölcsösen élnek. (értelemszerűen nem mondhatják hogy velük a saját istenük számol mert a keresztények csak a sajátjukban hisznek) Ellenben az nem kerülhet Mennybe aki Isten nevében gyilkol. Csakhogy a legtöbb halála keresztény szektához kötődik, a keresztes háborúk alatt nagyságrenddel több embert mészároltak le mint a 2 vh és a jihadok miatt.
ápr. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6

Szia

Nem minden keresztény él, és gondolkodik így.

Isten népe meglett tisztítva, illetve folyamatosan finomítva, csiszolva van, és csak olyanok lehetnek a tagjai, akik Jézus tanítás, és Isten erkölcsi elvei szerint élnek egységesen, az egész lakott földön.


Az tény, hogy az utolsó apostol halál után bekövetkezett a hitehagyás, és a törvénytelenség "embere" megjelent, de ez nem maradt mindig így, mivel Isten a próféciában leíratta, hogy az utolsó napokban választ magának népet, akik Isten szellemével, írott szavának igazságaival mutat be imádatot Istennek.

Minden nemzetnek, népnek pedig elmondják, hogy Isten megígért királysága, hamarosan rendet tesz a földön is.

Sajnos, és egyben érdekes az is, hogy amikor a kereszténységben imádkoznak, és az "ÚR imáját" mormolják, nem értik, hogy valójában mit is kérnek, vagy miért is imádkoznak. Miért?

Mert azt hiszik, illetve tanítják nekik, hogy a haláluk után a jó emberek a mennybe kerülnek, a földet pedig Isten, saját szavával, ígéretével, akaratával ellentétben, hagyja majd fölrobbanni.

Sőt az eget is, ahol már Isten királysága megszületett, Sátán ki lett tessékelve, rend béke, és szeretet van.


Isten szavát, kezdeti elhatározását, teljesen kitörölték az emberek elméjéből, és mással töltötték meg.

(Ézsaiás 46:11) . . .Amit megmondtam, meg is valósítom. Amit elhatároztam, véghez is viszem.

(4Mózes 23:19) 19 Isten nem ember, hogy hazudjon, nem is embernek fia, hogy meggondolja magát. Vajon mond olyasmit, amit nem tesz meg?. . .


Jézus is az Atyja akaratát vitte véghez, nem más eszméket hirdetett, vagy mondott.

(János 5:30) . . .annak az akaratát viszem véghez, aki küldött engem.

(János 6:38) 38 Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem.

(Ézsaiás 46:10) . . .Azt mondom: »Minden úgy lesz, ahogy eldöntöttem, és megteszem mindazt, amit szeretnék.«


Soha nem szált szembe Isten akaratával még akkor sem, ha tudta, hogy ezért az emberek többsége, családja majd megveti, és az életére törnek.

ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Sőt az eget is, ahol már Isten királysága megszületett, Sátán ki lett tessékelve, rend béke, és szeretet van."

Szerinted Isten a csillagok között lakik? Elég materilista hozzáállás.

ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy hogy képzeli el? Én gyerekként szakállas bácsinak képzeltem, később valami fénysugárnak, aztán poénból fekának rasztával. Mivel fiktív karakter és csak annyi elérhető adat van a kinézetéről hogy "saját mására teremtett", úgy ábrázolhatjuk ahogy szeretnénk. Batman ruhája is rengeteget változott az évtizedek alatt.
ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ápr. 2. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!