Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istennek van anyukája? A...

Istennek van anyukája? A magyar katolikusok szerint igen.

Figyelt kérdés
ápr. 2. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem csak a "magyar" katolikusok szerint, nyuszifül...

Persze az "Isten Anyja" vagy szépen görögül Theotókos (Istenszülő) kifejezés azért bonyolultabb ennél és alapvetően egy krisztológiai fogalom, azaz Krisztus lényével kapcsolatos fogalom. Arra mutat rá, hogy Krisztus valóságos Isten.

ápr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nincs.

Isten öröktől fogva van, nincs kezdete, és vége sem lesz.

Mária nem Istent hordta ki, hanem Isten első alkotását, akinek emberként kellett megszületnie a megváltáshoz.

ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem a Menny volt az első alkotása.
ápr. 2. 17:42
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Krisztusnak van édesanyja, aki egyszerre volt Isten és egyszerre ember megtestesülése által.
ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

3

Kedves Kérdező,

Jézus ott volt amikor az eget és a földet létrehozta, tehát előtte már létezett.

Mellesleg az "első" kifejezést az élet létrehozására értettem.

"mellette voltam, mint kézműves"


Jézus beszél arról, hogy ott volt mikor az Atyja létrehozott bizonyos dolgokat ami a Föld működéséhez szükségesek. /nap, hold, csillagok,/

ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért törlöd a jó kérdéseidet?
ápr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!