Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények ugyanúgy...

A keresztények ugyanúgy keresztények maradnának, ha kiderülne, hogy a bibliában Isten nem egy igazi élő, külön létező entitás, hanem pusztán az emberi természet néhány tulajdonságát szimbolizálja?

Figyelt kérdés

ápr. 2. 21:00
1 2
 11/20 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Ami az emberi természet néhány tulajdonságát szimbolizálja, az egy szimbólum és nem isten, ergo nem, a keresztények nem maradnának keresztények. Egy mindenható isten nélkül nincs értelme a kereszténységnek.
ápr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Keresztény az, aki annak mondja magát.
ápr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11-esnél van a pont, mindenható isten nélkül nincs értelme a vallásnak.

Ezért butaság az egész. Vannak rákos gyerekek tehát vagy nincs isten (jelen esetben ez a helyzet) vagy nem mindenható ha nem tudja megakadályozni, vagy nem jóságos hanem a világ legnagyobb szemétládája ha hagyja. Tehát még ha lenne is valami felsőbb hatalom ami létrehozta a legelső kis egysejtűeket amiből kialakult az összes életforma a Földön, akkor se méltó a szeretetünkre, max a csodálatunkra mint felsőbbrendű faj.

ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az Assasins Creed sztorija is ilyesmi hogy kiderül hogy az idegenek gyűjtöttek össze minden biológiai információt és leraktak a Földre mint egy állatkertbe kb.


Nyilván ez is fantázia csak mint a vallások, de pont emiatt az az elmélet is ugyanolyan létjogosultságú. Sőt, az is hogy az egész univerzum csak egy isteni szintű létforma álma/hallucinációja.

ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Na de a kérdésre válaszolva!

Kedves Kérdező, látod hogy mai napig hisznek istenekben emberek, még a dínócsontok se elegek meg a több milliárd éves leletek (a Biblia szerint 6 ezer éves a Föld) hogy az emberek ne a babonákban hanem a tudományokban, kézzelfogható dolgokban higgyenek. Ha előállna az az ókori fazon aki beszívva kitalálta az egészet, bevallani mindent, akkor is hinnének az emberek Istenben mert sok embernek kell valami kapaszkodó, valami nagyobb értelem belemagyarázása a létezésbe stb. A legtöbben időskorukra bolondulnak meg mert ha közeleg a halál, már elhisznek mindenféle feltámadást meg Mennyországot, annyira fél az ember a végtől és az ismeretlentől, ezért kreált egy szép folytatást.

ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Jézus tanításaiért sokan feláldozták az életüket, és végül meghódította a világot.

Az a helyzet, hogy rengeteg ember szerint nagyon jól működik. Márpedig a tanításai az élő Istenbe vetett hiten alapulnak.

ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Sok jihadista is feláldozta az életét.

Jó, nem annyi fanatikus van/volt mint a keresztények között, de mindkettő hányinger.


Most gondoljatok már bele hogy a Star Wars fanok meg elkezdenének az Erőhöz imádkozni, Yoda lenne az ő Jézusuk és keresztes háborúk helyett 66-os parancs lenne.


Olyan nevetséges hogy a laposföldeseken meg gyíkembereken nevetnek a keresztények pedig semmivel se különbek.

ápr. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak a keresztény szekta nagyságrendekkel nagyobb és régebben lett kitalálva.
ápr. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

No kérem, visszatértem. Sok volt az elintézni valóm, és nem értem rá.



"Most mesélek egy sztorit, 9. osztályos tananyag töriből. Volt egyszer egy isten,a főisten, Zeusz. Zeusznak született egy félisten fia, Herkules méghozzá egy szűztől, szeplőtlen fogantatással, Akhménétől. Ő volt a görögök megmentője, a messiás. Aztán feláldozta magát, alászállott a Holtak Birodalmába majd harmadnapra felszállott az Olümposzra hogy helyet foglaljon apja jobbján."



Mivel ismét nincs sok időm ezért előkaptam a Chat GPT-t és elmeséltem neki a kis "történetedet", melyre a következő választ generálta:



"Nem, az ókori görög mitológiában nem található ilyen történet. Az említett események a kereszténységben találhatók meg, Jézus Krisztus életére és halálára utalnak. Az ókori görög mitológiában Heraklész volt a félisten fia Zeusz, de a többi részlet nem stimmel az ókori görög vallástörténettel."



"Most mesélek egy sztorit, 9. osztályos tananyag töriből."


9. Osztályos töri? xD


Szerintem te ezt a történetet a kisegítőben hallottad. xD



Oké látom a továbbiakban is a két és fél pipás kommentelő darálja a tudatlanságot.

Na én leléptem.

Időmet sem vesztegetem értelmi fogyatékosokkal való vitázásra.

ápr. 5. 17:38
 20/20 anonim ***** válasza:

ChatGPT? :D

Az amúgy jó ai, csak sok dologhoz nem konyít. Pl egy kilencedik osztályos matekfeladat is kifog rajta.


Ellenben az ókori kultúra, római és görög vallás kilencedikes tananyag, legalábbis a mi időnkben az volt.


De feladom...

Akkor van Isten, minden bizonyítékot saját maga ellen ő maga teremtett hogy próbára tegye a hitünket. Azért is nem ad semmilyen jelet hogy létezne mert akkor már nem hit lenne hanem tudás. Mint a relativitáselmélet, az is azért elmélet mert nincs bizonyítva csak hiszünk benne! (Csak annak van is alapja)


Áldassék az Úr! Insallah! Kifflom!

ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!