Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitetlenséghez való jogot...

X0 kérdése:

A hitetlenséghez való jogot is be kellene írni az alkotmányba?

Figyelt kérdés
Azt mondják a vallásszabadsághoz való jog ezt is tartalmazza, viszont például iskoláknál ez nem teljesül: aki hittanra jár, nem kell erkölcstanra járnia: ez olyan, mintha matematikára nem kellene járnia, hiszen a hittannak semmi köze az erkölcstanhoz. Az iskola működtetéséhez kellő pénzt az állam kifizeti az egyházi iskoláknak, de tudtommal az alapítványiaknak nem: kifejezetten ateista iskola csak így lenne alakítható. Ha egy iskola nem venne fel hívőket, ha kiderül hogy hisz, kirúgja, abba biztos belekötnének, holott az eleve egyházinak alapított iskolák csak hívőket vesznek fel, lelkészi ajánlás is kell, amikor én jártam oda, 1994-1996-ban, kötelező volt a konfirmáció, hétkezdő istentisztelet is. Egyházi iskolában lehet kötelező a hittan, egy ateista iskola nem tehetné meg, hogy nem választható a hittan. Olyat is láttam már, hogy beíratható a körzetébe tartozó, valamint aki felvételéhez hozzájárul az iskola: tehát területi felvételi kötelezettsége van, mégis kötelező a hittan, és papi ajánlás kell. Amikor az egyház átveszi egy iskola üzemeltetését, akkor is igyekeznek visszaélni hatalmukkal: kötelező hittan, hétkezdő/napkezdő istentisztelet, lelkészi ajánlás a felvételihez, stb. Biztos van sok nem iskolával kapcsolatos példa is, de most csak ez jutott eszembe.

ápr. 4. 19:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Talán
Nem
9 szavazat
1 2 3
 1/26 Lucifer-666 ***** válasza:
11%
Egy Isten van és az Jézus. Ezzel kellene kezdődni, mint az új szövetségnek....
ápr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Lucifer-666 ***** válasza:
75%

Lazíts...hallgass jó zenét...

[link]

ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező ez a valláskritika kategória. A te kérdésed nem ide való, hanem a politikába. Az hogy kinek mihez van joga meg mihez nincs, hogy jön a valláskritikához? xD


Tudod egyáltalán mit jelent az, hogy valláskritika?



Luci az neked jó zene? xD


Ha már jó zenét linkelsz legalább csináld normálisan:


https://www.youtube.com/watch?v=iX3AOQQfMrQ

ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

Az része a vallásszabadságnak, hisz jogod van bármelyikben hinni vagy nem hinni.

A hittannak viszont ehhez pont köze nincs, azt az iskola tanrendje és szabályzata határozza meg.

ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
4-es: nem, jelenleg egy kifejezetten ateista iskolában is választhatónak kell lenni a hittannak is, míg egy egyházi iskolában kötelezővé tehetik a hittant. Egyebeket is írtam amikben különbség van, és a hittannak van köze a hithez, annak meg a valláshoz!
ápr. 4. 20:31
 6/26 anonim ***** válasza:
24%
És? Hacsak nem vagy törvényileg kötelezett az egyházi iskolába járásra, akkir az égvilágon semmilyen jogod nem szenved csorbát. Ráadásul eleve jogod van nem hinni egyházi iskolában is, szóval semmilyen szempontból nem releváns a példád.
ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
56%
Egy keresztény nem szavaz semmire ami a politikai vagy nemzeti alkotmányokkal van kapcsolatban. Ebben teljesen semleges.
ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Bűnös cselekedet volt az egyházaknak iskolát adni, politikai teret engedni a számukra.

A szekuláris állam nem engedheti meg ezeket.

Én minden ezzel kapcsolatos bűnt a lehető legszigorúbban büntetnék, mert iszonyatos bűnt követtek el, akik engedélyezték.

Ha lenne halálbüntetés, akkor ezeket visszamenőleg is a lehető leggyorsabban és legkegyetlenebb módon torolnám meg, így viszont tényleges életfogytiglannal, soha ki nem engedéssel és kedvezmények megvonásával.

Gyalázatos férgek voltak ezek a politikusok, én még az emléküket is leköpködném

és mindenkinek ártottak gyalázatos hitvány tetteikkel, a hívőknek is, a nem hívőknek meg talán még jobban.

ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
6-os: "az égvilágon semmilyen jogod nem szenved csorbát": a részletes kifejtésben rengeteg példát írtam hogy de igen, nem ismétlem el itt, olvasd el!
ápr. 4. 21:37
 10/26 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
#7 mehetsz másik országba. A jehova démonnak itt nincs helye.
ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!