Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem létezik a zsidó...

Miért nem létezik a zsidó vallásban az áteredő/eredendő bűn fogalma?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért ne létezne?

(Zsoltárok 51:5) 5 Íme, vétekben születtem, úgy vajúdtak velem, És bűnben fogant engem anyám.

(Jób 14:4) 4 Ki adhat tisztát a tisztátalanból? Senki.

ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincsen a judaizmusban áteredő bűn.


[link]


"Judaism rejects the idea of original sin: it believes that humans enter the world pure, with the ability to choose either good or evil via their free will."

ápr. 11. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti judaizmusban, mint olvashatjuk, Még Dávid is elismerte ezt.

Nem ez az egyetlen amit, amit Isten valamikori népe megváltoztatott....

ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

#3

Tudod ez olyan, hogy egyik rabbi szerint így van, a másik rabbi szerint meg úgy. A zsidóknál nincs egységes teológia, hanem elég nagy szabadság van náluk e téren.

ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

4


Fején találtad a szöget. Régebben nem így volt. Egység volt, és nem volt Isten imádatában megosztottság. Nem véletlen mondta Jézus, hogy elveszik tőlük a lehetőséget, hogy Isten választottjaiként tanítsanak más nemzeteket az Istennek járó tiszta imádatra.

ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

#5

Régen se volt egységes, ott voltak a farizeusok, a szaddíceusok, az esszénusok. S azt is értem, hogy mit akarsz ebből kihozni, de ti se vagytok egységesek, legalább két csoportot tudok, akik kiszakadtak a vallásotokból.

ápr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

6

Igen tudom. Ettől függetlenül Jehova valódi népe egységes.

A próféciákból lehet látni, hogy melyik az eredeti fő ág, ezt kell figyelembe venni. A letört ágak pedig elfognak hervadni. Nincs egységes oktatási programjuk, lemaradtak.

ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Akkor a Jehova tanúi nem lehetnek Jehova népe, mert nem egységesek.


"lemaradtak"

Miben? A teológiai tanításuk folyamatos újra értelmezésében? Abban lehet

ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!