Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legtöbb ateista szerint ha...

A legtöbb ateista szerint ha van Isten, akkor gonosz és kegyetlen. A hívők szerint nem. Vajon ez miért van?

Figyelt kérdés
ápr. 14. 17:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Egy hívő nyilván elfogult a hite tárgyát illetően.
ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Az ateisták nem elfogultak egy olyan fiktív valakivel szemben, aki mindenkit kínoz - háborúk, betegségek, stb - amit ö hozott létre, ileltve aki az általa gyerekeinek nevezett valakiket nem védi meg ilyesmikkel szemben.
ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%

Sok igazságtalanság és kegyetlenség van ezen a bolygón, sok ártatlan szenvedés, Isten nem avatkozik be, legalábbis sok esetben nem. Ezért gondolják az ateisták, hogy ha van is Isten, az nem lehet jó.

A hívők szerint e bolygón ha körülnézünk, a szervezetek összetettségére, az értelmes tervezőre utal, mégpedig magas fokú intelligenciára. Egy magas intelligenciától, intuitív alapon azt is elvárjuk, hogy erkölcsileg is magas szinten van. Vagyis következménye van, ha valaki megkárosítja a másik embert (büntetve van a károkozás). A lelkiismeretünk szava is arra utal, hogy azt Valakitől kaptuk, a lelkiismeret léte nem vezethető le a természetből.

A Bibliában megjelenő Isten, istenkép meglehetősen ellentmondásos, hiszen azzal volt például elfoglalva, hogy a zsidók területfoglalását támogassa, azt is megparancsolta, hogy irtsanak ki más népeket gyerekekkel, nőkkel, állatokkal. Az is nehezen érthető, hogy egy magasan fejlett Intelligenciának miért kell a vér hintéssel és ceremoniális előírásokkal annyira elfoglalva lennie. Persze csak akkor, ha úgy vesszük, hogy Isten diktálta a Bibliát. Sok bizarr és morbid dolog van az Ószövetségben. Ugyanakkor Jézus szellemiségével egyező dolgok és értékek is vannak benne.

Az örök pokol intézménye, mint hagyományos keresztény tanítás, se igazán egyeztethető össze egy jóságos és igazságos Isten létével.

Ugyanakkor ha megvizsgáljuk a messiási próféciákat, nem úgy tűnik, hogy véletlen egybeesésekről van szó. Illetve Jézus szellemisége is kiemelkedőnek mondható. Ember legyen a talpán aki helyesen megérti, milyen is Isten ezek alapján.

ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%

Ott kezdődik, hogy egy ateista tagadja Isten létét, ebből következően nem tartja sem jónak sem rossznak.

A saját légből kapott fantáziádat próbálod meg tényként beállítani

ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
67%

#4

Tarthatja. Voldemortot is elég gonosznak tartom, de ettől még nem hiszem hogy létezik.

ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
3%

Ez azért van, mert az ide író ateisták többsége műveletlen, és nem ismerik elég behatóan a kereszténységet, hogy érdemben kritizálni tudják, így csak felszínes sületlenségekre futja nekik, amivel lejáratják magukat.


Én sem vagyok keresztény, élje mindenki úgy az életét, ahogy akarja, de legalább ne akarjanak beleokoskodni olyan dologba, amihez nem értenek.

ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Vannak ex keresztény ateisták is.
ápr. 14. 18:31
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én ateista vagyok. Tegyük fel hogy van Isten (szerintem nincs, de ez nem meglepő) nem is az, hogy gonosz csak nem valami nagy szám. Nem kellene ennyire csodálni, bálványozni mert nincs mire.


Persze a szokásos szöveg miatt is, hogy ha van Isten és jóságos miért hagyja, hogy az emberek szenvedjenek? Annyira hatalmas, hogy megteremtette a komplett világot, de arra már bezzeg nincs hatalma, hogy megakadályozza, hogy halálra gázoljanak ártatlan embereket, de persze egy csak egy példa, mert ezen kívül sok van.


Akkor azt is hallottam a hívőktől, hogy Isten megveti azokat, akik nem az elvei szerint élnek, de azért szert Isten bennünket? Tényleg szeret? Hány olyan hívőről lehet olvasni, hogy lelkiismeret-furdalásuk van természetes dolgok miatt, mert mi van ha Isten most megveti őket? Kicsit olyan, mintha sakkban lennének tartva. Végül is elég neki ha nem értesz vele egyet és már is a pokolba küldene, mert nem vagy hívő például... Szemét vagy, ha házasság nélkül szeretkezel stb. mert nekem ebből ez jön le.


Persze a hívők mondhatnak akármit, csak emberek. Ha van is Isten, nem hiszem, hogy ilyen apróságokért utálna és Pokolba küldene. Ha létezik is, szerintem nem ennyire szigorú. De akkor is az a véleményem, hogy törődhetne többet is az emberekkel, mert akkor is azt látom, hogy nem valami szerető.

ápr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%

"Voldemortot is elég gonosznak tartom, de ettől még nem hiszem hogy létezik."

Elég bugyuta párhuzam.

ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Szabad akarat.
ápr. 14. 19:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!