Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaza van az index.hu-nak?...

Igaza van az index.hu-nak? Közeleg a halál visszafordításának időpontja?

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 15. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ez inkább orvosi téma, kissé hatásvadász címmel. Amúgy a cikk arról szól, hogy lehet, hogy képesek leszünk arra, hogy az agyhalál állapotából is visszahozzunk embereket. De ebben vallási szempontból nincs semmi meglepő. Régen az újraélesztés is ismeretlen volt. Ha valakinek leállt a szíve, akkor kész, meghalt. Ma meg képesek vagyunk arra, hogy újraélesztjük. Ettől függetlenül mindenki meghal egyszer.

Keresztény vagyok és hiszek a túlvilági életben, de ettől független a klinikai halál állapotában észlelt dolgokkal kapcsolatban (fény, beszélgetés valami "angyalszerű" lénnyel, alagút) én egy kicsit szkeptikus vagyok. Nem úgy, hogy ezeket nem érzékelte, hanem hogy ezek Istentől erednek. Én el tudom képzelni, hogy ezt az agy biológiai folyamatai okozzák.

"Az újraélesztési technikák fejlődésével azonban az orvosok rájöttek, hogy a halál nem egyetlen pillanat, hanem egy folyamat."

Hogyne. Ha már vallási topik: katolikus pap még feloldozza és betegek kenetében részesíti azt is, akinek már megállt a szíve és látszólag halott. Nem tudjuk, hogy pontosan mikor áll be a halál, vagyis mikor hagyja el a lélek a testet. Nem mellesleg - úgy tudjuk - hogy mikor már látszólag semmire nem reagál, akkor még sokáig hall és érez dolgokat.

ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem vagy szkeptikus arra nézve, hogy a Biblia mit ír a Mennyről?
ápr. 15. 14:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg van írva:

"zekben a napokban az emberek keresni fogják a halált, de nem találják, meghalni kívánnak, de a halál elfut előlük." (Jelenések 9:6)

ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amikor eljönek a démonok az ateistákért akik itt maradnak az elragadtatás után.
ápr. 15. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:

"Akkor miért nem vagy szkeptikus arra nézve, hogy a Biblia mit ír a Mennyről?"


Nem a mennyel szemben vagyok szkeptikus, hanem azzal, hogy a klinikai halál állapotában érzékelt dolgok valóban Istentapasztalatok-e...

ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!