Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van Isten, akkor miért van...

Ha van Isten, akkor miért van olyan távol? ha nincs Isten, akkor miért van olyan közel?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi?
ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te, Ha van Isten, miért tűnik olyan távolinak? Ha nincs Isten, miért érzünk olykor közelnek?
ápr. 17. 11:50
 3/5 anonim válasza:

A vallásokban általában ez egy lefektetett szabály, posztulátum, hogy az isten az ember számara elérhetetlen. A második kérdés pedig, ha jól értem arra gondolsz, hogy ha nincs Isten miért hisszük, hogy van. Erre van több magyarázat, nem tudjuk mi igaz. Én azt tartom legvalószínűbbnek, hogy a vallások így isten is azért született (találta ki az ember), hogy könnyebben megbírkózzunk az olyan megválaszolhatatlan és egyben nyomasztó kérdésekkel, mint hogy "mi vár ránk halálunk után?", "hogyan keletkezett az élet?", stb.


Remélem valamelyest segítettem, ha rosszul értettem a kérdést, bocsi, és javíts ki nyugodtan.

ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Isten nem távoli, csak azért tűnik annak, mert az érzékszerveinkkel nem tudjuk felfogni, és azért is mert az ember elfordult tőle. És van egy akadály, a gonosz aki mindig távolabb akar vinni tőle. De ha keresed, imádkozol, meglátod, hogy Isten közel van. Olyan közel, hogy benned van, a szívedben van.
ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Cselekedetek 17:27) . . .bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem. . .

Isten senkitől nincs messze, aki őszintén keresi Őt, és Ő engedi, hogy megtaláljuk.

ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!